1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
23-08-2019
Vārdadienas šodien: Bērtulis, Boļeslavs

Rakstos

Tas ir sudrabs!

Sestdien Kubulu kultūras namā deju kopa “Nebēda” nosvinēja 25 gadu jubileju. Koncerta “Tas tak’ nav zelts, tā nav pat bronza... Tas ir sudrabs” režisore Ilga Oplucāne parūpējās, lai visā pasākuma gaitā caurvijas sudraba krāsas. “Vai jubilāri, tāpat kā baltās krāsas dārgmetāls, ir plastiski un viegli kaļami jeb spējīgi reaģēt uz mainīgajām tendencēm?” viņa jautāja Balvu Kultūras un atpūtas centra direktorei Anitai Strapcānei.

Muižu pieskandina bērnu dziesmas

21.februārī Balvu muižā norisinājās Balvu un Baltinavas novadu vokālās mūzikas konkurss “Balsis 2019”. Šogad skatītājus un žūriju priecēja deviņi bērnu kolektīvi. Trīs dalībniekus - Tilžas vidusskolas vokālo ansambli “Varbūt”, Balvu Mūzikas skolas vokālo ansambli un Baltinavas vidusskolas vokālo ansambli “Vērmelīte” - žūrija novērtēja ar augstāko pakāpi un izvirzīja konkursa 2.kārtai.

Vai atkal pārzīmēsim novadu karti?

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavojusi likumprojektu, lai no jauna atsāktu tā dēvēto reģionālo reformu. Praksē tas nozīmēs pašreizējo novadu apvienošanu lielākās teritorijās, jo liela daļa jau neizpilda likuma vienu no pamatnosacījumiem – ka pašvaldības teritorijā jābūt vismaz 4 tūkstošiem iedzīvotāju. Pagaidām gan ministrijai nav kartes, kā jaunais pašvaldību iedalījums varētu izskatīties. Visticamāk, pašvaldību skaits saruks vismaz uz pusi, jo jau tagad no kopumā 119 pašvaldībām vairāk nekā 50 teritorijas nekvalificējas likumā noteiktajam novada statusam, 39 novados ir mazāk nekā 4000 iedzīvotāju. Administratīvi teritoriālā reforma kļuvusi par vienu no Krišjāņa Kariņa valdības galvenajām prioritātēm un to plāno realizēt triecientempā. Vai tiešām viss būs tik vienkārši un ko tas nozīmēs mūspusē esošajām četrām pašvaldībām,- jautājām novadu vadītājiem.

Draud ar valsts ģimnāzijas statusa atņemšanu

Janvārī Viļakas Valsts ģimnāzijā aizsākta vērienīga renovācija, ko paredzēts pabeigt augustā. “Ja valsts ģimnāzija zaudēs savu statusu, Viļakas novada domei nāksies atmaksāt gandrīz 400 000 eiro, kas šim remontam iegūti no Eiropas Savienības (ES) fondiem,” pastāstīja domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs (Latgales partija). Taču novada vadītājs ir pārliecināts, ka mācību iestāde savu statusu spēs saglabāt, jo pašvaldība un skolas kolektīvs turpinās uzlabot darba kvalitāti.

Gribi kļūt līderis?

Visā pasaulē un Latvijā katru gadu 27.februārī atzīmē nevalstisko organizāciju (NVO) dienu. Nevalstiskās organizācijas, biedrības un nodibinājumi ik dienu veic sabiedrībai nozīmīgu darbu, lai veicinātu līdzcilvēku labklājību, paaugstinātu dzīves kvalitāti, motivējot izglītoties, būt aktīviem, rīko atvērtos pasākumus. Viena no zināmākajām un aktīvākajām biedrībām Ziemeļlatgalē ir biedrība “Balvu rajona partnerība”, kas darbojas jau vairākus gadus. Par biedrības darbu, veikumu un perspektīvām saruna ar biedrības Stratēģijas administratīvo vadītāju ILONU DŽIGURI.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Sestdiena

Redzu, ka kāds vēl grib pabeigt remontu vai būvi līdz rudens aukstumiem. Tad nu šodien ir īstā diena, lai mainītu logus un durvis, krāsotu, līmētu tapetes un veiktu dažādus apdares darbus. Ilgi neprāto, bet dari, un viss tev izdosies! Naudas taupīšanas nolūkos tapešu līmēšanai vari angažēt savus skolniekus, kuriem turpinās brīvdienas, vai sarunāt savu draugu (draudzeni), kurš (-a) ir atvaļinājumā. Tie, kuri dzīvo ideāli izremontētos apartamentos, var pastrādāt ar dokumentiem. Arī šādi darbi šodien ritēs raiti, bez aizķeršanās. Lai visiem viss izdodas!