1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
25-06-2019
Vārdadienas šodien: Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns

Cīņu dienas Medņu dubļu trasēs

Divas dienas - 15. un 16. jūnijā - Rugāju novada Medņu trasēs notika Latvijas atklātā Trofi reidu čempionāta izcīņas 3. posms "RUGĀJI TROPHY 2013".

Tās ir grandiozas bezceļa sacensības - auto orientēšanās, "Dubļu Ērgļa" kausa izcīņa un kvadraciklu daudzcīņa, kā arī dāmu brauciens ar kvadracikliem un skatītāju dubļu skrējiens. Skatītāji apgalvoja, ka līdzjust un redzēt, kā dubļu trasēs cīnās sportisti, dod adrenalīna devu. Pašiem dalībniekiem tā bija kārtējā iespēja pilnveidot savas prasmes dažādu šķēršļu un grūtību pārvarēšanā. Jāteic, laika apstākļi sacensību organizatoriem un sportistiem bija labvēlīgi, arī grupas "Credo" balle sestdienas vakarā pagāja bez lietus. Toties dubļainu braucamrīku un sportistu mazgāšanai noderēja gan upe, gan ezers, arī sacensību vietā atvestais ūdens. Skatītāji baudīja šašliku ar alu, uzvaru izcīnījušie sportisti pēc grūtajām cīņām kāpa uz goda pjedestāla, telšu pilsētiņā ritēja sava dzīve. Laimīgākie izvilka pilnu lozi loterijā un mājās devās ar dāvanām.

Sacensību organizators Jānis Auziņš. Viņš atzina, ka jūtas nedaudz apslimis, taču bija klāt teju katrā braucienā. Pirms sacensībām trasē organizatori strādāja divas nedēļas, pļaujot zāli, cērtot krūmus un ierīkojot trases. Un arī pēc sacensībām darba būs ne mazums - vispirms jau jāsavāc trases malās neapzinīgu skatītāju atstātie atkritumi.

Tiesnešu brigāde. Trofi reidu komisijas priekšsēdētājs Indulis Vīdušs stāsta, ka sacensību kalendārs ir saspringts, bet šīs sacensības vienmēr tradicionāli plāno ap Jāņu laiku. "Man prieks, ka organizatori par spīti grūtiem laikiem rīko sacensības - tas nav viegls darbs. Arī dalībnieku vairs nav tik daudz, kā bija treknajos gados," teica I.Vīdušs.

Skatītāju gaviles uzmundrina braucējus. Iespējams, vīri savos dzelzs rumakos līdzjutēju gaviles, veiksmīgi izkļūstot no dubļu bedrēm, pat nedzirdēja, taču adrenalīnu guva gan vieni, gan otri.

Nepieradinātie mežu partizāni. Vīriem galvenais uzdevums ir ar savu dzelzs gabalu iebraukt dubļos un tikt ārā. Ja vēl gadās uzvarēt, gandarījums ir milzīgs.

Piedalās "Dubļu Ērglī" un dubļu skrējienā. Anete Mihelsone no Alūksnes ar prieku atceras vakardienu, kad kopā ar citiem piedalījusies dubļu skrējienā, kas šogad notika pirmo reizi. Iespaidi būs neaizmirstami! Mazgāties gan nācies ilgi - vispirms lielajās mucās tepat pie trases, tad - Boževas ezerā. Viņas draugs Kristaps Kaktiņš savukārt ir gandarīts par iegūto 2.vietu lielajā "Dubļu Ērglī".

Vai nenogrims? Kad braucējs ar otro numuru purvā bija teju līdz kaklam, daži līdzjutēji bija gatavi mesties dubļu jūrā, saucot: "Turies! Turies! Līdz uzvarai nav tālu!"

Uz starta. "Dubļu Ērglī" brauca arī Gvido Anča komanda no Rugājiem.

