1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
17-07-2019
Vārdadienas šodien: Aleksejs, Aleksis

Rakstos

Uzdāvina hokejistu ekipējumu

Šonedēļ Viļakas Valsts ģimnāzijā ciemojās rīdzinieks Renārs Arnicāns, kurš skolai uzdāvināja gan lietotu, gan jaunu hokejistu ekipējumu, tostarp ap 30 restaurētām hokeja nūjām. Zīmīgi, ka Renāru un viņa bērnības draugu Kasparu Kušķi uzskata ne vien par labākajiem hokeja nūju atjaunošanas meistariem gan kvantitātes, gan kvalitātes ziņā Latvijā, bet arī Baltijā.

Saimnieko drosmīgi un radoši

26.janvārī Preiļu novada kultūras namā biedrība “Asmu latgalīts” jau piekto reizi rīkoja Gada balvas pasniegšanas ceremoniju. Šogad apbalvošana bija astoņās nominācijās, kurās bija pieteikti arī vairāki Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novadu cilvēki. Nominācijā Latgales gada uzņēmējs “Par ieguldījumu Latgales tautsaimniecības izaugsmē” galveno balvu par 2018.gadu saņēma zemnieku saimniecības “Kotiņi” īpašnieks Aldis Ločmelis.

Ar grāmatu uzceļ pieminekli Terēzei Brokai

25.janvārī Daugavpilī, Vienības nama Mazajā zālē, prezentēja Annas Rancānes grāmatu “Aiz azara bolti bārzi…”. Tas ir dokumentāls stāsts par kordiriģentes Terēzes Brokas mūžu. Aizvadītā gada Dziesmu un deju svētku goda virsdiriģente aizgāja mūžībā 93 gadu vecumā 2018.gada oktobra beigās, nesagaidījusi grāmatas iznākšanu.

Uzņēmēji tiekas Balvos

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Latgales reģiona nodaļa aicināja uzņēmējus uz Latgales biznesa kluba pasākumu Balvos. Vispirms ikvienam interesentam bija iespēja apmeklēt uzņēmumus “Technical textiles” un “Balvi Flora”. Kūdrinieks, kā sevi dēvē “Balvi Flora” valdes loceklis Ivars Zaharāns, taujāts, vai Naudaskalna purvā atrodama nauda, atjokoja, ka tāpēc jau arī strādā.

Apgūst prasmes, ko nemāca vecāki

Pirmo gadu Balvu Bērnu un jauniešu centrā (BBJC) divās vecuma grupās darbojas pulciņš “Dzīves prasmju ABC”. Pulciņa sākumskolas vecuma grupas vadītāja Dita Nipere atklāj, ka nodarbības apmeklē vidēji septiņi bērni, kas ar lielu interesi apgūst ikdienas dzīves prasmes, kuras ne vienmēr ir iespēja iemācīties mājās.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Trešdiena

Kašķīgajā trešdienā daudzi būs neizgulējušies un kašķīgi, tāpēc meklēs istabai vai kabinetam 5-to stūri. Un daudzos kolektīvos valdīs dumpīgs noskaņojums. Tāpēc iestāžu vadītājiem un deputātiem neiesaku šinī darba nedēļā no plkst. 15. Līdz 19.07 rīkot sapulces, sēdes, pieņemt svarīgus lēmumus. Jo visi tie būs galīgi garām, jo pašreiz 99% cilvēku nedomā ar galvu, bet ar ... Tāpēc ceru, ka arī mūsu kārtības sargi, ceļu policisti, mediķi u.c. pastiprināti pieskatīs mūs – pieaugušos. Bet, savukārt, mēs paši uzmanīsim gan savus bērnus, gan mazbērnus, gan mājdzīvniekus gan uz zemes, gan ūdenī un pat gaisā.