1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
01-03-2021
Vārdadienas šodien: Laila, Lavīze, Luīze

Afiša ar 26.februāri (2021.g.)

Skats uz Balviem caur novadpētniecības materiālu prizmu
Iepazīt pilsētu tuvāk februārī sniedz bibliotēkas apkopotie materiāli un veidotie resursi, daļa no kuriem pieejami Balvu Centrālās bibliotēkas mājaslapas novadpētniecības sadaļā (https://ej.uz/44tz).
Interesentiem piedāvājam ielūkoties 27 virtuālajās izstādēs (https://ej.uz/yfo4). No tām 8 ir saistībā ar Balviem: “Brīvības ielas garumā: fotogrāfijās”, “Ēka Brīvības ielā 62 vēstures līkločos”, “Balvi agrāk un tagad”, “Reiz Balvu muižā”, “Mācītājs - koktēlnieks Antanas Rimovičus”, “Ieskats Balvu pilsētas uzņēmējdarbībā (20.gs. 20.gadi - 21.gs. sākums), “Balvu pilsētas ielu stāsti laika lokos”, “Lāča dārzs”.
Pieejamas 5 digitālās kolekcijas (https://ej.uz/z28v): “Maize Balvos”, “Balvu Tautas teātris”, “Balvu muiža”, “Balvu pareizticīgo baznīca”, “Balvu slimnīca”, kurās apkopotas digitalizētas fotogrāfijas un raksti presē, dokumenti, nepublicētie materiāli, brošūras par iepriekš nosauktajām tēmām.
Novadpētniecības datu bāzē apkopots plašs materiālu skaits, tostarp 203 fotogrāfijas, kurās fiksēti Balvu skati no 20.gs. sākumam līdz pat mūsdienām (https://ej.uz/ynar), kā arī vairāki simti publikāciju par Balviem (https://ej.uz/wwcw).
Novadpētniecības lasītavā vairums novadpētniecības materiālu ir izkārtoti mapēs. Virtuāli var ielūkoties 20 mapju saturā (https://ej.uz/yrpk) un sev interesējošos materiālus, sazinoties ar bibliotēku, saņemt savā e-pastā.
Izmantosim laiku, kad piekļuve Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo, foto un skaņas dokumentu digitālā krātuves www.redzidzirdilatviju.lv materiāliem ir iespējama katra mājās. Ierakstot meklētājā “Balvu”,“Balvi” vai “Balv”, pieejami unikāli videomateriāli, kuros varam ielūkoties 1956.gadā Balvu estrādē notikušajos rajona lopkopju svētkos (1956.gads, kino žurnāls “Padomju Latvija”, Nr. 27), Balvu pilsētas dzīvē 1970.gadā (1970.gads, kinožurnāls “Padomju Latvija”, Nr.1) un daudzos citos video un fotomateriālos.
Ja nepieciešams gids šai plašajā informācijas piedāvājumā vai arī interesē kāds konkrēts ar novadpētniecību saistīts jautājums, tad rakstiet uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .
Izmantosim saturīgi mājsēdes laiku!

Viļakā
Ir pienācis februāris. Laiks, kad mūsu domas atgriežas jaunības atmiņās un nepacietīgi tiek gaidīta atkalredzēšanās Viļakas Valsts ģimnāzijas Žetonu vakarā. Šoreiz mūsu tikšanās reize būs neierastāka. Mēs tiksimies gaišās domās un sen neatvērtās fotoalbumu lappusēs, lai kaut mirkli sajustu kopābūšanas prieku.
2021.gadu Viļakas Valsts ģimnāzija pavadīs svētku zīmē, jo šogad tiks svinēta mūsu mīļās skolas 90.gadadiena. Gaidot šo notikumu, ikviens absolvents, pedagogs un darbinieks tiek aicināts dalīties skaistās atmiņās un notikumos, lai kopīgi atskatītos uz skolas vēstures lappusēm. Savu atmiņu stāstu, fotoattēlu vai vēlējumu sūtīt uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .
Informācija tiks publicēta Viļakas Valsts ģimnāzijas jaunizveidotajā facebook lapā un apskatāma klātienē skolas jubilejas pasākumā. Ģimnāzijas atkalredzēšanās svētku pasākums plānots šī gada vasarā. Ar ticību sirdī un cerību gaidīsim svinības klātienē!

