1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
07-08-2020
Vārdadienas šodien: Audris, Brencis, Inuta

Rakstos

Žīgurietis apsaimnieko sakoptāko mežu Latvijā

Pagājušajā nedēļā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā godināja meža nozares izcilākos darbiniekus, pasniedzot gada balvas “Zelta čiekurs”, kas ir augstākā atzinība par sasniegumiem nozarē. Meža nozares Gada balvas ieguvēji saņēma lielo “Zelta čiekuru”, savukārt pārējiem laureātiem tika pasniegts mazais “Zelta čiekuriņš”. Lepojamies, ka nominācijas “Par ilgtspējīgu saimniekošanu” laureāts un balvas “Zelta čiekurs” ieguvējs ir Aivars Vanags no Viļakas novada Žīguriem.

Pils spoks pagaidām nav manīts

Ar izgaismošanu tumsā un krāšņu multimediālu ekspozīciju par baronu fon Volfu dzimtu, kuriem reiz piederēja viena no Latvijas skaistākajām pilīm, svinīgi atklāta Stāmerienas pils atjaunotā fasāde. Šis notikums priecē arī mūspuses iedzīvotājus, par ko liecina balveniešu komentāri un publiskotie foto interneta portālos. Stāmeriena ir netālu mums kaimiņos - Gulbenes novadā.

No Lietuvas – ar panākumiem

Novembra beigās Balvu Profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas (BPVV) Tērpu izgatavošanas un stila speciālista mācību programmas audzēknes kopā ar skolotāju Anitu Matuli-Bordāni piedalījās starptautiskajā profesionālo skolu konkursā “Mis skola 2019”, ko jau 20.gadu rīkoja Zarasajas profesionālā lauksaimniecības skola Lietuvā. Dalībniece no Balviem Laura Circene mājās pārveda divas nominācijas “Mis Stils” un “Vice Mis skola 2019”. Savukārt viņas skolotāja saņēma Pateicību. Vētrainus skatītāju aplausus saņēma arī balveniešu demonstrētais tērps “Trīs vienā”.

Labrīt, eglīte!

Vakar un vēl divas ceturtdienas no plkst. 8.30 līdz 11.00 pie Tilžas pagasta galvenās egles ikviens aicināts samīļot Rūķus, pateikt ‘labrīt’ eglītei, kā arī pacienāties ar piparkūkām. Rūķenes, kā sevi dēvē kultūras pasākumu organizatore Daiga Lukjanova un Astrīda Ivanova, uzsver, ka pirmo reizi Tilžas vēsturē Rūķi pie Rūķu namiņa priecē garāmgājējus.

Latvijai jāsavāc seši tūkstoši parakstu

Sākusies Eiropas pilsoņu iniciatīva “Glābiet bites un lauksaimniekus!”. Tās mērķis ir līdz 2035.gadam pakāpeniski izskaust sintētiskos pesticīdus, atbalstīt lauksaimniekus un glābt bites un dabu. Ja līdz nākamā gada septembrim izdosies savākt vienu miljonu parakstu un 7 valstis būs kvalificējušās kā atbalstītājvalstis, Eiropas Komisijai un Parlamentam kampaņas prasības būs jāņem vērā un jāmaina likumdošana.
Šo kampaņu uzsāk 90 organizācijas no 17 Eiropas Savienības valstīm. Latvijā kampaņu atbalsta Ekodizaina kompetences centrs, Latvijas Dabas fonds un Pasaules Dabas fonds. Latvijā pirmie iniciatīvu parakstīja: TV raidījumu vadītāja Māra Sleja, ārsts Pēteris Apinis, biškopis Jānis Sietiņsons un piecu bērnu mamma laukos Ilze Mežniece.

 

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Latvijas zemniekiem atvēlēto tiešmaksājumu apjomu pēc ES daudzgadu budžeta pieņemšanas?