1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-06-2019
Vārdadienas šodien: Nils, Viktors

Dzimtu stāstus dāvina skolām un bibliotēkām

Aizvadītajā - 2018. - gadā Ziemeļlatgales laikraksts “Vaduguns” rakstīja par stiprām dzimtām mūspusē - Balvu, Viļakas, Baltinavas un Rugāju novados, kā arī Balvu un Viļakas pilsētās. Projektu “Ziemeļlatgales dzimtu spēka stāsti Latvijai” atbalstīja Valsts reģionālās attīstības aģentūra. Tagad dzimtu stāsti apkopoti izdevumā – brošūrā ar iepriekšminēto nosaukumu, un to laikraksta redakcija dāvina gan četru novadu bibliotēkām, gan visām izglītības iestādēm. Bibliotēku apmeklētāji, skolēni un skolotāji uzzinās, kā mainījušies laiki, paaudzes, politiskās iekārtas, apģērbi, mode, darbarīki, pārvietošanās līdzekļi, jā, arī lauku ainavas. Nemainīga vērtība ir tikai ģimene - dzimta, kas cilvēkiem dod spēku dzīvot savā zemē un strādāt par spīti grūtībām un varas maiņām. 

“Redakcijas dāvātie izdevumi aizceļos uz visām 23 Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadu publiskajām bibliotēkām. Man ir īpašs prieks, ka par vairākām dzimtām rakstīts latgaliešu valodā, turklāt labā latgaliešu rakstu valodā. Man prieks, ka manā kolektīvā strādā darbiniece, kura prot latgaliešu rakstu valodu. Tā ir bibliogrāfe novadpētniecības lasītavā Sarmīte Vorza, kura šajā projektā gatavoja dzimtu stāstu pārlikumus no latviešu uz latgaliešu valodu Ziemeļlatgales laikrakstam “Vaduguns”,” saņemot dāvinājumu, teica Balvu Centrālās bibliotēkas direktore Ruta Cibule.
Izdevumi aizceļoja arī uz deviņām Viļakas novada izglītības iestādēm, divām Rugāju, divām Baltinavas un sešpadsmit Balvu novada izglītības iestādēm.

 

Balveniešiem plāni lieli

Pērnā gada nogalē Salacgrīvas novadā, kur notika akustiskās mūzikas konkurss “Sudraba kaija”, balveniešu grupa “Alu cilvēki” izcīnīja ne tikai 3.vietu un 100 eiro naudas balvu, bet arī iespēju uzstāties vasaras mūzikas festivālā “Positivus 2019”. Grupas līderis jeb runas vīrs Dāvis Lāpāns, kurš gan pats saka, ka visi mūziķi ir vienlīdz svarīgi un valdības nav, atklāja, ka grupa kļuvusi skaitliski lielāka, turklāt jau februārī Gulbenes studijā ierakstīs divas oriģināldziesmas, kuru autors ir Māris Lāpāns. Jāsecina, balveniešiem plāni ir lieli.

Kardināla vārdiem runājot: “Laiks ir Mīlestība!”’

Piektdien, 18.janvārī, Baltinavā notika labdarības pasākums - lūgšanu brokastis, kura mērķis ir par savāktajiem līdzekļiem labiekārtot Baltinavas Romas katoļu baznīcas apkārtni, ierīkojot baznīcas teritorijā īpašu vietu bērniem un viņu ģimenēm. Sarīkot kaut ko tik brīnišķīgu, sākot ar to jaunu gadu, baltinaviešus pamudināja un iedrošināja pirmās lūgšanu brokastis Ziemeļlatgalē, kas pērnā gada nogalē notika Rugāju novadā. Savukārt baltinavieši pasākumam piešķīra savu noskaņu, lūgšanu brokastis Baltinavā, kā teica Baltinavas Romas katoļu draudzes prāvests Staņislavs Prikulis, pirmo reizi pasaules vēsturē notika latgaliešu valodā. Labdarības pasākumu caurvija Dieva, ģimenes un cilvēkmīlestības vārdi, kas izskanēja gan uzrunās, gan klātesošo liecībās, ko viņi sniedza par savu dzīvi un vērojumiem apkārt. Pasākuma programmā, ko saņēma katrs lūgšanu brokastu dalībnieks, arī ir vārdi: “Ja gribi padareit pasauli lobuoku, aizej muojos i meili savu saimi!”

Latviju sargāsim vienmēr!

Vakar Viļakas Novada muzejā pulcējās interesenti, lai pasākumā “Atmiņu labirinti” atcerētos Barikāžu laiku. Muzeja vadītāja Rita Gruševa atgādināja, ka tas bija laiks, kad neviens nezināja, ar ko tas beigsies. “Vai bija bailes? Visticamāk, ‘jā’. Ir divu veidu bailes. Pirmkārt, bailes, kad padodies. Otrkārt, bailes, kas stimulē un liek virzīties uz priekšu, lai realizētu izvirzītos mērķus.” Sildoties pie ugunskura, baudot karstu tēju un kopā ar Medņevas etnogrāfisko ansambli dziedot patriotiskas dziesmas, “Atmiņu labirinta” dalībnieki dalījās pārdomās par 1991.gada nozīmīgumu Latvijas valsts vēsturē. Zīmīgi, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis savā paziņojumā barikāžu aizstāvju atceres dienā uzsvēra, ka barikāžu kopības uguns vienmēr stiprinās mūsu valsti un tautu: “Tā vienmēr apliecinās mūsu bērniem un bērnubērniem mūsu tautas drosmi un varonību, kailām rokām stājoties pretim tankiem un ar ieročiem bruņotiem specvienības OMON kaujiniekiem...”

Svarīgi ir novērtēt un pateikt paldies

18.janvārī Balvu muižā norisinājās tradicionālās Jauniešu gada balvas 2018 pasniegšanas ceremonija, kurā sumināja novada čaklākos, sabiedriski aktīvākos, pašaizliedzīgākos un radošākos jauniešus un viņu atbalstītājus. Kopumā balvai bija pieteikti 88 dalībnieki.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Trešdiena

Tā kā ne darbā, ne biznesā šodien kalnus gāzt neizdosies, tad parūpēsimies par savu izskatu: matiem, nagiem, sejas ādu. Jo papardes zieda meklēšanas diena nav aiz kalniem. Pat, ja nav naudas dārgām procedūrām, tad tev ir rokas un kājas. Tāpēc pēc darba, aidā, uz pļavu un pieplūc ceļmallapas vai lielā dadža lapas vai pat ar lāpstu izroc arī saknes. Nē, nē, ēst tev tās nevajadzēs, bet pavārīt gan minūtes 30. Pēc tam ar šo novārījumu var gan mazgāt, gan skalot matus. Ja šo procedūru 1x nedēļā atkārtosi vismaz mēnesi, es tev garantēju satriecoši skaistus un veselīgus matus. Citas skaistumkopšanas maskas un receptes meklē internetā vai vecmāmiņas vecajā kladē. Lai izdodas!