Iznākusi grāmata
Iznākusi tekstilmākslinieces un konkursa “Latgolys prozys skaitejumi 2020” laureātes rakstnieces Anneles Slišānes grāmata “Tuoraga stuosti”. Jaunajā grāmatā apkopoti trīspadsmit īsstāsti par biezpienu, reizē - par sievietēm mūsdienu sabiedrībā. Kopā tie veido vienotu vēstījumu par sievietes ceļu pie sevis, pie savas būtības.
Stāstu krājums “Tuoraga stuosti” tapis autores dzimtajā Upītes puses izloksnē, ievērojot mūsdienu pareizrakstības normas. Grāmatas redaktore Ilze Sperga saka: “Tieši šāda valodas izvēle ļauj vislabāk sajust teksta varones neaizsargātību saskarē ar ārpasauli, jo dzimtā mātes un tēva valoda atsedz visdziļākos patības slāņus un atklāj intīmo ceļu pie sevis. Tie ir stāsti par sievietes pieaugšanu un pārtapšanu, par ceļu cauri vardarbībai, par sevis meklējumiem. Tāpēc valoda ir būtisks izteiksmes līdzeklis, kas zinātājam un jūtīgam lasītājam paver jaunus teksta uztveres līmeņus.”

Rugājos
Aicinām baudīt ziemas priekus Rugāju parkā un izdaiļot to ar sniega skulptūrām.
Aicinām ģimenes, individuāli un vienā mājsaimniecībā dzīvojošos līdz 31.martam, kad vien laika apstākļi tam būs piemēroti,- lieciet lietā izdomu - izgatavojiet, celiet sniega un ledus skulptūras, fotografējiet tās un foto sūtiet Guntai Grigānei (t.28384855, Whatsapp), norādot foto autoru. Fotogrāfijas apskatei ievietosim Rugāju novada mājaslapā www.rugaji.lv. Visiem sniega skulptūru autoriem būs pārsteiguma balvas.
Atgādinām, ka Rugāju parkā darbojas novērošanas kameras, tāpēc lūdzam būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus, kā arī ar cieņu izturēties pret citu izveidotajām skulptūrām.

* Pārpublicēšanas gadījumā "Vaduguns" atsauce obligāta

Afiša ar 19.februāri (2021.g.)

Viļakā
Ir pienācis februāris. Laiks, kad mūsu domas atgriežas jaunības atmiņās un nepacietīgi tiek gaidīta atkalredzēšanās Viļakas Valsts ģimnāzijas Žetonu vakarā. Šoreiz mūsu tikšanās reize būs neierastāka.
Mēs tiksimies gaišās domās un sen neatvērtās fotoalbumu lappusēs, lai kaut mirkli sajustu kopā būšanas prieku.
2021.gadu Viļakas Valsts ģimnāzija pavadīs svētku zīmē, jo šogad tiks svinēta mūsu mīļās skolas 90.gadadiena. Gaidot šo notikumu, ikviens absolvents, pedagogs un darbinieks tiek aicināts dalīties skaistās atmiņās un notikumos, lai kopīgi atskatītos uz skolas vēstures lappusēm. Savu atmiņu stāstu, fotoattēlu vai vēlējumu sūtīt uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .
Informācija tiks publicēta Viļakas Valsts ģimnāzijas jaunizveidotajā facebook lapā un apskatāma klātienē skolas jubilejas pasākumā. Ģimnāzijas atkalredzēšanās svētku pasākums plānots šī gada vasarā. Ar ticību sirdī un cerību gaidīsim svinības klātienē!

Baltinavā
Laipni aicināti piedalīties Sniega skulptūru konkursā.
Dalībai konkursā var pieteikties līdz 22.februārim (ieskaitot), sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa tālruni 29364993, norādot: pieteicēja vārdu, uzvārdu; kontaktpersonas tālruni, e-pastu; sniega skulptūras fotogrāfiju vai video; sniega skulptūras nosaukumu/stāstu.
Konkursam pieteikto skulptūru izvērtēšana notiks līdz šī gada 26.februārim. Apbalvošana - individuāli, sazinoties ar uzvarētājiem. Konkursa nolikums www.baltinava.lv.
24.februārī kultūras nama mazajā zālē no plkst. 9.00 līdz 12.00 donoru diena. Līdzi jāņem derīgs personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte) un bankas konta numurs.

Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē
Brīvdienu piedāvājums visai ģimenei “Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kas šogad būs pieejams 20. un 21. februārī. Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, apkopotās aktivitātes galvenokārt saistītas ar pastaigām svaigā gaisā un iespējām izgaršot vietējo uzņēmēju sarūpētos gardumus ar līdzņemšanas starpniecību.
Rugāju novada saimniecībā “Mežsētas” var apskatīt un samīļot vairāk nekā 300 briežus, kazas un aitas, kā arī poniju Pončiku. Savukārt Kārsavas novada dabas saimniecībā “Ošumājas” varēs iepazīties ar savvaļas zirgiem un amizantajiem spalvainajiem savvaļas liellopiem. Apmeklējot dzīvniekus, līdzi var ņemt burkānus un ābolus, kas būs gards našķis un iespēja sadraudzēties ar saimniecību iemītniekiem. Arī Balvu novada rančo “Ozolmājas” raibais iemītnieku pulks gaidīs zinātkārās ģimenes apmeklēt to sētas un uzzināt, kā tad ziemā jūtas kamielis un vai truši tiešām neguļ ziemas miegu. Tilžas pagasta zirgu sētā “Kapulejas” un Viļakas novada Aizpurvē brīvdienās varēs ne tikai apskatīt un samīļot zirgus, bet arī izvizināties kamanās, jo kas gan par ziemas baudīšanu bez brauciena kamanās pa piesnigušajiem Latgales laukiem.
Mājas restorānā “Dzīles”, kas atrodas Kārsavas novada Malnavā, tiks piedāvāta gardo brīvdienu ēdienkarte līdzņemšanai. Vēl viens īpašs Ziemeļlatgales kulinārais ceļojums apmeklētājus gaidīs Viļakas novada Rekovas dzirnavās. Savukārt kultūrvēsturiskajā sētā “Vēršukalns” ģimenes ir aicinātas izstaigāt lauku sētu un iegādāties turpat malkas krāsnī ceptu baltmaizi.
Baltinavas Muižas parkā aktivitātes brīvā dabā visai ģimenei. Ģimenes gaida izjādes zirga mugurā, smilšu mandalu veidošana, zīmēšana sniegā vai slidināšanās no kalniņa un ziemas prieku baudīšana. Balvu pilsēta savā 93 gadu jubilejā aicina uz pastaigu ar vēsturisku noskaņu. Iejūties tā laika cilvēku lomā un dzīvē, izspēlējot virtuālo pastaigu spēli un svētdien savā maršrutā ieplāno iegriezties Arnitas labsajūtu darbnīcā pēc sildoša veselīga dzēriena un citiem labumiem līdzņemšanai.
Iesakām apmeklēt arī iecienītākos dabas objektus Ziemeļlatgalē, kā arī apmeklēt dabas parku “Balkanu kalni” Viļakas novadā, kur pieejamas labiekārtotas distanču slēpošanas trases un darbojas inventāra noma. Ar izzinošas virtuālās orientēšanās spēles Actionbound palīdzību varēs izzināt mazāk zināmus faktus un vietas Ziemeļlatgalē, dodoties pastaigās - Viļakā “Raimonds Pauls”, Baltinavā “Baltinava”, Balvos spēle “Ceļojums laikā”.
Kā papildus motivācija ģimenes lokā apmeklēt kādu no programmā piedāvātajām vietām ir pārsteigums no Ziemeļlatgales uzņēmējiem. Aicinām jūs savas brīvdienas iemūžināt un, publicējot kādā no sociālajiem tīkliem (Facebook, Instagram) savas fotogrāfijas, pievienot mirkļbirku#Ziemeļlatgale2021.

Iepazīt Balvus
Iepazīt pilsētu tuvāk februārī sniedz bibliotēkas apkopotie materiāli un veidotie resursi, daļa no kuriem pieejami Balvu Centrālās bibliotēkas mājaslapas novadpētniecības sadaļā (https://ej.uz/44tz).
Interesentiem piedāvājam ielūkoties 27 virtuālajās izstādēs (https://ej.uz/yfo4). No tām 8 ir saistībā ar Balviem: “Brīvības ielas garumā: fotogrāfijās”, “Ēka Brīvības ielā 62 vēstures līkločos”, “Balvi agrāk un tagad”, “Reiz Balvu muižā”, “Mācītājs - koktēlnieks Antanas Rimovičus”, “Ieskats Balvu pilsētas uzņēmējdarbībā (20.gs. 20.gadi - 21.gs. sākums), “Balvu pilsētas ielu stāsti laika lokos”, “Lāča dārzs”.
Pieejamas 5 digitālās kolekcijas (https://ej.uz/z28v): “Maize Balvos”, “Balvu Tautas teātris”, “Balvu muiža”, “Balvu pareizticīgo baznīca”, “Balvu slimnīca”, kurās apkopotas digitalizētas fotogrāfijas un raksti presē, dokumenti, nepublicētie materiāli, brošūras par iepriekš nosauktajām tēmām.

* Pārpublicēšanas gadījumā "Vaduguns" atsauce obligāta

Afiša ar 5.februāri (2021.g.)

Briežuciemā
Februāris - Sveču mēnesis! Ziema pusē, bet lai kādi aukstumi un puteņi, dienas kļuvušas garākas un gaišākas, un gribas jau sasmaržot pavasari. Zināms, ka daudziem mājās ir dažādas svecītes, laika gaitā sakrājušās (pirktas, dāvinātas, pašu rokām gatavotas).
AICINĀM Sveču mēnesī līdz 15.februārim iesūtīt fotogrāfijas vai zīmējumus, kur būtu redzamas interesantas, pašu gatavotas, dāvinātas vai mīļas sveces. Klāt varat pievienot arī nelielu aprakstu. Kopīgi izveidosim digitālu sveču izstādi Briežuciemā!
Dāvini gaismu citiem un pats kļūsi gaismas bagātāks!
Foto sūtīt Zitai WhatsApp 25444621, Facebook, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai kā citādi.

