1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-06-2021
Vārdadienas šodien: Maiga, Milija

Rakstos

Sveiciens Miķeļdienā!

Miķeļdienu jeb Apjumības uzskata par rudens saulgriežu svētkiem, kurus svinam 29.septembrī, neskatoties uz to, ka rudens iestājās 22.septembrī. Šajā laikā daudzviet Latvijā notiek Rudens gadatirgi, tostarp arī mūspusē.

Jaunatnes darbinieki tiekas konferencē

16.septembrī jaunatnes jomas pārstāvji no visas Latvijas tikās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur jau ceturto gadu norisinājās Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras organizētā konference “Nākamais solis darbā ar jaunatni”. Viļakas novadu konferencē pārstāvēja jaunatnes lietu speciāliste Madara Jeromāne un jaunatnes darbiniece Elīna Sprukule.

Lai uz baznīcu kā grāfiene ietu...

19.septembrī Valsts prezidents Egils Levits, atbalstot Pasaules talku, ar pirmo koku iestādīšanu Valdemārpilī atklāja pasaulē pirmo “Laimes koku” parku. Zīmīgi, ka “Laimes kokus” todien stādīja arī Bērzpilī, bet 22.septembrī, rokas klēpī salikuši, nesēdēja Viļakas Valsts ģimnāzijas audzēkņi. Skolēni pasākumā “Meža dienas 2020” uzzināja dažādus vēsturiskus faktus, kā arī stādīja liepas.

Zaudē dzīvību sadursmē ar alni

Šo trešdien uz autoceļa Balvi – Kubuli notika sadursme starp automašīnu un alni, kā rezultātā bojā gāja sieviete. Kā laikrakstam “Vaduguns” pastāstīja Balvu pagasta mednieku un makšķernieku kluba “Bebrītis” mednieks un valdes loceklis Viesturs Kozlovskis, šobrīd aļņiem ir riesta laiks, kad tie kļūst ļoti neuzmanīgi. Līdz ar to autovadītājiem jārēķinās, ka šajā laikā šie dzīvnieki biežāk nekā citas reizes var uzskriet uz ceļa braucamās daļas. Turklāt riesta laikā aļņu govis nepieskatītus var atstāt savus teļus, kuri arī var uzskriet uz ceļa. “Jāpiebilst, ka iepriekšējā naktī pirms avārijas, atgriežoties no Rīgas, teju tajā pašā vietā, kur notika traģiskais negadījums, ceļa malā stāvēja četri aļņi – bullis, govs un divi teļi. Kamēr ar viņiem, tā teikt, skaļāk neparunāju, aļņi nemaz nedomāja doties projām. Aļņi šajā vietā atrodas, jo uz vēl pavisam nesen aizaugušo pļavu dodas mieloties ar nogrieztajiem krūmiem. Jāteic, ka pārējie aļņi, jūtot, ka kāds cits alnis ir miris, no šīs vietas nedosies prom. Varbūt uz kādu mirkli viņus var atturēt palikušās smakas no mirušā aļņa. Tomēr atliks uzlīt lietum, kā smaka no bojāgājušā aļņa pazudīs un šie dzīvnieki atkal tikpat droši dosies turpat grauzt krūmus. Līdz ar to autovadītājiem jābūt ļoti uzmanīgiem,” brīdina V.Kozlovskis.

Zināšanās dalās aktieris Kristaps Rasims

Balvos un Tilžā radošas un izglītojošas meistarklases interesentiem piedāvāja Balvu novada izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītājas vietniece Iveta Tiltiņa. Kādi ieguvumi no šīm meistarklasēm, jautājām pasākumu apmeklētājiem.

vadi

Veiksmes prognoze


.