1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-09-2020
Vārdadienas šodien: Mariss, Matīss, Modris

Rakstos

Vētra salauž krucifiksu un rauj jumta loksnes

 

Pagājušās nedēļas otrajā pusē vairākos Latvijas reģionos plosījās spēcīgs vējš. Nevaldāmie laika apstākļi paspēja nodarīt postījumus daudzviet valstī. Tie negāja secen arī mūspusei. Tiesa, šoreiz Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadiem dabas stihija ļoti pāri nenodarīja.

Kas skolēnu pārtikas paciņā?

Šonedēļ pārtikas paku piegādi skolēniem no trūcīgām, maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm, kā to paredz valdības lēmums sakarā ar ārkārtas situāciju valstī, uzsāka Baltinavas novadā. Par skolēnu nodrošinājumu ar pārtiku gādāts arī kaimiņu - Viļakas, Rugāju un Balvu - novados. Katrā no tiem pārtikas paku komplektēšana atšķiras.

Labāk mednis rokā...

Otrajās Lieldienās Sitas mežos neparastu pārsteigumu balvenietim Raimondam Trubņikam ar dēlu Armandu sarūpēja vistveidīgo kārtas putns, kuru nereti uzskata par neskartās dabas simbolu. “Tik tuvu medni nekad nebijām redzējuši,” atzīst tēvs ar dēlu. Balvenietis Raimonds Trubņiks tikšanos ar medni portālā “Facebook” komentēja šādi: “Divkauja riesta laikā. Kam pienākas sievietes!?”

Kas notiek Brāļu kapos Balvos?

Balvenieši pamanījuši, ka pie Brāļu kapu memoriālā ansambļa notiek rosība – remontdarbi. Iedzīvotāji jautā, ko tieši plānots labiekārtot, kas šos darbus veic un par kādu finansējumu?

Tik un tā uzvarēs gaisma!

Pavasara saulgriežus jeb Lieldienas nereti salīdzina ar gaismas uzvaru pār tumsu. Kā nu ne, ja saule pakāpjas tik augstu, ka dienas garums pārspēj nakti. Neliegsimies, gaismas uzvara mums šobrīd ir ļoti vajadzīga, turklāt to, esot atbildīgi, mēs kaldinām kopā. 

Balvu katoļu draudzes prāvests Mārtiņš Klušs atgādina, ka svinēsim svarīgāko pestīšanas un ticības notikumu: “Vienotībā ar ticības brāļiem un māsām visā pasaulē mēs pieņemam, izdzīvojam un sludinām Labo Augšāmcelšanās vēsti - Jēzus ir Augšāmcēlies! Dārgie, atcerēsimies, cik svarīgi mums ir satikt Augšāmcelto Jēzu! Cik nozīmīga mūsu kristīgajai dzīvei ir apzināta, dzīva un dziļa ticība Augšāmceltajam Kristum! Tāda ticība ir kā klints, uz kuras tiek celta tagadne un nākotne. Mūsu satikšanās ar Augšāmcelto ir aprakstīta Evaņģēlijā. Tā sākas ar aicinājumu sekot Jēzum, būt par viņa mācekli. Lasot Dieva Vārdu, mēs topam par tā dalībniekiem - kā apustuļi mēs paliekam ar Jēzu, ar Viņu ceļojam, dzirdam Viņa mācību, kļūstam Viņa darbu liecinieki. Tas, ko Jēzus māca un dara, apņem ne tikai mūsu cilvēcisko pieredzi un sapratni, bet arī atver mums Dieva realitāti, kuras būtība veido cilvēcisko esības un vareno Dieva mīlestību. Tāpat kā Jēzus mācekļi, mēs reizēm daudz ko nesaprotam, mums ir sava iedoma par Jēzu, Viņa ceļu uz ciešanām un nāvi, metodēm cīņā ar ļaunumu, Dieva rīcību pasaulē. Taču mēs varam mācīties no Evaņģēlijos aprakstīto notikumu piemēriem.
Jēzus vēlas ienākt mūsu mājās un mūsu dzīvēs. No rīta un vakarā, dienas darbu ritumā. Viņš ir ar mums. Lūgšana un labie darbi, mūsu vārdi un rīcības ir valoda, kurā runājam ar Jēzu. Katru svētdienu piedaloties Sv. Misē (tagad attālināti), mēs atnākam satikties ar Augšāmcelto. Tikai Augšāmcelšanās gaismā apustuļi saprata to, ko Jēzus runāja un darīja. Tieši tāpat arī mūsu dzīvēs Dieva darbus apgaismo Augšāmcēlies Jēzus. Viņš mūs baro ar Euharistiju, māca ar savu Vārdu, apgaismo prātu ar Dieva gaismu, stiprina šaubās, kā Žēlsirdīgais samarietis sadziedē rētas, ar savu krustu un Augšāmcelšanās cerību stiprina ciešanās. Jēzus mūs aicina nest citiem Augšāmcelšanās vēsti, īpaši tur, kur visvairāk ir garīgā un materiālā nabadzība.
Bet jāsāk ir ar sevi, atveroties dzīvai ticībai un Dieva darbībai, pasargājot savu dzīvi no lepnības un tukšām izpausmēm. Pienākot laikam, Jēzus mūsos uzvarēs nāvi, lai augšāmcēlušies mēs dzīvotu ar Viņu mūžīgi.
Dārgie, priecīgus Kristus Augšāmcelšanās svētkus, vēlot Jums visiem Dieva svētību, veselību un palīgu darbos!”

Kopā - viens veselums. Sveicienus svētkos sūta Dārta un Agate Kalniņas (foto) no Ādažiem.

 

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat iniciatīvu ieviest valsts apmaksātu zobārstniecību bērniem akūtās situācijās?