1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
11-11-2019
Vārdadienas šodien: Nellija, Ojārs, Rainers

Kamermūzikas festivālam – 20!

Aizvadītajā sestdienā un svētdienā Balvu muižas koncertzālē izskanēja Balvu kamermūzikas festivāls, kas šogad svinēja apaļo 20 gadu jubileju. Kamermūzikas festivāla pirmās dienas noslēdzošais koncerts bija ar nosaukumu “Balle Vīnē”, kurā klātesošajiem lielisku muzikālu baudījumu sniedza Indulis Cintiņš (vijole) un “Latvian Sound Quartet”: attēlā no kreisās Roksana Tarvide (klavieres), Māra Botmane (čells) un Līva Plociņa-Janova (vijole). Turklāt koncertprogramma bija veidota kā neliels teatrāls uzvedums ar galma atmosfērai raksturīgu atribūtiku – parūkām, tērpiem un grimu.

 

Rozes stāsts caur mīlestības prizmu

Balvu pilsētas iedzīvotāji ievērojuši, ka ik gadu jūnijā Bērzpils ielā, pie frizētavas “Elija”, uzzied roze neparastā oranžsarkanā krāsā. Tik kupla un krāšņa, ka cilvēki nereti apstājas, lai pie tās nofotografētos. Taču šī roze, kura jau manīta tirdziņos kā Balvu roze, glabā kādu īpašu noslēpumu... Balveniete Marija Bleive neslēpj, ka, ejot garām rozei Balvos, Bērzpils ielā, pārņem nostaļģiskas atmiņas. Kā nekā laulībā ar vīru Staņislavu aizvadīti jau 48 gadi, un vīra dāvinātajai rozei 29.augustā, viņu kāzu gadadienā, būs jau 43  gadi...

Katram ir tiesības būt laimīgam

Balvu novada pašvaldība ir to desmit vidū, kurai lemts izmēģināt Labklājības ministrijas piedāvāto projektu, īstenojot jaunu pieeju sociālo pakalpojumu nodrošināšanā pilngadīgajiem ar garīga rakstura traucējumiem. Projekta ieviešanai  sešpadsmit mēnešu garumā, sadarbojoties ar desmit  cilvēkiem, sekos līdzi sociālā darbiniece Vija Vārtukapteine. Laikraksts viņu iztaujāja, lai uzzinātu ko vairāk  par šo  projektu.

Ciemojas Apes novadā un Alūksnē

16.augustā Baltinavas domes darbinieki devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Apes novadu. Baltinaviešiem šī bija ikgadējā viesošanās citā pašvaldībā, lai lūkotu pieredzi. Apes un Baltinavas novadi ir līdzīgi, jo abi ir lauku teritorijas ar nelielu iedzīvotāju skaitu, taču atšķirīgi uzskatā par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu. Apes novads jau sācis apvienošanās procesu ar Smiltenes novadu, bet  Baltinavas novads pastāv uz to, ka apvienoties ne ar vienu nevēlas.

Vēstījums nākamajām paaudzēm

Šo otrdien topošā VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centra” (LVRTC) apraides masta pamatos Viļakas novada Aizpurves ciemā svinīgi iemūrēja kapsulu ar “Vēstījumu nākamajām paaudzēm”. Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs (attēlā otrais no kreisās) tajā ievietoja savu, Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita un LVRTC valdes locekļa Marisa Mežgala parakstītu “Vēstījumu nākamajām paaudzēm”, kā arī Viļakas novada domes informatīvo izdevumu ar titullapā publicēto rakstu par 26.jūlijā Krāslavas novada Indras kultūras namā parakstīto vēstījumu. LVRTC valdes loceklis M.Mežgals (pirmais no kreisās) kapsulā ievietoja monētu ar Zaķusalas torņa siluetu, bet apraides masta būvniecības, AS “Empower” pārstāvis Ģirts Budevics (otrais no labās) kapsulu svinīgi aiztaisīja ciet. “Lai Latvijas valstij un diviem topošajiem apraides mastiem ir bezgalīgs mūžs!” vēlēja klātesošie. Attēlā pirmā no labās - LVRTC pārstāve un pasākuma Viļakā vadītāja Vineta Sprugaine.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Pirmdiena

Lāčplēša dienā tiešām būs pareizais noskaņojums, lai izbaudītu šos svētkus. Garastāvoklim vajadzētu būt lieliskam, enerģijai tāpat. Var gan labi pastrādāt, gan labi atpūsties, gan labi iepirkties (es te nodomāju pirkumus par 100 eiro). Atļaujieties palutināt sevi vai savus mīļos ar kādu patīkamu nieku vai saldumu, kas sagādāt prieku. Pārlieku liela taupība, precīzāk, skopums, šodien var sabojāt attiecības ar jūsu līdzcilvēkiem. Ja negribas saslimt, tad atcerieties, ka šodien un rītdien visjūtīgākās zonas uz vēju, lietu vai sniegu jūsu organismā būs LOR orgāni. Tad nu šalle un pat cimdiņi, lai ir jūsu sabiedrotie gan šodien, gan rītdien.


 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Vai Valsts kontrolei būtu jāvērtē izdevumu lietderība arī Saeimā?