1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
25-06-2019
Vārdadienas šodien: Ausma, Ausmis, Inguna, Inguns

Rakstos

Uzņēmēji tiekas Balvos

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Latgales reģiona nodaļa aicināja uzņēmējus uz Latgales biznesa kluba pasākumu Balvos. Vispirms ikvienam interesentam bija iespēja apmeklēt uzņēmumus “Technical textiles” un “Balvi Flora”. Kūdrinieks, kā sevi dēvē “Balvi Flora” valdes loceklis Ivars Zaharāns, taujāts, vai Naudaskalna purvā atrodama nauda, atjokoja, ka tāpēc jau arī strādā.

Apgūst prasmes, ko nemāca vecāki

Pirmo gadu Balvu Bērnu un jauniešu centrā (BBJC) divās vecuma grupās darbojas pulciņš “Dzīves prasmju ABC”. Pulciņa sākumskolas vecuma grupas vadītāja Dita Nipere atklāj, ka nodarbības apmeklē vidēji septiņi bērni, kas ar lielu interesi apgūst ikdienas dzīves prasmes, kuras ne vienmēr ir iespēja iemācīties mājās.

Uzkonstruē un izprintē objektus

Individuālais komersants “3D ART” Dāvis Keiselis jau gadu strādā ar 3D printeri. Dāvis ir ne vien labs vieglatlētikas treneris un sporta skolotājs, bet arī jaunais uzņēmējs, kurš liek pamatus nākotnes biznesam. Dāvis Keiselis rāda oriģinālus, tikai vienam konkrētam cilvēkam domātus suvenīrus, atslēgu piekariņus, kādus veikalā nenopirksi, kabinetu uzrakstus, latviešu spēka zīmes un saka, ka to izgatavošana ir laikietiplīgs process, tāpēc arī cenas ir dažādas. Lētākie suvenīri ir ap 3 eiro, sirsniņas ar uzrakstiem - 10 eiro un dārgāk (atkarībā no formas lieluma).

Dzimtu stāstus dāvina skolām un bibliotēkām

Aizvadītajā - 2018. - gadā Ziemeļlatgales laikraksts “Vaduguns” rakstīja par stiprām dzimtām mūspusē - Balvu, Viļakas, Baltinavas un Rugāju novados, kā arī Balvu un Viļakas pilsētās. Projektu “Ziemeļlatgales dzimtu spēka stāsti Latvijai” atbalstīja Valsts reģionālās attīstības aģentūra. Tagad dzimtu stāsti apkopoti izdevumā – brošūrā ar iepriekšminēto nosaukumu, un to laikraksta redakcija dāvina gan četru novadu bibliotēkām, gan visām izglītības iestādēm. Bibliotēku apmeklētāji, skolēni un skolotāji uzzinās, kā mainījušies laiki, paaudzes, politiskās iekārtas, apģērbi, mode, darbarīki, pārvietošanās līdzekļi, jā, arī lauku ainavas. Nemainīga vērtība ir tikai ģimene - dzimta, kas cilvēkiem dod spēku dzīvot savā zemē un strādāt par spīti grūtībām un varas maiņām. 

“Redakcijas dāvātie izdevumi aizceļos uz visām 23 Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadu publiskajām bibliotēkām. Man ir īpašs prieks, ka par vairākām dzimtām rakstīts latgaliešu valodā, turklāt labā latgaliešu rakstu valodā. Man prieks, ka manā kolektīvā strādā darbiniece, kura prot latgaliešu rakstu valodu. Tā ir bibliogrāfe novadpētniecības lasītavā Sarmīte Vorza, kura šajā projektā gatavoja dzimtu stāstu pārlikumus no latviešu uz latgaliešu valodu Ziemeļlatgales laikrakstam “Vaduguns”,” saņemot dāvinājumu, teica Balvu Centrālās bibliotēkas direktore Ruta Cibule.
Izdevumi aizceļoja arī uz deviņām Viļakas novada izglītības iestādēm, divām Rugāju, divām Baltinavas un sešpadsmit Balvu novada izglītības iestādēm.

 

Balveniešiem plāni lieli

Pērnā gada nogalē Salacgrīvas novadā, kur notika akustiskās mūzikas konkurss “Sudraba kaija”, balveniešu grupa “Alu cilvēki” izcīnīja ne tikai 3.vietu un 100 eiro naudas balvu, bet arī iespēju uzstāties vasaras mūzikas festivālā “Positivus 2019”. Grupas līderis jeb runas vīrs Dāvis Lāpāns, kurš gan pats saka, ka visi mūziķi ir vienlīdz svarīgi un valdības nav, atklāja, ka grupa kļuvusi skaitliski lielāka, turklāt jau februārī Gulbenes studijā ierakstīs divas oriģināldziesmas, kuru autors ir Māris Lāpāns. Jāsecina, balveniešiem plāni ir lieli.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Trešdiena

Arī šodien joprojām jāsaudzē galva, tāpēc nepārslogojam to ne ar darbu pie datora vai dokumentiem, nepārkarsējamies saulē, nelecam uz galvas atvarā. Tā vēl saimniecībā noderēs. Šodien tāpat kā vakar panākumus darbā mums traucēs gūt spītība un neprasme iziet uz kompromisiem. Toties galvas mums strādās labi, ja pratīsim sevi turēt grožos un būsim labi diplomāti, tad mūsu super idejas var rast dzirdīgas ausis un atbalstu no citiem cilvēkiem. Zobu raušanu, protezēšanu vai citas sarežģītas manipulācijas mutes dobumā, saskaņojot ar zobārstu, labāk atlikt uz nākamo nedēļu.