Dubļos līdz ausīm. Trase gāja arī pa purvu, un tajā braucamrīki, īpaši kvadracikli, iegrima tik dziļi, ka bez vinču palīdzības ārā izkļūt nebija iespējams.

Gatavo laipas un vinčas. Komanda "Novators", kurā brauc Armands Apsītis, Jurģis Vilcāns un Agnis Asmis, pagaidām Open klasē divu posmu kopvērtējumā ir otrie. Puiši gatavojas startam un uzskata, ka trase ir grūta - trīs vai četrās vietās jāpielieto laipas vai vinčas.

Aizvada devīto "Motociklu vasara"

Aizvadītajā sestdienā Balvos jau devīto gadu pēc kārtas notika "Motociklu vasara", kuru rīko motoklubs "Spieķi vējā".

Jau krietnu laiku pirms parādes brauciena pilsētas ielas bija cilvēku pilnas, un katrs meklēja vietu, kur pārskatāmāk varētu vērot parādes braucienu. Organizatori minēja, ka braucienā piedalās vairāk nekā 500 motociklistu. Līdzās lepnam un spīdīgam "Harley Davidson" brauca pavisam necili mocīši, pat uz pavisam mazu bērnu braucamrīka garo braucienu izturēja rugājietis Andris Sņegovs. Vēlāk, smēķēdams pīpi, rīdzinieks Jakovs Berlīns atzina, ka Balvos ir vislabākie moču tusi, jo te ir ļoti pozitīva aura un labi cilvēki. Vakara gaitā to apstiprināja vēl daudzi tālāku novadu pasākuma apmeklētāji. Atraktīvajam vakara vadītājam Mārim Grigalim visi klausīja uz vārda - gan dziedāja, gan alu dzēra, gan dejoja. Jautrību izraisīja atrakcijas - desiņas ēšana un ūdens spaiņa vešana. Pārsteigumu bija sagādājuši bārmeņi, uguns šova puiši un striptīza meitenes. Pašmāju "Otto" iesildīja publiku, gaidot grupas "Jumprava" uzstāšanos. Publikai mūziķi tā patika, ka nerimās aplausu vētra. Motocikli bija izrūcināti un nolikti gulēt, liesmoja ugunskurs, gaisā uzvijās salūts, un svētki turpinājās līdz rīta gaismai, kad visi cienājās ar auksto zupu, kuru gatavoja Vilhelms Kuļšs.

Dāvina lietussargu un globusu. Televīzijas kanālā LNT iepazītais un iemīlētais dažādu raidījumu vadītājs Māris Grigalis no kluba "Spieķi vējā" dāvanā saņēma pildspalvu, globusu un lietussargu, lai gadījumā, ja laika prognozē gadīsies kļūda un saules vietā uznāks lietus, neizmirktu.

Piedalās alus dzeršanas sacensībās. Janīna Apša un Inta Kokoreviča drosmīgi pieteicās alus dzeršanas sacensībām, kur no mazas lejkanniņas bija visātrāk jāizdzer viens litrs miezīša. Mūsu meitenes gan neuzvarēja, taču bija patīkami pārsteigtas pašas par sevi, ka vienu litru var tik ātri pievārēt.

Cep šašlikus un no odiem nebaidās. Andis un Einārs no Valmieras uz Balviem brauc kopā ar klubiem "Wendi" un "Dzelzs ērglis". Viņiem patīk, ka te var satikt draugus, jauki atpūsties un būt drosmīgiem - nebaidīties no odiem, guļot teltīs pie Bolupītes. "Jums ir skaista pilsēta, braucām pa jaunajām ielām - patīkami, ka dzīve iet uz priekšu!" atzina Einārs.

Brauciena priekšā. Kluba prezidents Andis Grāvītis parādes braucienā devās ar meitu Simonu, kura veda kluba karogu. "Pasākuma organizēšana nav viegla, gadās visādi kuriozi, taču, ja ir laba atbalstītāju komanda un palīdz kluba biedri - tie šobrīd ir sešpadsmit, viss izdodas, par ko visiem vislielākais paldies," saka A.Grāvītis.

