1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-06-2019
Vārdadienas šodien: Nils, Viktors

Rakstos

Saimnieko drosmīgi un radoši

26.janvārī Preiļu novada kultūras namā biedrība “Asmu latgalīts” jau piekto reizi rīkoja Gada balvas pasniegšanas ceremoniju. Šogad apbalvošana bija astoņās nominācijās, kurās bija pieteikti arī vairāki Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novadu cilvēki. Nominācijā Latgales gada uzņēmējs “Par ieguldījumu Latgales tautsaimniecības izaugsmē” galveno balvu par 2018.gadu saņēma zemnieku saimniecības “Kotiņi” īpašnieks Aldis Ločmelis.

Ar grāmatu uzceļ pieminekli Terēzei Brokai

25.janvārī Daugavpilī, Vienības nama Mazajā zālē, prezentēja Annas Rancānes grāmatu “Aiz azara bolti bārzi…”. Tas ir dokumentāls stāsts par kordiriģentes Terēzes Brokas mūžu. Aizvadītā gada Dziesmu un deju svētku goda virsdiriģente aizgāja mūžībā 93 gadu vecumā 2018.gada oktobra beigās, nesagaidījusi grāmatas iznākšanu.

Uzņēmēji tiekas Balvos

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Latgales reģiona nodaļa aicināja uzņēmējus uz Latgales biznesa kluba pasākumu Balvos. Vispirms ikvienam interesentam bija iespēja apmeklēt uzņēmumus “Technical textiles” un “Balvi Flora”. Kūdrinieks, kā sevi dēvē “Balvi Flora” valdes loceklis Ivars Zaharāns, taujāts, vai Naudaskalna purvā atrodama nauda, atjokoja, ka tāpēc jau arī strādā.

Apgūst prasmes, ko nemāca vecāki

Pirmo gadu Balvu Bērnu un jauniešu centrā (BBJC) divās vecuma grupās darbojas pulciņš “Dzīves prasmju ABC”. Pulciņa sākumskolas vecuma grupas vadītāja Dita Nipere atklāj, ka nodarbības apmeklē vidēji septiņi bērni, kas ar lielu interesi apgūst ikdienas dzīves prasmes, kuras ne vienmēr ir iespēja iemācīties mājās.

Uzkonstruē un izprintē objektus

Individuālais komersants “3D ART” Dāvis Keiselis jau gadu strādā ar 3D printeri. Dāvis ir ne vien labs vieglatlētikas treneris un sporta skolotājs, bet arī jaunais uzņēmējs, kurš liek pamatus nākotnes biznesam. Dāvis Keiselis rāda oriģinālus, tikai vienam konkrētam cilvēkam domātus suvenīrus, atslēgu piekariņus, kādus veikalā nenopirksi, kabinetu uzrakstus, latviešu spēka zīmes un saka, ka to izgatavošana ir laikietiplīgs process, tāpēc arī cenas ir dažādas. Lētākie suvenīri ir ap 3 eiro, sirsniņas ar uzrakstiem - 10 eiro un dārgāk (atkarībā no formas lieluma).

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Trešdiena

Tā kā ne darbā, ne biznesā šodien kalnus gāzt neizdosies, tad parūpēsimies par savu izskatu: matiem, nagiem, sejas ādu. Jo papardes zieda meklēšanas diena nav aiz kalniem. Pat, ja nav naudas dārgām procedūrām, tad tev ir rokas un kājas. Tāpēc pēc darba, aidā, uz pļavu un pieplūc ceļmallapas vai lielā dadža lapas vai pat ar lāpstu izroc arī saknes. Nē, nē, ēst tev tās nevajadzēs, bet pavārīt gan minūtes 30. Pēc tam ar šo novārījumu var gan mazgāt, gan skalot matus. Ja šo procedūru 1x nedēļā atkārtosi vismaz mēnesi, es tev garantēju satriecoši skaistus un veselīgus matus. Citas skaistumkopšanas maskas un receptes meklē internetā vai vecmāmiņas vecajā kladē. Lai izdodas!