1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-06-2021
Vārdadienas šodien: Maiga, Milija

Rakstos

Katra diena kā piedzīvojums

Tradicionālie “Svātki Upītie” šogad tika svinēti desmit dienas. Šo dienu laikā notika daudz dažādu notikumu un pasākumu, katrs varēja atrast sev tīkamu nodarbi. Viss iesākās ar tekstilmākslas simpoziju, svētku laikā godinājām Upītes etnogrāfisko ansambli, atzīmējot 40 gadu jubileju. Teātra mīļotājiem bija iespēja noskatīties Latvijas Nacionālā teātra, Latvijas Leļļu teātra un Dirty Deal Teatro viesizrādes, norisinājās kokles spēlēšanas meistarklases, leļļu gatavošanas meistarklases. Notika nakts smilšu volejbola sacensības. Neizpalika ģimenes diena, kur tradicionāli bērniem tiek piedāvātas dažādas radošās darbnīcas. Tradicionāli “Svātki Upītie” nav iedomājami bez nakts trasītes, ko šogad izplānoja un novadīja jaunieši. Jau par tradīciju kļuvušais “Styprūs skriejīns” un svētku kulminācija koncerts – balle ar grupu “Dakota”. Liels paldies svētku tapšanā jāsaka Latvijas Republikas Kultūras ministrijai, Latvijas Nacionālajam kultūras centram, Valsts Kultūrkapitāla fondam un Viļakas novada domei.

Sākas jauns piedzīvojums

Zinību diena Bērzpils vidusskolas audzēkņiem paliks atmiņā ar vairākiem faktiem, kuri, visticamāk, kļūs par neatņemamu pagasta vēstures sastāvdaļu. Pirmkārt, svinīgais pasākums pirmo reizi notika estrādē. Otrkārt, 12.klasē mācības klātienē uzsāka septiņi jaunieši, kuri kļūs par pēdējo vidusskolas izlaidumu. Treškārt, 9.klasei tas būs pirmais izlaidums, kad skolai būs jāmāj ardievas, jo pēc gada Bērzpils vidusskola pārtaps par pamatskolu. Ceturtkārt, kā uzsvēra 12.klases audzinātāja Anita Stepanova, noslēgsies 71 gadu ilgais Bērzpils vidusskolas esamības cikls.

Militārās mācības “GRIFS 2020”

No 23. līdz 29.augustam militārajā poligonā “Lāčusils” Alūksnes novadā notika Zemessardzes 3.Latgales brigādes 36.Kaujas atbalsta bataljona lauka taktiskā nometne “GRIFS 2020”. Tās ir vienas no lielākajām bataljona rīkotajām mācībām, kas notiek reizi gadā.

Lai baznīca pieejama visiem

28.augustā Balvos Vissvētās Dievmātes Aizmigšanas baznīcas svētkos atklāja cilvēkiem ar kustību traucējumiem domātu pacēlāju, kas ļaus dievnamu apmeklēt arī iedzīvotājiem ar pārvietošanās grūtībām. Šovasar pakāpienu paaugstinātāji ratiņkrēsliem uzstādīti arī Balvu Romas katoļu baznīcā. Lai gan pacēlāju izmanto jau kopš jūlija sākuma, piektdien pareizticīgo draudzes priesteris tēvs Aleksejs pateicās cilvēkiem, kuri palīdzēja šo ideju realizēt.

Noslēdzies 21.Kamermūzikas festivāls Balvos

Aizvadītajā sestdienā un svētdienā Balvu muižā ar četriem koncertiem noslēdzās jau 21.Kamermūzikas festivāls. Šogad klātesošos ar muzikālu priekšnesumu priecēja arī laikmetīgās džeza mūzikas trio, kura sastāvā ir arī viens no pieprasītākajiem jaunās paaudzes džeza bundziniekiem Eiropā – balvenietis Ivars Arutjunjans.

vadi

Veiksmes prognoze


.