Interese liela. Parādes braucienā Dainis Putniņš devās savā pārbūvētajā motociklā, kas izraisīja lielu interesi skatītāju vidū. Vēlāk laukumā daudzi gāja klāt un vēl joprojām jautāja Dainim, kā tas iespējams. Viņš atzina, ka pie motocikla divos gados jau pieradis, un lepojās, ka uz tā ir speciāli izgatavota kluba emblēma.

Milicija. Gājienā ik gadu dodas arī seno blakusvāģu ekipāžas, kurām pa priekšu brauc mocītis ar uzrakstu krievu valodā "Milicija".

Uzgāž spaini Grigalim. Atrakcija, kad motocikla aizmugurē sēdošajiem bija jāved spainis, pilns ar ūdeni, sagādāja smieklu jūru, jo kāda braucēja mēģināja ietrāpīt un saslapināt laika ziņu stāstītāju - šova vadītāju Māri Grigali.

Uz desiņas - sinepes. Šī tradicionālā atrakcija moču tusos ir vispieprasītākā, jo aizmugurē sēdošajiem (parasti - meitenēm) ir ar zobiem jānorauj diegā piesietā desiņa. Dažiem gadījās garšīga uzkoda pie alus, bet citiem nācās samierināties tikai ar sinepēm.

Dzied Aigars Grauba. Grupas "Jumprava" uzstāšanās radīja neviltotu sajūsmu. Interesanti, ka mūziķu grupas dalībnieki un vakara vadītājs Māris, kurš motociklu pasākumu vadīja pirmo reizi, par Balviem informāciju bija uzzinājuši jau iepriekš. To bija pastāstījis motokluba "Vēja brāļu ordenis" prezidents Aivars Freimanis, saukts vienkārši par Frīdi.

Atraktīvie kokteiļjaucēji. Medņevā dzimušais Jānis Naglis stāsta, ka par bārmeni strādā jau ilgi - gan Rīgā, gan ārzemēs, kur arī apguvis šo mākslu. Viņš šo prasmi iemācījis arī Edgaram Plutovam. "Strādājam Balvos bārā, bet tik lielas auditorijas priekšā uzstājāmies pirmo reizi," atzina J.Naglis.

Svētajā Misē piedalās četrpadsmit priesteri

29.maijā Kupravas Sv. Ignācija Lojola Romas katoļu baznīcā nebija nevienas brīvas vietas. Svētajā Misē piedalījās ne tikai ticīgie ļaudis no Kupravas, bet arī ciemiņi no kaimiņnovadiem, kā arī četrpadsmit priesteri. Viņi lūdza Dievu un atzīmēja arī Kupravas draudzes priestera Feliksa Šneveļa priesterības 25 gadu jubileju. Jautāts, kāds noskaņojums, F.Šneveļs atzina, ka esot priecīgs, jo baznīcā ir tik daudz ticīgo ļaužu. "Vienmēr turieties pie Dieva, lai ir svētība, miers un saskaņa ģimenēs! Lai Dievs mūs visus pavada un stiprina!" vēlēja priesteris.

Atceras sākumu. Rēzeknes Sāpju Dievmātes draudzes priesteris Pāvels Zeiļa, uzrunājot klātesošos sprediķī, pastāstīja, ka ļoti labi atceras, kā pirms 25 gadiem Rēzeknē notika F.Šneveļa primiceja (jaunīsvieteituo prīstera purmuo pastuoveigi upureituo Sv.Mise). Tāpat viņš zināja teikt, ka jubilārs dzimis ticīgā ģimenē: "Latvijā šobrīd it kā pietiek dvēseļu ganu, kaut gan neaizmirsīsim, ka katra jubileja mums atgādina, ka ātrāk vai vēlāk aiziesim. Lūgsimies par aicinājumu uz priesterību, lai aizgājušo vietā vienmēr būtu jauna paaudze."

