1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-07-2024
Vārdadienas šodien: Magda, Magdalēna, Magone, Mērija

Latvijā oficiāli atklāta motosezona

Aizvadītajā sestdienā Rīgā pulcējās tūkstošiem motobraucēju no visas Latvijas, lai, saulainās galvaspilsētas ielas pieskandinot ar motoru rūkoņu, ar vērienīgu parādes braucienu kopīgi atklātu ikgadējo motosezonu. Attēlā redzami 12 motokluba “Spieķi vējā” biedri, kuri galvaspilsētā Rīgā motosezonu oficiāli atklāja līdz ar tūkstošiem citu dzelzs rumaku īpašnieku.

No Parīzes ar sudrabu un četriem zeltiem

No 17. līdz 21.aprīlim Francijas galvaspilsētā Parīzē, kur šogad notiks 33. vasaras olimpiskās spēles, aizvadīts Eiropas čempionāts svarbumbu celšanā. Starptautiskajās sacensībās, kas pulcēja sportistus no dažādām pasaules valstīm, piedalījās arī balvenietis SERGEJS ARBUZOVS, ar lieliskiem rezultātiem pārstāvot “Ziemeļlatgales Sporta centru” un visu Balvu novadu.

“Veiksme gan jau kādreiz uzsmaidīs”

Pagājušās darba nedēļas nogales rīts visā Latvijā sākās ar “Olimpiskās dienas 2024” karoga pacelšanu un Vislatvijas kopīgu vingrošanu. Mūspusē pie Balvu Valsts ģimnāzijas Olimpisko karogu pacēla volejbola kluba “Ezerzeme/Daugavpils Universitāte” spēlētājs, Olimpiskās dienas vēstnesis Mārtiņš Jansons un Balvu Sporta skolas audzēknis Arvis Začs.

Atklāj unikālu robežzīmi ar valsts ģerboni

Lai arī gadi strauji rit uz priekšu, mūsu Latvijas zeme, arī Balvu novadā, joprojām glabā dažādus pagātnes stāstus un kultūrvēsturisko mantojumu no nu jau sen aizgājušiem laikiem.

Attēlā pa kreisi redzams “Latvijas Valsts mežu” darbinieku atklātais robežstabiņš netālu no bijušās Balvu stacijas, kas tur tika uzstādīts jau teju pirms simts gadiem – Latvijas pirmās brīvvalsts laikā. Uz šīs robežzīmes ir arī Latvijas ģerbonis, kas gan laika gaitā kļuvis grūti pamanāms. To, kā izskatījās šādas robežzīmes un tajā attēlotais Latvijas ģerbonis, krietni uzskatāmāk redzams attēlā pa labi, kuru publicējam ar fotogrāfijas autoru Ilzes Gailes un Edgara Gailes atļauju. Šis robežstabiņš atrodas uz kādreizējās dzelzceļa līnijas ‘Valka – Ipiķi’ un tā lielums ir 15 x 15 cm. Uzreiz gan jāpiebilst, ka ne visi robežstabiņi bija pilnīgi identiska – to forma mēdza atšķirties.

Vēlas kļūt par virsnieku

“Labi mācīties mani galvenokārt motivē vēlme iegūt zināšanas, lai sasniegtu izvirzītos mērķus. Bez zināšanām neko nevar dzīvē īstenot,” pārliecināts Baltinavas vidusskolas 10.klases skolēns un jaunsargs ANDRIS ASTRATOVS. 

Interese par Jaunsardzi radās Andrim (foto – priekšplānā) tad, kad ieraudzīja skolasbiedrus, kuri staigāja formās: “Sapratu – es arī gribu, man to vajag. Jaunsargs jau esmu kopš 2017.gada un neesmu nožēlojis ne reizi. Ar gadiem pieredze un iemaņas aug, tāpēc tagad ir prieks, kad instruktora pavadībā varu vadīt nodarbības citiem jaunsargiem. Jaunsardze man ir iemācījusi daudzas prasmes, piemēram, līderību un prasmi strādāt komandā, jo, kā saka, viens laukā nav cīnītājs. Esmu pateicīgs savam instruktoram Valentīnam Keišam, kurš šo gadu laikā mani ir labi mācījis.”

Juristi
vadi

Veiksmes prognoze


.