1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-09-2020
Vārdadienas šodien: Mariss, Matīss, Modris

Rakstos

“Kas par šķidrumu grāvī?”

“Tas, kas tek grāvī pretī degvielas uzpildes stacijai “Virši-A” un gar tā dēvēto gāzes kantori Balvos, Steķentavā (attēlā), īsti neizskatās pēc tīra ūdens. Kas par šķidrumu atrodas šajos grāvjos?” jautā lasītāja.
Balvu novada pašvaldības aģentūras “SAN-TEX” komunālais inženieris AIVARS PUGEJS skaidro, ka lasītājas minēto vietu noteikti vēlreiz apsekos. Tomēr situācija tiek kontrolēta un lasītājas redzētais nekas slikts nevarētu būt. “Šobrīd varu teikt, ka tie, visticamāk, ir notekūdeņi. Vienkārši šogad ziema ir lietaina, un lietus laikā notekūdeņi ir saduļķoti. Netīrumi mēdz nākt arī no ceļa seguma virsmas. Līdz ar to ūdens, kas atrodas grāvjos, var šķist ne tāds, kādam tam vajadzētu būt. Jebkurā gadījumā šo vietu vēlreiz apsekosim,” stāsta A.Pugejs.

 

Sports, kas piemērots katram

1.februārī veselības maratona “Vingro vesels” laikā balvenieši aktīvi iesaistījās nūjošanas treniņā, ko vadīja Valsts Starptautiskās nūjošanas federācijas valdes locekle Gaļina Gorbatenkova no Rīgas un balveniete, nūjošanas instruktore Inta Ozola. Vairāk nekā 30 sportotgribētāji pulcējās Balvu parkā, lai izzinātu šī pēdējos gados aizvien plašāku popularitāti ieguvušā masu sporta veida noslēpumus.

Lauku meitenes centieni

Pēc ilgāka laika meklējumiem piepildījusies cerība atrast feldšerpunkta vadītāju Balvu novada Krišjāņos. Viņa aizvadījusi pirmo darba mēnesi. Kā klājas jaunajā darbavietā, vai jau iepazīti vietējie pacienti, kā ar iecerēm kaut ko mainīt un uzlabot, uz sarunu laikraksts aicināja sertificēto ārsta palīdzi Sanitu Babri.

“Piļsāta pi upis” Upītē

Svētdien Upītes tautas nams kārtējo reizi atgādināja bišu spietu, jo izmantot iespēju noskatīties jauno Viestura Kairiša filmu “Piļsāta pi upis”, turklāt tikties ar pašu režisoru, izmantoja arī citu novadu ļaudis. Režisors Viesturs Kairišs un filmas māksliniece Ieva Jurjāne neslēpa, ka producentam nebija viegli, jo filmēšana norisinājās daudzās Latvijas vietās. “Viņš būtu atbraucis pie jums ciemos, ja, kā pats joko, spētu izturēt latgalisko viesmīlību - šmakovku. Esmu pateicīgs liktenim, ka esmu 100% latgalietis, kaut arī dzimis Rīgā. Man ir ļoti svarīgi, ka pasauli saskatu tikai tā, kā to spēj latgalieši. Par to lepojos un iestājos visur, kur vien varu. Aizvakar Saeimā izbļaustījos par Varakļānu novadu, kuru vēlas pievienot Madonai. Grūta cīņa, bet man nav vienalga, kas notiek Latgalē,” uzsvēra V.Kairišs.

“Zinu! Protu! Izdaru!”

30.janvārī Balvu pamatskolā norisinājās starpnovadu dabaszinību konkurss pirmklasniekiem “Zinu! Protu! Izdaru!”, kurā Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadu 1.klašu audzēkņi demonstrēja dabaszinību stundās apgūtās zināšanas un prasmes. Konkursā piedalījās 35 pirmklasnieki no Balvu, Stacijas, Eglaines un Viļakas pamatskolām, kā arī Rugāju novada, Baltinavas, Tilžas, Rekavas un Bērzpils vidusskolām. Konkursa uzdevumus skaidrot un sekot to izpildei palīdzēja Balvu pamatskolas 5. un 6.klašu skolēni, bet rezultātus vērtēja kompetenta žūrija piecu cilvēku sastāvā.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat iniciatīvu ieviest valsts apmaksātu zobārstniecību bērniem akūtās situācijās?