Svētās Mises laikā. Ticīgie saņem Svēto Sakramentu no priestera Feliksa Šneveļa.

Misēklis. Vietējās draudzes ļaudis priestera jubilejai par godu sarūpēja gardu kūku. Pirms tās pasniegšanas iznāca neliels misēklis - sveces nevarēja aizdedzināt. Situāciju glāba Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, kurš parādīja, ka modernās sveces jāaizdedzina no otra gala. Jāpiebilst, ka labestība un smaidi bija šo svētku neatņemama sastāvdaļa.

Kopbilde. Svinīgajā Svētajā Misē Kupravas baznīcā piedalījās 14 priesteri. Viņi klātesošajiem pastāstīja vairākus ticības apliecinājuma piemērus. Viens no tiem: "Kāds misionārs džungļos pagānu ciltij novadījis Svēto Misi. Pēc gada atgriezies un priecīgs secinājis, ka ticības spēks nekur nav zudis. Uz jautājumu, kā ciltij izdevies izvairīties no dažādiem kārdinājumiem, viņš saņēmis atbildi: "Pateicoties Dievam. Pateicoties Svētajai Misei."" Tāpat klātesošie uzklausīja stāstu par notikumiem Ķīnā, kad pie varas esošā elite iznīcināja baznīcas un slepkavoja ticīgos, tomēr kristietības sēklu tā arī nespēja samīdīt.

Ciemiņi. Priesteri jubilejā apsveica arī Vicmuižas (bijušais Preiļu rajons) draudzes pārstāve Margarita Krole.

Dievam par godu. Sākoties Svētajai Misei, pārstāja līt lietus, tāpēc lūgšanas turpinājās arī ārā. "Pamērcēsim kājas Dievam par godu," aicināja priesteri.

Interesants fakts. Balvu novada domes priekšsēdētājs Andris Kazinovskis Kupravas draudzei dāvāja galdu un krēslus. Viņš pastāstīja daudziem, šķiet, nezināmu faktu - Kupravas baznīca atrodas Balvu novada Vīksnas pagasta teritorijā. Jāpiebilst, arī pašam A.Kazinovskim Kupravā neizpalika pārsteigumi. Jauniete no Šķilbēniem lūdza viņu iejusties fotogrāfa lomā.

Šneveļa stūrītis. Pēc Svētās Mises un procesijas priesteris Felikss Šneveļs visus aicināja apskatīt fotogrāfijas, kas, kā viņš jokoja, atrodas Šneveļa stūrīti. "Ja citos laikos tie bija sarkanie, tad tagad tas ir mans – Šneveļa stūrītis," paskaidroja priesteris. Vienā no foto F.Šneveļs redzams karavīra formas tērpā. Jautāts, kad tas bijis, priesteris pastāstīja, ka dienējis armijā no 1981. līdz 1983.gadam, kur piedalījies Volgodonskas kanāla sakārtošanā.

Atkal ies kopā. Žanna Maksimova priesterim teica paldies vārdus par to, ka viņš kopā ar Šķilbēnu puses ļaudīm iet svētceļojumā uz Aglonā. "Arī šogad iesim kopā," viņa priecājās.

Bērzkalnē sien bantes un pielaiko mammas kurpes

Turpinot tradīciju mācību gadu noslēgt ar sportiskām aktivitātēm, pagājušo trešdien Bērzkalnes pagasta estrādē sestajās sporta spēlēs pulcējās 28 pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieces no Balvu, Rugāju un Baltinavas novadiem.


Atklājot sporta svētkus, šī gada pasākuma organizatore, Bērzkalnes pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Inta Korlaša teica: "Prieks redzēt tik kuplā skaitā sportot alkstošas pirmsskolas darbinieces šeit pie mums, skaistajā, bērzu ieskautajā vietā – Bērzkalnē. Malači, ka nenobijāties no lietus. Galvenais, ka saule šodien nekarsēs un odi nekodīs, jo mēs aktīvi sportosim. Jau esam iesoļojuši 6. gadu skaitlī, tādēļ šogad pasākuma ideja ir par un ap 6, un šo sporta svētku moto ir: "Vai esi sportiskāks par sešgadnieku?" Šodien centīsimies parādīt, vai varam to, ko mūsu sešgadnieki. Par spīti lietum, lai svētki paiet pozitīvā, sportiskā un atraktīvā noskaņā!"

