1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
23-08-2019
Vārdadienas šodien: Bērtulis, Boļeslavs

Rakstos

Naudaskalna purvā darbs rit pilnā sparā

Pieturoties siltam un saulainam laikam, kūdras purvos sākusies melnā zelta ieguves sezona. Pilnā sparā darbs rit arī Naudaskalna purvā Balvu pagastā, ko izstrādā uzņēmums SIA “BalviFlora”. “Strādājam kopš aprīļa beigām. Šogad sezona sākusies veiksmīgi,” saka SIA “BalviFlora” valdes loceklis IVARS ZAHARĀNS.

Paliek “Mežābeles” un milzīgs darbu plāns

Viļakas novada pašvaldība izsludinājusi vakanci – aicina pieteikties Susāju pagasta kultūrvēsturiskās lauku sētas vadītāja amatam. Tas nozīmē, ka līdzšinējais ilggadējais vadītājs šo darbu nolēmis atstāt. Līdz šim Vēršukalnā notika aktīva sabiedriskā dzīve, un arī tagad maija nogalē te brauc ciemiņu grupas, kuras ar stāstījumu un lauku gardumiem turpina iepriecināt Aldis Pušpurs. Ko viņš nolēmis mainīt savā dzīvē un kāpēc,- saruna ar Aldi pašu.

28.maijā iedarbinās trauksmes sirēnas

28.maijā no pulksten 9.30 līdz 9.45 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trīs minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā. Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama, jo tā ir tikai kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude. Savukārt, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Uz darbu ar jaunu sparu un enerģiju

“Esmu īstena savas vietas un sava pagasta patriote. Daru darbu, kas man patīk, un esmu bezgala priecīga par to, ka pazīstu sejā visus pagasta iedzīvotājus, no paša mazākā līdz vecākajam. Tieši viņi ir mūsu vislielākā bagātība,” teic jaunā Vīksnas pagasta pārvaldes vadītāja Dzintra Pipcāne, kura savus darba pienākumus sāka pildīt 20.aprīlī. Kā jaunajai priekšniecei sokas jaunajā amatā,- saruna ar viņu pašu.

Dzīd pi krustiem mūspusē

Mūspusē joprojām ir saglabājusies tradīcija, kas ir ne tikai Latgales, bet arī Latvijas kultūras kanons – Maija dziedājumi jeb “dzīduošana pi krusta”. Maijs Romas katoļu baznīcas kalendārā ir Svētās Jaunavas Marijas mēnesis - laiks, kad tai tiek veltīti īpaši dievkalpojumi un lūgšanas, tostarp dziedāšana ceļmalās pie krucifiksiem. Kubulu pagastā pie krucifiksa Kurnā sievas (foto) pulcējas katru dienu. Anita Romka uzskata, ka citādāk nevar būt. “Ticu Dieviņam,” viņa paskaidroja. Jautāta, kā mudināt jaunatni saglabāt tradīcijas, Anita atzina, ka šādas receptes nav: “Jaunieši nereti saka: “Būsim jūsu gados, tad arī iesim dziedāt.”” Marija Bukša nepieciešamību katru pievakari veltīt Maija dziedājumiem pamato ar iekšēju vēlmi būt tuvāk Dievam, izlūgt Dieva žēlastību. “Pēc katra dziedājuma jūtos daudz labāk. Jāvēršas pie Dieva, un palīdzība neizpaliks. Vismaz trīs reizes dzīvē to nemanot esmu saņēmusi, kad šķita, ka ir bezizejas situācija.” Savukārt Maruta Ozola spriež, ka viss atkarīgs no ģimenes: “Ja bērns kopš mazotnes iet baznīcā, tad arī pieaudzis viņš neaizmirsīs ceļu uz dievnamu.” Viņai piekrīt Tekla Kozlovska un ir vienisprāt ar dziedātājām, ka Maija dziedājumi nekur nezudīs, kamēr pastāvēs Latvija.

 

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Sestdiena

Redzu, ka kāds vēl grib pabeigt remontu vai būvi līdz rudens aukstumiem. Tad nu šodien ir īstā diena, lai mainītu logus un durvis, krāsotu, līmētu tapetes un veiktu dažādus apdares darbus. Ilgi neprāto, bet dari, un viss tev izdosies! Naudas taupīšanas nolūkos tapešu līmēšanai vari angažēt savus skolniekus, kuriem turpinās brīvdienas, vai sarunāt savu draugu (draudzeni), kurš (-a) ir atvaļinājumā. Tie, kuri dzīvo ideāli izremontētos apartamentos, var pastrādāt ar dokumentiem. Arī šādi darbi šodien ritēs raiti, bez aizķeršanās. Lai visiem viss izdodas!