Skats uz Balviem caur novadpētniecības materiālu prizmu
Jau krietns laiks ir pagājis kopš 1928.gada 11.februāra, kad Balviem tika piešķirtas pilsētas tiesības. Daudz kas ir noticis, daudz kas mainījies, pilsēta augusi un attīstījusies. Šogad, svinot Balvu pilsētas 93. dzimšanas dienu, aicinām februāri pavadīt, iepazīstot pilsētu tuvāk. Šo iespēju sniedz bibliotēkas apkopotie materiāli un veidotie resursi, daļa no kuriem pieejami Balvu Centrālās bibliotēkas mājaslapas novadpētniecības sadaļā (https://ej.uz/44tz).
Interesentiem piedāvājam ielūkoties 27 virtuālajās izstādēs (https://ej.uz/yfo4). No tām 8 ir saistībā ar Balviem: “Brīvības ielas garumā: fotogrāfijās”, “Ēka Brīvības ielā 62 vēstures līkločos”, “Balvi agrāk un tagad”, “Reiz Balvu muižā”, “Mācītājs - koktēlnieks Antanas Rimovičus”, “Ieskats Balvu pilsētas uzņēmējdarbībā (20.gs. 20.gadi-21.gs. sākums), “Balvu pilsētas ielu stāsti laika lokos”, “Lāča dārzs”.
Pieejamas 5 digitālās kolekcijas (https://ej.uz/z28v) : “Maize Balvos”, “Balvu Tautas teātris”, “Balvu muiža”, “Balvu pareizticīgo baznīca”, “Balvu slimnīca”, kurās apkopotas digitalizētas fotogrāfijas un raksti presē, dokumenti, nepublicētie materiāli, brošūras par iepriekš nosauktajām tēmām.
Novadpētniecības datu bāzē apkopots plašs materiālu skaits, tostarp 203 fotogrāfijas, kurās fiksēti Balvu skati no 20.gs. sākumam līdz pat mūsdienām (https://ej.uz/ynar), kā arī vairāki simti publikāciju par Balviem (https://ej.uz/wwcw).
Novadpētniecības lasītavā vairums novadpētniecības materiālu ir izkārtoti mapēs. Virtuāli var ielūkoties 20 mapju saturā (https://ej.uz/yrpk) un sev interesējošos materiālus, sazinoties ar bibliotēku, saņemt savā e-pastā.
Izmantosim laiku, kad piekļuve Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo, foto un skaņas dokumentu digitālā krātuves www.redzidzirdilatviju.lv materiāliem ir iespējama katra mājās. Ierakstot meklētājā “Balvu”,“Balvi” vai “Balv”, pieejami unikāli videomateriāli, kuros varam ielūkoties 1956.gadā Balvu estrādē notikušajos rajona lopkopju svētkos (1956.gads, kino žurnāls “Padomju Latvija”, Nr. 27), Balvu pilsētas dzīvē 1970.gadā (1970.gads, kinožurnāls “Padomju Latvija” Nr.1) un daudzos citos video un fotomateriālos.
Ja nepieciešams gids šai plašajā informācijas piedāvājumā vai arī interesē kāds konkrēts ar novadpētniecību saistīts jautājums, tad rakstiet uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .
Izmantosim saturīgi mājsēdes laiku!

Tilžā
14.februārī plkst. 10.00 Tilžā autofotoorientēšanās “Mīļotie no mājsaimniecības”. Nosvini Valentīndienu netradicionāli. Piedalies nelielā, bet romantiski azartiskā autofotoorientēšanās braucienā. Noteikumi facebook lapā “Tilžā notiek labas lietas”, uz ziņojumu dēļiem Tilžā un Balvu novada mājaslapā. Pieteikšanās līdz 11.februārim, piezvanot pa tālr. 27870251.

Viļakā
Ir pienācis februāris. Laiks, kad mūsu domas atgriežas jaunības atmiņās un nepacietīgi tiek gaidīta atkalredzēšanās Viļakas Valsts ģimnāzijas Žetonu vakarā. Šoreiz mūsu tikšanās reize būs neierastāka.
Mēs tiksimies gaišās domās un sen neatvērtās fotoalbumu lappusēs, lai kaut mirkli sajustu kopā būšanas prieku.
2021.gadu Viļakas Valsts ģimnāzija pavadīs svētku zīmē, jo šogad tiks svinēta mūsu mīļās skolas 90.gadadiena. Gaidot šo notikumu, ikviens absolvents, pedagogs un darbinieks tiek aicināts dalīties skaistās atmiņās un notikumos, lai kopīgi atskatītos uz skolas vēstures lappusēm. Savu atmiņu stāstu, fotoattēlu vai vēlējumu sūtīt uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .
Informācija tiks publicēta Viļakas Valsts ģimnāzijas jaunizveidotajā facebook lapā un apskatāma klātienē skolas jubilejas pasākumā. Ģimnāzijas atkalredzēšanās svētku pasākums plānots šī gada vasarā. Ar ticību sirdī un cerību gaidīsim svinības klātienē!

