1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-06-2021
Vārdadienas šodien: Maiga, Milija

Rakstos

Augstu novērtē sporta iespējas novadā

8.septembrī Balvos viesojās bijušais Latvijas Valsts prezidents, Latvijas basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis, kā arī LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss un LBS valdes loceklis Klāvs Olšteins. Augstās amatpersonas tikās ar Balvu novada domes priekšsēdētāju Aigaru Pušpuru, kā arī Balvu Sporta skolas direktori Ludmilu Beļikovu un Rugāju novada basketbola treneriem. Apskatījuši mūsu pilsētas svarīgākos sporta objektus, ciemiņi devās uz Balvu Valsts ģimnāziju, kur  R.Vējonis dalījās pieredzē par veiktajiem pienākumiem Valsts prezidenta amatā. Savukārt K.Cipruss pastāstīja par LBS veikumu un nākotnes iecerēm. Noslēgumā Balvu un Rugāju sporta nozares pārstāvji kopā ar viesiem pārrunāja darba jautājumus, tostarp gatavošanos sestdien Rugājos paredzētajai Latvijas basketbola kausa spēlei.

Namu rotās skaisti logo

Iedzīvotāji ievērojuši, ka lielajā divstāvu namā Balvos, Brīvības ielā, notiek ievērojamas pārvērtības. Māja iegūst jaunu veidolu. Kas tur īsti notiek?

Iesvēta prāvesta amatā

Svētdien Balvu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā pulcējās mūspuses, kā arī kaimiņnovadu draudžu pārstāvji, lai kļūtu par aculieciniekiem mācītāja Mārtiņa Vaickovska iesvētīšanai prāvesta amatā. Bīskaps Einārs Alpe, uzrunājot klātesošos, atzina, ka septembra sākumā baznīcas kalendārā nav īpašu svētku: “It kā parasta svētdiena, tomēr vienlaikus Balvos tā ir īpaša diena, kas noslēgsies ar sadraudzību!” 

“Vārpai” šogad lieli plāni

Rugāju jauktais koris aicina jaunus dalībniekus. Tuvojas kora pastāvēšanas 60.gadadiena, vēlā rudenī plāno atzīmēt ilggadējā diriģenta apaļo un cēlo gadskārtu, atrasts un nosvinēts arī jaunizvēlētais kora nosaukums. Bet aizvadīto sezonu koris noslēdza ar garīgo dziesmu koncertu Krišjāņu Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu draudzes baznīcā. Pirmo reizi tajā kora balsu plūdumu vadīja abi diriģenti. Taču pēc koncerta dalībnieki nesteidzās doties atpakaļ uz Rugājiem. Viņi draudzīgi apciemoja savu kora dalībnieci, pirmo reizi tik kuplā pulkā ciemojoties viņas lauku sētā. Kopā ar visiem tur bija izdevība pabūt arī laikrakstam “Vaduguns”.

Īpašo bērnu vecāki gavilē – beidzot iespēja mācīties Balvos

Šogad 1.septembris bija svētku diena ne tikai mūsu novadu pirmklasniekiem un pārējiem skolēniem, bet arī septiņiem īpašajiem bērniem un viņu vecākiem, jo pirmo reizi novada vēsturē bijušā biznesa inkubatora telpās durvis vēra Tilžas vidusskolas speciālā klase. “Esmu vienkārši laimīga, jo vēl viens mans un vairāku īpašo bērnu vecāku sapnis piepildījies. Beidzot būs iespēja apgūt zinības tuvāk mājām,” par ievērības cienīgo notikumu ar gandarījumu teic Balvu Teritoriālās invalīdu biedrības vadītāja Marija Duļbinska.

vadi

Veiksmes prognoze


.