1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
13-12-2019
Vārdadienas šodien: Hanna, Jana, Johanna

Saziedo vairāk nekā trīs tūkstošus eiro

Trešdien Balvu Novada muzejā valdīja neierasta atmosfēra – saksofona pavadījumā, saskandinot vīna glāzes, iesākās pirmais “Ziedotāju apļa” pasākums Balvos. Biedrības “Ritineitis” vadītāja Maruta Castrova atklāja, ka viņa un viņas komanda šim pasākumam gatavojās vairāk nekā divus gadus. Kāds rezultāts? Trīs projektiem vakara gaitā saziedoja vairāk nekā trīs tūkstošus eiro.

No "sarkanā gaiļa" nav pasargāts neviens

Vētras laikā 15.septembrī pulksten 20.39 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes Balvu daļas ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Baznīcas ielu Balvos, kur dega Balvu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības ēka 70 m2 platībā. Plkst. 23.30 ugunsgrēks tika likvidēts. Tā iespējamais iemesls – vēja izraisīti elektroinstalācijas bojājumi.

No postījumiem atgūstas pamazām

Divi mēneši un divas nedēļas – tieši tik daudz laika pagājis kopš traģiskajiem notikumiem 6.jūlijā, kad vairākām mūspuses lielākām un mazākām saimniecībām dažu minūšu laikā virpuļviesulis nodarīja ievērojamus postījumus. Kā dzīve iegrozījusies visvairāk vētrā cietušajā saimniecībā “Krastiņi” Bērzpils pagastā? Lai to noskaidrotu, devāmies ciemos pie saimniekiem – 56 gadus vecā Alda Baranovska un viņa 87 gadus vecās mammas Veronikas.

Nosvin Marienhauzenas ģimeņu festivālu

Sestdien Viļakā pulcējās lieli un mazi, lai, piedaloties dažnedažādās aktivitātēs, jauki pavadītu pirmo Marienhauzenas ģimeņu festivālu. Viļakas novada pašvaldības projektu vadītāja Santa Komane jautāta, kā radās ideja par šāda pasākuma nepieciešamību, atzina, ka novadā ir ļoti daudz standarta pasākumu, tāpēc gribējās noorganizēt kaut ko lielu un vērienīgu: “Kas var būt svarīgāks par ģimeni? Kāpēc ne festivāls?” Tāpat Santa priecājās, ka festivāla organizēšanā iesaistījās ļoti daudz cilvēku, biedrības un dažādas organizācijas.

Izzina iespējas attīstīt savus talantus

12.septembrī jaunu sezonu atklāja Balvu Bērnu un jauniešu centrs (BBJC). Līdz ar iepriekšējos gados popularitāti ieguvušajiem pulciņiem, šajā mācību gadā bērniem un jauniešiem būs iespēja uzsākt vairākas jaunas nodarbošanās – sportiskas un veselību stiprinošas aktivitātes klubiņā “Veselā miesā, vesels gars”, iemēģināt roku grafikas mākslā pulciņā “Grafiskais zīmējums ikdienā”, kopā ar Eiropas brīvprātīgajām kļūt par dažādu tautu kultūru ekspertiem pulciņā “Kultūras kambaris”, kā arī uzzināt ko vairāk par modernajām tehnoloģijām pulciņā “Zinošs un drošs tehnoloģijās”. Kopā ar centra “Zinoo” atraktīvajām darbiniecēm no Cēsīm BBJC atvērto durvju dienas dalībnieki labprāt iejutās ķīmiķu lomā, gatavojot gudro plastilīnu, un pārtapa par raķešu zinātniekiem, darinot un palaižot gaisā raķetes. Šogad BBJC sāks darboties arī pašizaugsmes programma AWARD, ko vadīs Zaiga Kozlovska.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Svētdiena

Svētdiena, kurā pabeidzam iesāktos darbus, bet jaunu varoņdarbu veikšanu atliekam uz rītdienu. Esiet gatavi tam, ka mājinieki un kolēģi var rādīt „radus un nagus”. Gan šodien, gan rītdien saudzējiet sirdi gan no stresiem, gan smagiem darbiem vai treniņiem. Tāpat sekojam līdzi savam asinsspiedienam, kas var lēkāt gan uz augšu, gan uz leju. Tādēļ noteikti lietojam medikamentus, kam tie ir parakstīti. Gan sportojot, gan strādājot, gan atpūšoties nepārslogojiet arī savu mugurkaulu. Un atcerieties teicienu: „Ko nevar celt, to nevar nest!”