Baltinavā
Laipni aicināti piedalīties Sniega skulptūru konkursā.
Dalībai konkursā var pieteikties no 5. līdz 22.februārim (ieskaitot), sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai pa tālruni 29364993, norādot: pieteicēja vārdu, uzvārdu; kontaktpersonas tālruni, e-pastu; sniega skulptūras fotogrāfiju vai video; sniega skulptūras nosaukumu/stāstu.
Konkursam pieteikto skulptūru izvērtēšana notiks līdz šī gada 26.februārim. Apbalvošana - individuāli, sazinoties ar uzvarētājiem. Konkursa nolikums www.baltinava.lv.

* Pārpublicēšanas gadījumā "Vaduguns" atsauce obligāta

Jau sestdien tiešraidē “Muzikālās bankas” finālšovs LTV1 un Latvijas Radio 2

Sestdien, 30. janvārī plkst. 21.05 LTV1 un Latvijas Radio 2 tiešraidē notiks “Muzikālās bankas” finālšovs, noskaidrojot, kura no 15 klausītāju un ekspertu izraudzītām dziesmām kļūs par 2020.gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijā. Krāšņo apbalvošanas ceremoniju vadīs šovmenis un ētera personība Jānis Krīvēns (Krivenchy), scenāriju veidojis humorists Edgars Bāliņš. Uz skatuves kāps pašmāju iemīļotākie mūziķi un to apvienības, tostarp Intars Busulis, Dons, Tautumeitas, Musiqq, Ivo Fomins, Aminata, Samanta Tīna, Carnival Youth, Astro’n’out & SuddenLights un citi mākslinieki. Radioklausītājiem “Muzikālās bankas” tiešraidi komentēs Latvijas Radio 2 ētera personība Baiba Palkavniece.
“Tradicionāli “Muzikālās Bankas” vadītāja ampluā tiek uzticēts cilvēkam no mūziķu aprindām, tādēļ šogad izvēle krita par labu pašmāju asprāšu grupas “Singapūras satīns” dalībniekam - reperim, jūtūberim, šovmenim un TV personībai Jānim Krīvenam jeb Krivenchy. Un kurš gan viņu pazīst labāk nekā draugs un “Singapūras satīna” domubiedrs, humorists Edgars Bāliņš? Abu sadarbība, strādājot pie pasākuma scenārija, bija viegla un vienam otru asprātīgi papildinoša. Savukārt, aizskatuves intervijās kopā ar Latvijas Radio 2 galveno redaktoru Kasparu Mauriņu redzēsim improvizācijas teātra aktrisi, Baltijas mūzikas un izklaides platformas bobe.me reportieri Annu Paukšu, kuras pieredze, ikdienā intervējot daudzas pasaules mēroga zvaigznes, noderēs, sarunājoties ar finālistiem, viesiem un uzklausot pašu dalībnieku vērtējumu, svaigākās prognozes un baumas,” atklāj “Muzikālās bankas” izpildproducents Aigars Dinsbergs.
Pasākuma režija būs pieredzējušās Latvijas Televīzijas režisores Zanes Gargažinas rokās. Skatuves tēlu radījis scenogrāfs, gaismu mākslinieks Pāvels Armanis, radot krāšņu telpu ar nesimetriskā dimensijā līnijās izvietotiem ekrāniem, kas papildināti ar mākslinieka Arta Dzērves radītām videoprojekcijām.