 

atavojušās

Gatavojas nopietni. Pirms sporta spēļu sākuma katra komanda prezentēja savu mājas uzdevumu ar nosaukumu "Seši mazi...". Viena komanda dejoja, cita - vingroja, bet Baltinavas bērnudārza skolotājas apspēlēja sešgadnieku gatavību doties uz skolu. Skolotājas Aļona Jokste (no kreisās) un Ilze Ločmele lomā iejutās pārliecinoši.

 

Man tiks kāds gardumiņš?! Kamēr sporta spēļu dalībnieces pirms starta iesildījās rīta rosmē, Karlsons, kurš pasākumā ieradās, lai sameklētu savu sešas dienas pazudušo Brālīti, iestiprinājās, lai nezaudētu savu apaļīgo formu. Pasākuma gaitā viņš nemitīgi satraucās, vai dabūs pietiekami daudz saldumu, kas viņam tik ļoti garšo. Karlsona lomā veiksmīgi iejutās Bērzkalnes pagasta kultūras darba organizatore Sarmīte Gorbāne.

 

Ak, Dievs, cik es pieticīga! Vienā no grūtākajiem sacensību uzdevumiem, kas saucās "Paņem, ja vari", dalībniekiem ar aizsietām acīm tikai ar tausti minūtes laikā lielā bļodā sabērtiem kastaņiem, pupām un zīlēm bija jāatrod mazas, čaukstošos papīrīšos ietītas konfektes. Kā vienas no pirmajām uz pārbaudījumu devās Tilžas bērnudārza vadītāja Vita Belindževa (ceturtā no kreisās) un Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes pirmsskolas speciāliste Nora Apīne. Lai arī Vita sākumā žēlojās, ka nevar končas sataustīt, jo kaut kas mazāks maisās pa pirkstiem, minūtes laikā viņa spēja no bļodas izlasīt vislielāko konfekšu daudzumu visu dalībnieču vidū – 48! Viņas sāncense Nora, noņemot apsēju, saskaitīja, ka atradusi vien 14 konfektes, un skaļi iesaucās: "Ak, Dievs, cik es pieticīga!" Vēl pieticīgāka par Noru izrādījās Baltinavas bērnudārza audzinātāja Aļona, kura atrada vien 9 konfektes un par to saņēma veicināšanas balvu.

 

Sportiskākās pirmsskolas izglītības iestāžu skolotājas! Kur gan citur, ja ne sporta spēlēs ieraudzīsiet savas iemīļotās bērnudārza skolotājas nebēdnīgi smaidīgas un čalojošas?! Vairāk nekā divu stundu garumā, skanot smiekliem un nopūtām, viņas mērojās spēkiem bumbiņu mešanā mērķī, mazu konfekšu meklēšanā, skaistu pušķu siešanā un daudzās citās sportiskās aktivitātēs. Kā jau pasākumos pieklājas, sporta spēļu noslēgumā visas komandas saņēma apbalvojumus un mierinājuma balvas, un, kā vienmēr, uzvarēja draudzība. Svētkiem beidzoties, pasākuma organizatore Inta Korlaša secināja, ka viss izdevās, kā nākas. "Ir labi padarīta darba sajūta un liels gandarījums, jo saule nenogurdināja, lietus neizmērcēja un meitenes patiešām labi atpūtās. Prieks, ka sestie pirmsskolas skolotāju sporta svētki aizvadīti godam."

