1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
03-07-2020
Vārdadienas šodien: Anrijs, Arkādijs

Rakstos

Sumina čaklākos, mērķtiecīgākos un aktīvākos

Piektdien, 7.februārī, Balvu muižā svinīgā atmosfērā pasākumā “Jauniešu gada balva 2019” apbalvoja pagājušā gada aktīvākos, čaklākos un talantīgākos jauniešus nominācijās “Gada jaunietis vai jauniešu grupa mākslā”, “Gada brīvprātīgais”, “Gada jaunietis skolā”, “Gada jaunietis pagastā”,  “Gada aktīvākā jauniešu grupa”. Nominācijas pasniedza divās vecuma grupās: 13 – 17 gadi un 18 – 25 gadi. Savu favorītu izvēlējās arī sociālā tīkla “Facebook”  lietotāju interneta balsojuma dalībnieki, kā arī bankas “Citadele” pārstāvji. Balvu pasniegšanas starplaikos klātesošos priecēja grupas “Santehniķi” un šova “X faktors” dalībnieka, alūksnieša Artūra Pūpola priekšnesumi.

Pierobežas joslas tuneļa portrets

Otrdien Liepnas tautas namā ikvienam interesentam bija iespēja noskatīties dokumentālo filmu “Valkātājs“, kas angļu valodā sauksies “Latvian coyote”. “Mēs ar Viktoru Freibergu ilgi meklējām angļu nosaukumu filmai, un izrādījās, ka šādi paši valkātāji, kādi ir latgaliešiem, Amerikā pie Amerikas un Meksikas robežas saucas koijoti,” paskaidroja režisors Ivars Zviedris. Zīmīgi, ka 7.februārī filma būs skatāma Upītē, turklāt būs iespēja satikt arī režisoru.

“Kas par šķidrumu grāvī?”

“Tas, kas tek grāvī pretī degvielas uzpildes stacijai “Virši-A” un gar tā dēvēto gāzes kantori Balvos, Steķentavā (attēlā), īsti neizskatās pēc tīra ūdens. Kas par šķidrumu atrodas šajos grāvjos?” jautā lasītāja.
Balvu novada pašvaldības aģentūras “SAN-TEX” komunālais inženieris AIVARS PUGEJS skaidro, ka lasītājas minēto vietu noteikti vēlreiz apsekos. Tomēr situācija tiek kontrolēta un lasītājas redzētais nekas slikts nevarētu būt. “Šobrīd varu teikt, ka tie, visticamāk, ir notekūdeņi. Vienkārši šogad ziema ir lietaina, un lietus laikā notekūdeņi ir saduļķoti. Netīrumi mēdz nākt arī no ceļa seguma virsmas. Līdz ar to ūdens, kas atrodas grāvjos, var šķist ne tāds, kādam tam vajadzētu būt. Jebkurā gadījumā šo vietu vēlreiz apsekosim,” stāsta A.Pugejs.

 

Sports, kas piemērots katram

1.februārī veselības maratona “Vingro vesels” laikā balvenieši aktīvi iesaistījās nūjošanas treniņā, ko vadīja Valsts Starptautiskās nūjošanas federācijas valdes locekle Gaļina Gorbatenkova no Rīgas un balveniete, nūjošanas instruktore Inta Ozola. Vairāk nekā 30 sportotgribētāji pulcējās Balvu parkā, lai izzinātu šī pēdējos gados aizvien plašāku popularitāti ieguvušā masu sporta veida noslēpumus.

Lauku meitenes centieni

Pēc ilgāka laika meklējumiem piepildījusies cerība atrast feldšerpunkta vadītāju Balvu novada Krišjāņos. Viņa aizvadījusi pirmo darba mēnesi. Kā klājas jaunajā darbavietā, vai jau iepazīti vietējie pacienti, kā ar iecerēm kaut ko mainīt un uzlabot, uz sarunu laikraksts aicināja sertificēto ārsta palīdzi Sanitu Babri.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā mudināt bērnus un pieaugušos lasīt grāmatas?