Uzvarētāju var izšķirt tiešraides telefonbalsojuma rezultāti
Jau tradicionāli finālšova pirmajā daļā uz skatuves kāps 15 finālisti: DaGamba un Patrisha ar dziesmu “Stāvēt tuvāk”, Ivo Fomins, izpildot “Lai jau deg”, The Sound Poets ar kompozīciju “Tavs karogs”, Aminata ar “Šis ir mans laiks”, Astro’n’out & SuddenLights ar “Haosā”, MARTA, izpildot dziesmu “Drāma”, Carnival Youth ar “Vasara bez internetiem”, Samanta Tīna dziedās “Mēs vairs nē”, Iveta Baumane un Roberts Pētersons, izpildot “Ir lemts kopā būt”, Ivo Grīsniņš Grīslis ar “Ietin mani”, Tautumeitas ar “Panama”, Intars Busulis ar “Dejo vientulību”, Musiqq ar “Garīgais arī”, Dons izpildīs dziesmu “Tūrists”, bet labāko piecpadsmitnieku noslēgs Triānas parka apvienība ar Igo, dziedot “Mālos pelēkos”.
Pēc finālistu priekšnesumiem sāksies 15 minūšu tiešraides telefonbalsojums, kas par 50% var ietekmēt iepriekš notikušos 1. un 2. kārtas balsojuma rezultātus. Jau ziņots, ka pirmajās divās kārtās balsis nodeva “Muzikālās bankas” ekspertu padome 10 cilvēku sastāvā un klausītāji aptaujas mājaslapā. Katrai fināldziesmai būs piešķirts savs unikālais tālruņa numurs, kura pēdējie divi cipari sakritīs ar finālistu uzstāšanās secību. Skatītāji un radioklausītāji no viena tālruņa varēs zvanīt 3 reizes, maksa par zvanu - EUR 0,14.

Popūriji no Paula un Kalniņa mūzikas un Latgalīšu Reps
Telefonbalsojuma starplaikā skatītājus un klausītājus priecēs vēl vairāku mūziķu priekšnesumi. Godinot izcilos latviešu komponistus Maestro Raimondu Paulu un Imantu Kalniņu šī gada apaļajās jubilejās, skanēs īpaši “Muzikālajai bankai” sagatavoti Paula un Kalniņa mūzikas popūriji. Raimonda Paula dziesmas izpildīs Maestro iemīļotie mākslinieki Intars Busulis, Dināra Rudāne, Ance Krauze un Ralfs Eilands. Savukārt Imanta Kalniņa dziesmas skanēs burvīgās Olgas Rajeckas balsī. Uz skatuves kāps arī jaudīgie ballīšu grāvēju izpildītāji Latgalīšu Reps. Gaidāmi arī citi muzikāli pārsteigumi.
Šogad “Muzikālā banka” notiks jau 21.reizi. Tiešraides apbalvošanas ceremonijai 2021.gada 30.janvārī no plkst. 21.05 varēs vērot LTV1, sabiedrisko mediju portālā lsm.lv un “Muzikālās bankas” Facebook kontā, vai klausīties Latvijas Radio 2.

* Pārpublicēšanas gadījumā “Vaduguns” atsauce obligāta

Afiša ar 18.decembri (2020.g.)

 

Balvu Novada muzejā
* Ekspozīcija “Ziemeļlatgales nemateriālais kultūras mantojums”.
* Ekspozīcija “Ziemeļlatgale Latvijas neatkarībai”.
* Ekspozīcija “Ģenerāļa Valda Matīsa piemiņas istaba”.
* Ziemeļlatgales mākslinieku konkurss - izstāde. Tēma - “Mana Ziemeļlatgale”. Aicinām ievērot noteiktos drošības pasākumus.

Balvu Sakrālās kultūras centrā
Izstāde “Zelts. Gaisma. Krāsa. Līnija”. Mākslinieces - Evija Rudzīte, Ineta Freidenfelde, Marta Jurjāne, Elīna Alka, Lauma Palmbaha.

Balvu Centrālajā bibliotēkā
Līdz 30.decembrim izstāde “Iepazīšanās randiņš ar uzņēmēju”. Būs iespēja iepazīties ar šo uzņēmēju radīto produkciju: Z/S “Kotiņi”; Ilze Liepiņa; “Arnitas labsajūtu darbnīca”; Olga Reče; SIA “TAKO Akmens”; SIA “AMATI PRINT”; radošā māja “Upene”; Inga Circene; “Benorse”; studija “Azote”.

Bērzpilī
21. un 22.decembrī Bērzpils pagasta Ziemassvētku rūķis aicina pirmsskolas vecuma bērnus, kuri neapmeklē bērnudārzu, individuāli satikties Bērzpils saietu nama 2. stāvā. Tur jūs gaidīs saldumu tūtes! Ar Ziemassvētku rūķi par tikšanās laiku sazināties iepriekš.

Briežuciemā
Pie tautas nama no 21. līdz 25.decembrim un no 28. līdz 30.decembrim no plkst. 10.00 līdz 15.00 tautas nama kolektīva gatavoto RŪĶU SAPULCES. Atnāc, apciemo rūķus, viņi priecāsies ar Tevi satikties un kopā nofotografēties! Ja nav sava fotoaparāta, nebēdā, sazinies pa mob. 25444621.