 

Mēģina trāpīt mērķī. "Jaunie ir jaunie – tiem rokas vēl nav nogulētas," pēc garām aizmestās bumbiņas jokojot secināja dažas uzdevuma "Trāpi mērķī" dalībnieces. Izdarot trīs metienus, viņām bija jāiemet bumbiņas spainī pēc iespējas lielākos ciparos. Uzvarēja dalībniece, kura savāca vislielāko punktu skaitu. Labus rezultātus šajā pārbaudījumā uzrādīja arī "Pīlādzīša" skolotājas (fotogrāfijā).

 

Zīmē ar sasietām rokām. Par to, cik labi skolotājas prot strādāt komandā, varēja pārliecināties uzdevumā "Piepildi spaini", kurā visām trīs komandas dalībniecēm ar kopā sasietām rokām reizē pēc iespējas ātrāk un glītāk bija jāuzzīmē 10 burkāni. Kubulu "Ieviņas" komanda ar šo uzdevumu tika galā smaidīdamas. Viņas, tāpat kā pārējās dalībnieces, atzina, ka nekad vēl nebija zīmējušas ar tik stingri sasietām rokām.

 

Piemēra kurpes. Lielu jautrību sporta svētku dalībniecēs izraisīja stafete "Lielās kurpes", kurā, atceroties bērnību, kad tā vien gribējās iekāpt mammas lielajās kurpēs, dalībnieces pārvietojās, izmantojot septiņas dažāda lieluma un veida kartona kastes. Bērnudārzu skolotājas mammas kurpēs centās iekāpt tik ātri, ka dažas no tām stafetes izskaņā vairs nebija izmantojamas.

 

Laimīgās tās, kurām meitas! Kā atzina dalībnieces, viens no piņķerīgākajiem pārbaudījumiem bija tas, kurā pēc iespējas ātrāk un smukāk bija jāsasien pušķi desmit dažādās aukliņās, lentītēs un virvītēs. Kamēr dalībnieces viena pēc otras sēja pušķus, pārējās, malā stāvēdamas sauca: sarauj, sarauj, un secināja, ka vairāk paveicies meitu mammām. Ne tik labi šajā pārbaudījumā veicās Norai Apīnei, un viņa zināja teikt, kādēļ tas tā: "Redziet, meitenes, ko nozīmē, ka ar meitenēm nav nekāda darīšana – man dēls, mazdēls un vīrs. Pušķus nesienu."

 

Tiksimies Rugājos! Pēc apbalvojumu saņemšanas un paldies vārdu teikšanas sporta spēļu dalībnieces vienojās kopīgā dziesmā "Krāsaini sapņi", kuras izskaņā uz estrādes skatuves tika uznesta liela un krāsaina kaste. Jau pēc maza mirkļa no tās kā atvadu sveiciens Bērzkalnei zilajās debesīs uzlidoja krāsaina hēlija bitīte. "Uz tikšanos nākamgad Rugājos," nododot ceļojošo kausu rugājiešu rokās, vēlēja Bērzkalnes bērnudārza vadītāja Inta Korlaša.

Bērnu un jaunatnes radošais festivāls Viļakā

Sestdien ar gājienu sākās Viļakas novada bērnu un jaunatnes trešais radošais festivāls "... ir plaša Dieva debess māja - no viņas lejup gaisma staro...". Lai arī gājiena laikā sāka ducināt pērkons, stiprs lietus izpalika. "Mūs Dieviņš pažēloja," sprieda festivāla dalībnieki.

Pirms gājiena. Festivāla dalībniece Ilona Kravale atklāja, ka viņai patīk spēlēt akordeonu un iet svētku gājienos: "Tas taču ir tik patīkami, ja skatītāji, atbalstot talantīgus bērnus un jauniešus, māj ar roku!"

Meža mātes vadībā. Bērnu un jauniešu kolektīvus uzraudzīja Meža, Vēja, Uguns un Jūras māte. Viņu vadībā jaunie talanti devās uz parku, kā arī uzstājās festivālā, kas nosacīti bija sadalīts četrās daļās: "Klusiņām klausījos, ko solīja Meža māte", "Dzied akmens, raud ūdens, Vēja māte gavilē...", "Uguns māte liesmu dedza, gaisma kāpa ozolā..." un "Jūras māte, valdi savas putu sagšas!".

