1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-06-2021
Vārdadienas šodien: Maiga, Milija

Rakstos

Ugunsgrēks izcēlās estrādes ārpusē... Kā uzdrīkstējās sabojāt tik jauku pasākumu?

Sestdien Viļakas novada Upītē jau deviņpadsmito reizi norisinājās ikgadējais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls “Upītes Uobeļduorzs”. Šogad pirmo reizi pasākums norisinājās ārpus vietējā tautas nama telpām – brīvdabas estrādē no salmu ruļļiem. Kad festivāls jau tuvojās noslēgumam, ap pusvienpadsmitiem vakarā estrādē izcēlās ugunsgrēks. Par to vairāk jaunākajā laikraksta "Vaduguns" numurā.

Ar cerību, ka Covid netraucēs

15.septembrī mazliet atšķirīgi no iepriekšējiem gadiem norisinājās Atvērto durvju diena Balvu Bērnu un jauniešu centrā (BBJC). Šoreiz pulciņu vadītāji iepazīstināja bērnus ar interešu izglītības iespējām pagalmā uzstādītajā nojumē.

Rugājos kaujiniecisks neizšķirts

Aizvadītajā nedēļas nogalē pēc 26 gadu pārtraukuma atsākās cīņa par Latvijas kausu basketbolā. Atklāšanas mačs notika starp vietējo Krāslavas komandu un BK “Cēsis/Sporta skola”, krāslaviešiem piekāpjoties ar 77:91. Savukārt jau nākamajā dienā Rugāju Sporta centra komanda savā laukumā cīnījās neizšķirti 87:87 pret “Garkalnes runčiem”. Atbildes spēle notiks jau šo svētdien sporta kompleksā “Mežaparks” Rīgā, šī pāra uzvarētājiem otrajā kārtā tiekoties ar “Gulbenes bukiem”.

Atklāj izstādi “DOT/punkts”

9.septembrī Balvu Novada muzejā atklāja Latvijas laikmetīgās keramikas izstādi “DOT/punkts” no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas. Izstādes atklāšanā īpašu gaisotni radīja deju studijas “Terpsihora” (vadītāja Līga Moroza-Ušacka) dejotājas, tostarp Balvu Mākslas skolas audzēkne Sabīne Ločmane (foto tuvplānā), kura demonstrēja tērpu no pašapziņas celšanas studijas “Lote”.

Katrs piepilda savu sapni

Dzīvot ūdens tuvumā un neizmantot tā priekšrocības nav prāta darbs. Tā nosprieduši arī viļacēni Ivans ŠeLeļjo un Benita Motresku, kuru māja atrodas skaistā vietā pašā ezera krastā. Pirms četriem gadiem viņi iegādājās plastikāta laivu, vēl pēc gada - motorlaivu, bet šajā sezonā ūdens braucamrīku klāsts papildinājies vēl ar diviem plostiem, kurus mājas saimnieks savām rokām aprīkojis un uzlabojis. Ivans jokojot teic,- kaut kā taču vajag pievilināt bērnus un mazbērnus, citādāk ciemos nebrauc.

vadi

Veiksmes prognoze


.