1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
03-07-2020
Vārdadienas šodien: Anrijs, Arkādijs

Rakstos

Zemkopības ministrs Ziemeļlatgalē

Vakar Balvos un Rugāju novadā ikvienam interesentam bija iespēja tikties ar zemkopības ministru Kasparu Gerhardu. Tiekoties ar balveniešiem, viņš pavēstīja, ka vizītes mērķis ir uzklausīt jautājumus, kas aktuāli Latgalē: “Šobrīd mēs atrodamies krustcelēs, kad jāpieņem ļoti svarīgi lēmumi, kāda būs mūsu lauksaimniecības politika nākamajā plānošanas periodā 2021.-2027.gadam. Nākamnedēļ Briselē notiks lielā Eiropas Padomes sēde, kur mūsu Ministru prezidents Kariņa kungs kopā ar pārējo valstu vadītājiem lems, kāds būs iespējamais budžets. Darbs katrā ziņā būs nepateicīgs, jo viedokļi ir ļoti dažādi. Mēs zinām, ka Apvienotā Karaliste ir izstājusies no ES. Tas nozīmē, ka naudas summa ir ievērojami samazinājusies. Latvija nevar būt apmierināta ar tiem piedāvājumiem, kas šobrīd cirkulē. Piemēram, labāks tas ir lauksaimniecības jomā Somijas izstrādātajā piedāvājumā, bet daudz sliktāks kopumā. Ir ļoti daudz nezināmo – diskusijas būs ļoti smagas...”

Neizklausās skaisti, toties var labi komunicēt

Sociālā dienesta zālē Balvos kāds spēlē klavieres. Skan neierasti skaļi un neizklausās pēc notīm. Kā notiek muzikālās terapijas nodarbības (sesijas) un ko tajās dara?

Atklāj izstādi par robežsardzes vēsturi

11.februārī, Balvu pilsētas 92.dzimšanas dienā, Balvu Novada muzejā atklāja Valsts robežsardzes (VR) 100-gadei veltīto izstādi “Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale”, kas būs skatāma līdz 14.martam. Pēc svinīgiem apsveikuma vārdiem jubilejas reizē skolēni un citi klātesošie noklausījās Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas pārstāvju sagatavoto ieskatu šīs militārās struktūras vēsturē, kā arī uzzināja par dienesta priekšrocībām mūsdienās. Aplūkojuši vēsturiskos eksponātus, jaunieši ar neviltotu interesi noskatījās VR kinologu un viņu četrkājaino audzēkņu paraugdemonstrējumus muzeja ēkas pagalmā.

Pierobežā nomedī sešus vilkus

Uzkrītot sniegam, veiksmīgas vilku medības sestdien pierobežā izdevušās mūspuses medniekiem - medību kolektīva “Medņeva” teritorijā ielenkti un nomedīti seši plēsēji. Vilku medību tēmai pierobežā, kā arī baltajam alnim, kas manīts Viļakas pusē, aktīvi  pievērsušies arī sociālo tīklu lietotāji.

Jaunās ražas gaidās...

Svētdien Tilžā pulcējās folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi un deju kolektīvi, lai dotos maskotā gājienā “Satikšanās senajā gadu mijā” pretim pavasarim. Jāsecina, ka Meteņu svinības mūspusē turpināsies līdz pat februāra beigām.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā mudināt bērnus un pieaugušos lasīt grāmatas?