1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-08-2019
Vārdadienas šodien: Everts, Rudīte

Rakstos

Balvi ir unikāla vieta

9.jūnijā Balvu ielās jau 14.reizi rūks dzelzs rumaki, kad tradicionālajā pasākumā “Motociklistu vasara” pulcēsies mazi un lieli, turklāt no visas Latvijas, kā arī ārvalstīm. Motokluba “Spieķi vējā” prezidents Andis Grāvītis taujāts, kas mudina iet, darīt, censties un neapstāties, atzina, ka tamlīdzīgs jautājums viņam uzdots pavisam nesen, kad viesojās radījumā “Kolnasāta” Rēzeknē. Par to vairāk jaunākajā laikraksta "Vaduguns" numurā.

Vienlaikus lūdzas un dzied himnu

Sestdien visā Latvijā 170 dievnamos izskanēja kopīga Tēvreizes lūgšana un valsts himnas dziedāšana. Balvu Romas katoļu draudzes prāvests Mārtiņš Klušs atgādināja, ka pērn Baznīcu nakts pasākumos cilvēkus mudināja atklāt baznīcu no jauna: “Šogad uzsvars likts uz to, ka baznīca ir arī kultūras vērtību nesēja.”

Lauku skolā iespējas tādas pašas kā pilsētā

Rankā, Gulbenes novadā, kopš 50-tajiem gadiem darbojas profesionālās izglītības skola, kas sākotnēji specializējās jauno mežkopības speciālistu sagatavošanā. Nu jau trešo gadu Rankas profesionālā vidusskola nes Valmieras tehnikuma teritoriālās stuktūvnienības vārdu. Kā ir mācīties Rankā? Stāsta ilggadējais skolas vadītājs Miķelis Kučinskis: “Pēdējos gados fokusējamies uz trīs izglītības virzieniem – mežsaimniecības tehnika, koka izstrādājumu izgatavošana un ēdināšanas pakalpojumi. Priecē tas, ka, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, varam pilnveidot mācību vidi, remontēt kabinetus, iegādāties iekārtas un aprīkojumu. Līdz jaunam mācību gadam tiks nopirktas vairāk nekā 10 jaunas kokapstrādes iekārtas un mežizstrādes tehnika, līdz ar to jauniešu praktiskās apmācības notiks mūsdienīgu uzņēmumu līmenī.”
Prakse ir neatņemama profesionālās izglītības sastāvdaļa. Ik gadu audzēkņiem tiek piedāvātas iespējas praktizēties nozares uzņēmumos Latvijā, kā arī, izmantojot Erasmus+ programmas finansējumu, doties praksē uz ārzemēm. Pirmās skolēnu grupas devās uz Slovākiju un Itāliju, bet pērn - uz Portugāli un Dāniju.
Pagājušajā vasarā seši topošie būvizstrādājumu galdnieki no Valmieras tehnikuma teritoriālās struktūrvienības Rankā devās uz Lisabonas reģionā esošo Montijo. Puišiem šī bija pirmā darba pieredze tik tālu prom no mājām un ierastās vides, tās laikā gūtas gan jaunas zināšanas un prasmes, gan dažādi kultūras iespaidi.
Jaunieši atzīst, ka darba specifika Portugālē ir atšķirīga, un tieši tas ir viens no galvenajiem aspektiem, kas ļāva pusotru mēnesi ilgajai praksei paskriet gluži nemanot. “Man patika, ka darbā varējām strādāt uz visām rūpnīcas iekārtām. Pirmajās dienās sarežģītos uzdevumus kolēģi vēl neuzticēja, bet drīz saprata, ka mēs visu ātri apgūstam, un tad sākās īstais darbs – zāģēšana, frēzēšana, slīpēšana, laminēšana, materiālu apstrāde krāsošanas kamerā un citi uzdevumi,” stāsta jaunais būvizstrādājumu galdnieks Andris Rižijs.
Savukārt topošie ēdināšanas speciālisti devās uz Dāniju, kur praktizējās Zēlandes biznesa koledžā. Šī skola specializējas gaļas pārstrādē, tajā tiek apgūts pilns pārtikas ražošanas cikls, sākot no cūku kaušanas un noslēdzot ar gatavās produkcijas tirdzniecību skolas veikalā. Mācību prakse tiek pilnībā finansēta no Erasmus+ programmas budžeta. Projekta “Audzēkņu un pasniedzēju kompetences paaugstināšana starptautiskā vidē” Nr.2016-1-LV01-KA116-022446 mērķis ir Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšana starptautiskā vidē.
“Labas prakses vieta nodrošina iemaņu iegūšanu un prasmju nostiprināšanu,” uzsver Miķelis Kučinskis. To atbilstošā līmenī nodrošina arī vietējie uzņēmumi, tomēr vēlamies, lai jauniešiem, arī mācoties laukos, būtu iespēja iegūt pasaules pieredzi.” Nākamajā mācību gadā tehnikums iecerējis uzsākt sadarbību arī ar uzņēmumiem Vācijā. Vairāk par mācību iespējām Rankā lasiet www.valmierastehnikums.lv.

 

Pēdējais izlaidums Baltinavas Kristīgajā internātpamatskolā

Šonedēļ, siltā, vasarīgā un saulainā dienā, uz izlaiduma svinībām pulcējās Baltinavas Kristīgās internātpamatskolas beidzēji, skolotāji, vecāki, ciemiņi. Šis bija pēdējais izlaidums Baltinavas Kristīgajā internātpamatskolā, jo novada domes deputāti jau pavasarī pieņēma lēmumu slēgt skolu mazā audzēkņu skaita dēļ.

Aizstāv diplomdarbus un saņem labus vērtējumus

24.maijā Balvu Mākslas skolā notika diplomdarbu aizstāvēšana, bet jau divas dienas pēc tam sekoja izlaidums. Skolu ar augstām atzīmēm šogad pabeidza 19 septiņgadīgās izglītības programmas audzēkņi.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Ceturtdiena

Šī ceturtdiena piemērota materiālu un finansiālu lietu kārtošanai, arī šopingam. Tā kā 1.septembris vairs nav aiz kalniem, tad šodien var paveikties nopirkt savam skolniekam vai studentam labas, ērtas un stilīgas lietas, un pat ar tāāādu atlaidi. Ja kāds līdz septembrim grib mainīt skolu, darbu vai dzīves vietu, tad arī šādiem dzīves pavērsieniem īstā diena ir pienākusi. Veselības jomā šodien jāsaudzē skausts, balsene, mandeles, apakšžoklis, endokrīnā sistēma un barības vads. Ja varat paciesties, tad arī zobārsta apmeklējums būs mazāk sāpīgs un izdevies pēc 24.08.