Saulītes apspīdēti. Katra kolektīva nosaukums bija lasāms uz saulītēm, kas staroja pasākuma epilogā – saulīte pacēlās augšup, no kuras atspīdēja saulesstari mūsu valsts karoga krāsās.

Nav pirmā reize. Viļakas Valsts ģimnāzijas audzēknis Normunds Orlovs izpildīja dziesmu "Mēs nepagursim". Jaunietis atzina, ka šī viņam nav pirmā uzstāšanās reize. Tāpat viņš sprieda, ka ir savi plusi un mīnusi, kad jāuzstājas brīvā dabā vai telpās: "Telpās ir labāka akustika, bet brīvā dabā - mazāks stress."

Gājiens. Festivāla gājienā piedalījās gan pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi, gan skolēni. Viena no festivāla organizatorēm Inese Circene uzsvēra, ka festivālā piedalās labākie un stiprākie Viļakas novada bērni un jaunieši: "Tuvojas Latvijas 95.dzimšanas diena, tāpēc šī gada festivāla tematika veltīta Latvijai un Dievam, kurš ir mūsu Likteņtēvs."

Viss patīk un interesē! Trīsgadīgais Luīzs Kristiāns Logins ne mirkli nenovērsa skatienu no skatuves. Viņa māmiņa Tatjana, jautāta, kas puisēnu tā ieintriģējis, paskaidroja, ka Luīzam ļoti patīk pasākumi brīvā dabā: "Turklāt viņš zina, ka šodien uzstāsies arī māsa Ērika."

Lai biežāk! Janas Djominas mamma ir pārliecināta, ka pasākumiem pilsētas parkā jānotiek vismaz vienreiz mēnesī. Māmiņas teiktajam, šķiet, piekrita Jana, kura priecājās par lielāko bērnu priekšnesumiem un našķiem, kas neizpaliek šādās reizēs. Jāpiebilst, ka meitenīte šodien svinēs trīs gadu jubileju.

Kas dzīvo mežā? Skatītāju smaidus un varenus aplausus izpelnījās Žīguru un Rekavas pirmsskolas izglītības iestāžu bērni, kuri ne tikai pavēstīja, kas mežā dzīvo, bet arī paši veiksmīgi iejutās dzīvnieku lomās.

Priekšnesumi visām gaumēm. Viļakas novada bērnu un jaunatnes III radošajā festivālā skatītājiem bija iespēja vērot gan dažādus deju stilus, gan noklausīties dažādas dziesmas, kā arī baudīt ģitāristu un saksofonu ansambļa sniegumu.

Uzstājas mazie ķipari. Viļakas un Medņevas vismazākie mākslinieki uzrunāja vienlīdz emocionāli gan vēju, gan skatītājus.

Reportāžas

 • Piemin komunistiskā genocīda upurus

  (Reportāža)

  Pie izsūtītā Staņislava Cunska mājas Borisovā. Novadpētniece Maruta Brokāne atzina, ka, lasot Staņislava lietu, redzējusi vīziju, kā St.Cunskis tiek aizvests projām no mājām: “Atnāca svešie vīri ar plintēm rokās, deva laiku savākties. Staņislavs,...

 • “Starp Tālavu un Pietālavu”

  (Reportāža)

    Sestdien visā Latvijā Muzeju nakts tēma bija “Tālavas taurētājs”, kas ir turpinājums Latvijas simtgades stāstam, turklāt 2019.gadā atzīmējam un atzīmēsim Brīvības cīņu simtgadi. Balvu Novada muzeja vadītāja Iveta Supe nešaubās, ka ir īstais brīdis...