Tilžā
Ziemassvētku vecīša un Balvu novada pašvaldības sarūpētos saldumus Tilžas pagastā dzīvojošajiem mazuļiem, kuri neapmeklē bērnudārzu, rūķi līdz namdurvīm nogādās 23.decembrī no plkst. 13.00 līdz 15.00. Ja nevēlas satikt rūķus vai arī Tilžas pagastā reģistrētā mazuļa dzīvesvieta ir citur, vecākiem lūgums sazināties ar pagasta pārvaldes darbinieku pa tālr. 26190244.

Rugāju novada Kultūras nodaļa aicina,- radīsim svētkus kopā!
“...un ir bagāts ikviens, ja vien sirdī mīt prieks.”
Radīsim Ziemassvētku prieku kopā! Līdz šī gada 24.decembrim nofotografē savu Adventes vainagu vai Ziemassvētku rotājumu, sūti to uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , norādot sūtītāja vārdu, uzvārdu, lai kopā varam veidot svētku izstādi “Mirklis prieka”, kas būs apskatāma Rugāju novada pašvaldības facebook lapā. Parādi savu prasmi citiem! Gaidīsim!
“Aiz zvana zvans dzied melodijā lēnā,/ Un tūkstošs balsīs saldi elpo gaiss…” (J.Ziemeļnieks)
Sākot ar 11.decembri, pie Lazdukalna saietu nama var priecāties par svētku eglīti. Ievērosim valstī izsludinātos drošības noteikumus.
Ziemassvētku eglīte ir katras ģimenes īpašais svētku stāsts un rota. Lai arī šogad nevaram pulcēties pie kopīgas svētku egles, Rugāju kultūras nodaļa aicina piedalīties Ziemassvētku eglīšu parādē. Līdz 27.12.2020. sūti savas ģimenes eglītes foto uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , norādot sūtītāja vārdu, uzvārdu, lai jau 30.decembrī visas svētku eglītes pulcētos parādē Rugāju novada pašvaldības facebook lapā. Izlozes kārtībā 5 ģimenes gaida īpašs Jaungada rūķa pārsteigums.
Ievērojot 2 metru distanci, Ziemassvētkos, 25.decembrī no plkst. 16.00 līdz 20.00 Rugāju parkā varēs vērot mirdzošu Ziemassvētku egli, košas un brīnumainas gaismu spēles kokos un debesīs, būs Ziemassvētku mūzika, dziesmas, svaigs gaiss, ugunskurs, silta tēja un labs noskaņojums. Atrodoties parkā, jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības noteikumi. Būsim atbildīgi!
25.decembrī no plkst. 17.00 un darbdienās no plkst. 10.00 līdz 14.00 līdz 15.janvārim Rugāju novada muzejā būs iespēja aplūkot izstādi “Sendienu rotājumi”. Līdz 15.decembrim aicinām atnest uz muzeju senus Ziemassvētku rotājumus (eglīšu rotas, svečturus, lampiņas, telpu dekorus, maskas, apsveikuma kartiņas utt.)
Rugāju novada Ziemassvētku Rūķis gaida ziņas no Rugāju un Lazdukalna pagasta bērniem, kuri neapmeklē izglītības iestādes, lai no 21. līdz 23.decembrim apciemotu bērnus. Ja šie bērni un vecāki vēlēsies savā pagalmā tikties ar Ziemassvētku vecīti un Rūķi, līdz 18.decembrim jāpiesakās, zvanot uz mob. tālr. 28384855.

Baltinavā
Laipni aicināti piedalīties konkursā “Ziemassvētki 2020” un Ziemassvētku tematikā noformēt Baltinavas novada iestādes, privātmājas, skatlogus, dzīvokļu lodžijas, logus, pagalmus, laukumus, sētas.... Pieteikšanās konkursam līdz 22. decembrim: * aizpildot anketu (Baltinavas novada domē, Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā vai www. baltinava.lv); * piesakoties pa tālruni 29364993 (Madara Siliņa). Konkursa rezultāti tiks paziņoti www.baltinava.lv un uzvarētāji apbalvoti (individuāli sazinoties) 2021.gada janvārī.
Baltinavas novada iedzīvotāji! 1.janvārī plkst. 00.15 no māju pagalmiem aicinām jūs vērot Jaungada uguņošanu. Tie, kuriem ir vēlme un iespējas, tiek aicināti izgaismot Baltinavu ar saviem privātajiem salūtiem.
Kaut ne kopā, bet vienoti izgaismosim Jaunā gada iestāšanos.
Baltinavas novada bibliotēkā joprojām apskatāmas radošo darbu izstādes - Janikas Agitas darinājumi, Aijas Keišas darināto rotu un plecu lakatu izstāde. Laipni aicināti apskatīt, iepriekš sazvanoties ar bibliotēkas vadītāju (Ināra - 64507267).

* Pārpublicēšanas gadījumā "Vaduguns" atsauce obligāta

 

Afiša

 • Afiša ar 26.februāri (2021.g.)

