1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
23-08-2019
Vārdadienas šodien: Bērtulis, Boļeslavs

Rakstos

Bērzpilieši nosvin piektos pagasta svētkus

 

Sestdien Bērzpilī visas dienas garumā notika dažādas aktivitātes, veltītas Bērzpils pagasta svētkiem. Rīts sākās ar mājražotāju andeli, dejām, netradicionālām sporta spēlēm, izglītojošu vides pārgājienu un pat mīļdzīvnieku parādi. Pagasta pārvaldniece Biruta Bogdane, lūgta atklāt, kādās aktivitātēs pati piedalīsies, atsmēja, ka visās. “Došos pārgājienā, dejošu ballē un skatīšos salūtu. Lai viss izdodas!” viņa vēlēja.


Pirms tirdziņa. Evita Seņka uz tirdziņu devās kopā ar dēlu Dāvi (5 gadi), meitu Saniju (7 gadi) un suņuku Čiko (5 mēneši). Evita atklāja, ka bērni ar nepacietību gaida mīļdzīvnieku parādi. “Būs interesanti,” viņa sprieda.  


Mājasdarbs. Jau piektdien Bērzpils centrā notika akcija, kurā ikviens interesents bija aicināts veidot Bērzpils pagasta svētku noformējumu, izpušķojot krēslus. Pie pagasta pārvaldes varēja nobildēties pie Sanitas Korklas, Ilutas Pugačas, Olitas Odumiņas, Ivetes Bernes un Pētera Plūša veidotajiem tēliem (foto), turklāt to rokās bija “Vaduguns”!


Pasākumus jau plāno. Bērzpilieši lepojas ar diviem tradicionāliem pasākumiem – pagasta svētkiem un pasākumu “Dziesma Bērzpilij”. Pagasta pārvaldniece Biruta Bogdane zināja teikt, ka “Dziesma Bērzpilij”, iespējams, šogad būs citādāka, jo uzstāties aicinās populārus māksliniekus.   


Dejas tirgus placī. Pircējus nemulsināja fakts, ka tirgus placī vienlaikus ar andelēšanos neizpalika graciozi deju soļi. Sieviešu deju kopas “Asjate” vadītāja Iveta Tiltiņa uzsvēra, ka katrā pagastā tādā vai citādā veidā svētkiem jābūt. “Lai varam kopā būt,” viņa piebilda.


Piedāvā kombainus. Andrejs Vilciņš pircējus mudināja iegādāties pašizgatavotus ogu lasīšanas kombainus: “Ņemiet, nenožēlosiet, ar to var lasīt visas ogas, jo gali nav asi. Pats lasu ar divreiz lielāku kombainu, bet tādu sievietes diez vai spētu rokās noturēt.”


Vai tā ir vuška? Inese Egle neslēpa smaidu, kad pasākuma vadītāji viņas pūdeli Pičuku nosauca par vušku. Uz jautājumu, vai zeķes arī ada, Inese atzina, ka nē, piebilstot, ka kādam vilnu varētu atdot. Bijusī ķekaviete atklāja, ka Bērzpilī viņai klājas labi. “Un svētkiem laukos ir cita garša,” viņa prātoja.  


Biezputras komanda. Par putras vārīšanu rūpējās Lāsma Ziemele, Ilga Lazdiņa, Kārlis Gabrāns, Jānis Pugačs un Andris Zušs.  


Griež vāciņus. Šajā pārbaudījumā, kā jokoja tiesneši, daltoniķiem nav ko darīt, jo uzdevums bija uzgriezt attiecīgas krāsas vāciņus tādas pašas krāsas burkām. Baiba Apšeniece smēja, ka ar burku griešanu ir uz ‘tu’: “Pagrabā joprojām atrodas gardumi, kas gatavoti pirms 4-5 gadiem. Šogad centīšos mazāk konservēt. Tiesa, tā nospriežu katru gadu, bet burciņu skaits tā arī nesarūk.”


