1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
23-08-2019
Vārdadienas šodien: Bērtulis, Boļeslavs

Rakstos

Ar grāmatu uzceļ pieminekli Terēzei Brokai

25.janvārī Daugavpilī, Vienības nama Mazajā zālē, prezentēja Annas Rancānes grāmatu “Aiz azara bolti bārzi…”. Tas ir dokumentāls stāsts par kordiriģentes Terēzes Brokas mūžu. Aizvadītā gada Dziesmu un deju svētku goda virsdiriģente aizgāja mūžībā 93 gadu vecumā 2018.gada oktobra beigās, nesagaidījusi grāmatas iznākšanu.

Uzņēmēji tiekas Balvos

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Latgales reģiona nodaļa aicināja uzņēmējus uz Latgales biznesa kluba pasākumu Balvos. Vispirms ikvienam interesentam bija iespēja apmeklēt uzņēmumus “Technical textiles” un “Balvi Flora”. Kūdrinieks, kā sevi dēvē “Balvi Flora” valdes loceklis Ivars Zaharāns, taujāts, vai Naudaskalna purvā atrodama nauda, atjokoja, ka tāpēc jau arī strādā.

Apgūst prasmes, ko nemāca vecāki

Pirmo gadu Balvu Bērnu un jauniešu centrā (BBJC) divās vecuma grupās darbojas pulciņš “Dzīves prasmju ABC”. Pulciņa sākumskolas vecuma grupas vadītāja Dita Nipere atklāj, ka nodarbības apmeklē vidēji septiņi bērni, kas ar lielu interesi apgūst ikdienas dzīves prasmes, kuras ne vienmēr ir iespēja iemācīties mājās.

Uzkonstruē un izprintē objektus

Individuālais komersants “3D ART” Dāvis Keiselis jau gadu strādā ar 3D printeri. Dāvis ir ne vien labs vieglatlētikas treneris un sporta skolotājs, bet arī jaunais uzņēmējs, kurš liek pamatus nākotnes biznesam. Dāvis Keiselis rāda oriģinālus, tikai vienam konkrētam cilvēkam domātus suvenīrus, atslēgu piekariņus, kādus veikalā nenopirksi, kabinetu uzrakstus, latviešu spēka zīmes un saka, ka to izgatavošana ir laikietiplīgs process, tāpēc arī cenas ir dažādas. Lētākie suvenīri ir ap 3 eiro, sirsniņas ar uzrakstiem - 10 eiro un dārgāk (atkarībā no formas lieluma).

Dzimtu stāstus dāvina skolām un bibliotēkām

Aizvadītajā - 2018. - gadā Ziemeļlatgales laikraksts “Vaduguns” rakstīja par stiprām dzimtām mūspusē - Balvu, Viļakas, Baltinavas un Rugāju novados, kā arī Balvu un Viļakas pilsētās. Projektu “Ziemeļlatgales dzimtu spēka stāsti Latvijai” atbalstīja Valsts reģionālās attīstības aģentūra. Tagad dzimtu stāsti apkopoti izdevumā – brošūrā ar iepriekšminēto nosaukumu, un to laikraksta redakcija dāvina gan četru novadu bibliotēkām, gan visām izglītības iestādēm. Bibliotēku apmeklētāji, skolēni un skolotāji uzzinās, kā mainījušies laiki, paaudzes, politiskās iekārtas, apģērbi, mode, darbarīki, pārvietošanās līdzekļi, jā, arī lauku ainavas. Nemainīga vērtība ir tikai ģimene - dzimta, kas cilvēkiem dod spēku dzīvot savā zemē un strādāt par spīti grūtībām un varas maiņām. 

“Redakcijas dāvātie izdevumi aizceļos uz visām 23 Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadu publiskajām bibliotēkām. Man ir īpašs prieks, ka par vairākām dzimtām rakstīts latgaliešu valodā, turklāt labā latgaliešu rakstu valodā. Man prieks, ka manā kolektīvā strādā darbiniece, kura prot latgaliešu rakstu valodu. Tā ir bibliogrāfe novadpētniecības lasītavā Sarmīte Vorza, kura šajā projektā gatavoja dzimtu stāstu pārlikumus no latviešu uz latgaliešu valodu Ziemeļlatgales laikrakstam “Vaduguns”,” saņemot dāvinājumu, teica Balvu Centrālās bibliotēkas direktore Ruta Cibule.
Izdevumi aizceļoja arī uz deviņām Viļakas novada izglītības iestādēm, divām Rugāju, divām Baltinavas un sešpadsmit Balvu novada izglītības iestādēm.

 

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Sestdiena

Redzu, ka kāds vēl grib pabeigt remontu vai būvi līdz rudens aukstumiem. Tad nu šodien ir īstā diena, lai mainītu logus un durvis, krāsotu, līmētu tapetes un veiktu dažādus apdares darbus. Ilgi neprāto, bet dari, un viss tev izdosies! Naudas taupīšanas nolūkos tapešu līmēšanai vari angažēt savus skolniekus, kuriem turpinās brīvdienas, vai sarunāt savu draugu (draudzeni), kurš (-a) ir atvaļinājumā. Tie, kuri dzīvo ideāli izremontētos apartamentos, var pastrādāt ar dokumentiem. Arī šādi darbi šodien ritēs raiti, bez aizķeršanās. Lai visiem viss izdodas!