  (Afiša)

  Skats uz Balviem caur novadpētniecības materiālu prizmuIepazīt pilsētu tuvāk februārī sniedz bibliotēkas apkopotie materiāli un veidotie resursi, daļa no kuriem pieejami Balvu Centrālās bibliotēkas mājaslapas novadpētniecības sadaļā (...

 • Afiša ar 19.februāri (2021.g.)

  (Afiša)

  ViļakāIr pienācis februāris. Laiks, kad mūsu domas atgriežas jaunības atmiņās un nepacietīgi tiek gaidīta atkalredzēšanās Viļakas Valsts ģimnāzijas Žetonu vakarā. Šoreiz mūsu tikšanās reize būs neierastāka.Mēs tiksimies gaišās domās un sen...

 • Afiša ar 5.februāri (2021.g.)

  (Afiša)

  BriežuciemāFebruāris - Sveču mēnesis! Ziema pusē, bet lai kādi aukstumi un puteņi, dienas kļuvušas garākas un gaišākas, un gribas jau sasmaržot pavasari. Zināms, ka daudziem mājās ir dažādas svecītes, laika gaitā sakrājušās (pirktas, dāvinātas, pašu...

 • Jau sestdien tiešraidē “Muzikālās bankas” finālšovs LTV1 un Latvijas Radio 2

  (Afiša)

  Sestdien, 30. janvārī plkst. 21.05 LTV1 un Latvijas Radio 2 tiešraidē notiks “Muzikālās bankas” finālšovs, noskaidrojot, kura no 15 klausītāju un ekspertu izraudzītām dziesmām kļūs par 2020.gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijā. Krāšņo...

 • Afiša ar 18.decembri (2020.g.)

  (Afiša)

    Balvu Novada muzejā* Ekspozīcija “Ziemeļlatgales nemateriālais kultūras mantojums”. * Ekspozīcija “Ziemeļlatgale Latvijas neatkarībai”. * Ekspozīcija “Ģenerāļa Valda Matīsa piemiņas istaba”.* Ziemeļlatgales mākslinieku konkurss - izstāde. Tēma -...

 • Afiša ar 11.dedcembri (2020.g.)

  (Afiša)

  Balvu Novada muzejā* Ekspozīcija “Ziemeļlatgales nemateriālais kultūras mantojums”. * Ekspozīcija “Ziemeļlatgale Latvijas neatkarībai”. * Ekspozīcija “Ģenerāļa Valda Matīsa piemiņas istaba”.* Ziemeļlatgales mākslinieku konkurss - izstāde. Tēma -...

 • Afiša ar 4.decembri (2020.g.)

  (Afiša)

  Balvu Novada muzejā* Līdz 10.decembrim izstāde “Tētis Zviedrijā” - fotomākslinieks Johans Bēvmans, “Tētis Latvijā” - fotomākslinieki Anda Krauze un Māris Lazdāns.* Ekspozīcija “Ziemeļlatgales nemateriālais kultūras mantojums”. * Ekspozīcija...

 • Afiša ar 27.novembri (2020.g.)

  (Afiša)

    Balvu Novada muzejā* Līdz 10.decembrim izstāde “Tētis Zviedrijā” - fotomākslinieks Johans Bēvmans, “Tētis Latvijā” - fotomākslinieki Anda Krauze un Māris Lazdāns.* Ekspozīcija “Ziemeļlatgales nemateriālais kultūras mantojums”. * Ekspozīcija “Ziemeļlatgale...

 • Afiša ar 20.novembri (2020.g.)

  (Afiša)

    Balvu Novada muzejā* Līdz 10.decembrim izstāde “tētis Zviedrijā” - fotomākslinieks Johans Bēvmans, “tētis Latvijā” - fotomākslinieki Anda Krauze un Māris Lazdāns. * Ekspozīcija “Ziemeļlatgales nemateriālais kultūras mantojums”. * Ekspozīcija “Ziemeļlatgale...

 • Afiša ar 13.novembri (2020.g.)

  (Afiša)

  Balvu Novada muzejā* Līdz 10.decembrim izstāde “tētis Zviedrijā” - fotomākslinieks Johans Bēvmans, “tētis Latvijā” - fotomākslinieki Anda Krauze un Māris Lazdāns.* Ekspozīcija “Ziemeļlatgales nemateriālais kultūras mantojums”.* Ekspozīcija...

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai jāmaina sodu sistēma nepilngadīgajiem pārkāpējiem?

bez sodiem nevar - 19%
vajag vēl bargākus sodus - 23.8%
vaina jāmeklē ģimenē - 23.8%
nepilngadīgajiem jāpalīdz, nevis jāsoda - 23.8%
mani tas neskar - 9.5%

Balsis kopā: 21
Balsošana šajā aptaujā ir beigusies ir: Marts 2, 2021