 • “Veiksme ir labi sagatavota iespēja”

  (Reportāža)

    10.maijā Balvu Mākslas skolā turpinājās “Mākslas dienu 2019” aktivitātes, kas sākās ar radošo darbu izstādes “Uzziedi krāsās” atklāšanu aprīļa nogalē Balvu Sakrālajā kultūras centrā. Šoreiz bērniem un jebkuram interesentam bija iespēja iepazīt...

 • Upītē dejo, dzied un darina bites

  (Reportāža)

      29.martā Upītē aizvadīts bērnu un jauniešu folkloras festivāls “Pulkā eimu, pulkā teku”.  Upītē bija gan dziedāšanas,  gan danču un muzicēšanas  konkursi, uz kuriem ieradās bērni no vairākiem novadiem. Pirms konkursiem daudzi  piedalījās...

 • Tilžā satiekas amatierteātri

  (Reportāža)

    23.martā Tilžas kultūras namā notika dramatisko kolektīvu un teātra cienītāju tikšanās sarīkojumā “Dzīve kā teātris - teātris kā dzīve”. Šī Tilžas kultūras namam ir laba tradīcija, ko 2011.gadā  iedibināja toreizējā kultūras nama vadītāja Inese Kalniņa....

 • Virtuālā braucienā ar bānīti... līdz teātrim

  (Reportāža)

    8.martā vadugunieši devās uz Vidzemes pusi, lai vienlaikus ar Sieviešu dienu nosvinētu laikraksta 69.dzimšanas dienu. Zīmīgi, ka laika apstākļi bija raibi kā dzeņa vēders - neizpalika saulīte, lietus, varavīksne un pat pērkona dārdi. Tikpat...

 • Kad daba mijas ar vēsturi...

  (Reportāža)

    Sestdien Stompaku purvā pulcējās interesenti, lai dotos pārgājienā “Izbaudi ziemu mitrājā – Stompaku purvā”. Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe pirms pārgājiena atgādināja, ka februāris ir mitrāju...

 • “Trakajiem pieder pasaule”

  (Reportāža)

    Svētdien Balvu pagasta Pilskalnā pulcējās paši drosmīgākie, kuri, spītējot atkusnim un vējam, ar ziemīgām un sportiskām aktivitātēm atzīmēja Meteņdienu, kas ir nosacīts viduspunkts starp Ziemassvētkiem un Lieldienām jeb ziemas un pavasara...

 • Gatavi attīrīt jūras, doties kosmosā

  (Reportāža)

    Pagājušajā nedēļā Stacijas pamatskolā starpnovadu konkursā “Skolēni eksperimentē” pat žūrija neslēpa gandarījumu par bērnu un jauniešu zinātkāri un prasmēm uzburt dažādus brīnumus. Skolas direktore Ruta Bukša priecājās, ka šogad konkurss notika...

 • Katra svētdiena kā svētku diena

  (Reportāža)

      Dauna sindroms, dažāda veida cerebrālie traucējumi, garīgā atpalicība, insulta izraisītās sekas – tās ir tikai dažas no smagajām diagnozēm, ar kādām sirgst Balvu teritoriālās invalīdu biedrības biedri. Taču tas nenozīmē, ka tādēļ viņi sēž mājās četrās sienās un...

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Trešdiena

Arī šodien joprojām jāsaudzē galva, tāpēc nepārslogojam to ne ar darbu pie datora vai dokumentiem, nepārkarsējamies saulē, nelecam uz galvas atvarā. Tā vēl saimniecībā noderēs. Šodien tāpat kā vakar panākumus darbā mums traucēs gūt spītība un neprasme iziet uz kompromisiem. Toties galvas mums strādās labi, ja pratīsim sevi turēt grožos un būsim labi diplomāti, tad mūsu super idejas var rast dzirdīgas ausis un atbalstu no citiem cilvēkiem. Zobu raušanu, protezēšanu vai citas sarežģītas manipulācijas mutes dobumā, saskaņojot ar zobārstu, labāk atlikt uz nākamo nedēļu.