Sapieru lāpstiņas kā kaķene. Sporta sacensības Bērzpilī patiesi bija netradicionālas. Piemēram, jāšauj švamme ar improvizētu kaķeni, kas izveidota no divām sapieru lāpstiņām. Vienpadsmitgadīgā Valērija Borovikova (foto) zināja teikt, ka grūti tas nav.


Pirms pārgājiena. Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centra vadītāja Regīna Indriķe pastāstīja, ka kopā ar interesentiem dosies uz Ičas upes pļavām, lai lūkotos, kas tur atrodas. Jautāta, kas Lubānas mitrājā varētu būt tāds, kas citviet nav sastopams, R.Indriķe atgādināja, ka palienu pļavas patīk putniem. “Piemēram, griezei, kas šeit griež. Tie ir arī augi - Sibīrijas skalbe, kas mīl mitrumu. Vietējie cilvēki, dzīvojot šeit, ne vienmēr zina, kādas dabas bagātības ir līdzās. To šodienas pārgājienā arī uzzināsim,” viņa solīja. 

Muzeju nakts Balvos

Šogad muzeju nakts tēma “Šūpulis”, godinot tos, kuri rada un sargā šūpuļus, izauklē un palaiž pasaulē  cilvēkbērnus, idejas un lielus darbus. Tradicionālajā Muzeju naktī durvis vēra arī mūspuses novadu muzeji, aicinot tur līdz pusnaktij ienākt ikvienu, kurš brauca vai gāja garām. Arī Balvos bija sarūpēti īpaši pasākumi, lai iepriecinātu apmeklētājus. Bija izstādes, radošās darbnīcas, vakara pastaiga pa Balviem, iespēja pavizināties ar plostu “Vilnītis” pa Balvu ezeru.

Pilnīgi skaidrs – uz simtgadi kultūras namu Balvos neatvērs

Kas notiek ar Kultūras un atpūtas centra namu Balvos? Renovācijas ēkas laukumā valda jau mēnešiem ieildzis klusums būvniecības darbiem pašā piemērotākajā laikā. Kāpēc kavējas otrās kārtas darbi un kad tie beidzot varētu sākties? Atbildes centās meklēt laikraksts “Vaduguns” kopā ar kultūras un atpūtas centra vadību.

Četrpadsmitais mazuļu salidojums

59 jaunie Balvu novada iedzīvotāji - tieši tik daudz pērn dzimušo mazuļu ar saviem vecākiem, vecvecākiem, krustvecākiem un radiem ieradās uz Balto zeķīšu svētkiem, lai saņemtu novada pašvaldības sarūpētās piemiņas balvas. Neiztrūkstoša pasākuma sastāvdaļa, protams, bija arī kopbilde, kas paliks kā vēsturiska liecība Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļas arhīvā.

Pa lāča pēdām

Šonedēļ redakcijā pienāca ziņa, ka Medņevas pagastā manīts lācis. Vēl pirms pāris nedēļām par Rugāju novada Rugāju pagastā manītām lāča pēdām un ķepaiņa sabojātu bišu stropu redakciju informēja kāda sieviete. Kas piespiedis lāčus pamest migas un doties uz apdzīvotām vietām?

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Sestdiena

Redzu, ka kāds vēl grib pabeigt remontu vai būvi līdz rudens aukstumiem. Tad nu šodien ir īstā diena, lai mainītu logus un durvis, krāsotu, līmētu tapetes un veiktu dažādus apdares darbus. Ilgi neprāto, bet dari, un viss tev izdosies! Naudas taupīšanas nolūkos tapešu līmēšanai vari angažēt savus skolniekus, kuriem turpinās brīvdienas, vai sarunāt savu draugu (draudzeni), kurš (-a) ir atvaļinājumā. Tie, kuri dzīvo ideāli izremontētos apartamentos, var pastrādāt ar dokumentiem. Arī šādi darbi šodien ritēs raiti, bez aizķeršanās. Lai visiem viss izdodas!