1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-07-2024
Vārdadienas šodien: Magda, Magdalēna, Magone, Mērija

Brīvības svētki – Latgales sirdī

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, 4.maijs, šogad īpaši skaisti tika atzīmēta Rēzeknē. Šajā dienā visi bija aicināti uz Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas dienestu kopīgo militāro parādi, kurā piedalījās vairāk nekā 1130 karavīru, zemessargu, kā arī valsts Iekšlietu ministrijas darbinieku.

Mana dzīve – mūzika

Brīvdienās Balvos un Gulbenē pārsteigumu dāvās ne tikai mūspusē, bet arī citviet Latvijā pazīstamais saksofonists Arnis Graps, turklāt viņš arī dziedās un spēlēs citus instrumentus. Taujāts, kas mudina iet un darīt, A.Graps atzina, ka lielākā motivācija ir cilvēku atzinums un pieprasījums pēc klātbūtnes svētku noskaņas radīšanā.

Ceļamaize svētkiem!

1990.gada 4.maijs bija viena no dienām, kad visvairāk Latvijas iedzīvotāju, šķiet, gaidīja ievēlēto parlamenta deputātu lēmumu. Bija ne tikai pilnas Rīgas ielas, bet arī ieslēgti radioaparāti teju katrā mājoklī. Neskatoties uz 1990.gadā pieejamajām tehnoloģijām, bija noorganizēta pat sēdes translācijas klausīšanās arī vairākos latviešu centros Ziemeļamerikā. Kāpēc? Lēmums bija izšķirošs – par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.

Jau vakar Balvu sākumskolā valdīja īpaša aura, godinot Latviju svētkos. Skolas direktore Larisa Krištopanova atklāja, ka lepojas ar bērniem, vecākiem un vecvecākiem: “Svētkos novēlu izjust mīlestību pret maizi, pret valsti, pret darbu. Maize nav tikai ēdiens – tā ir ticība, spēks un miers!” Uzņēmuma “Senda Dz” dāvāto maizītes smaržu visiem klašu kolektīviem pasniedza trešklasnieki Kate Jermacāne, Jēkabs Kaļva, Kārlis Ertmanis un Patrīcija Vizule (foto).

Kam izgriezt pogas jeb Viļakā rullē “Pogas”

27.aprīlī Viļakas kultūras namu iekaroja dažāda vecuma pogas. Kā nu ne, ja bērnu vokālais ansamblis “Pogas” atzīmēja 21 gada jubileju. Neizpalika ne koncerts, ne īpaši sagatavota izstāde, sniedzot ieskatu, kā veicies vairāk nekā divdesmit gadu laikā. Ansambļa vadītāja Elita Logina, lūgta atklāt, kādas dāvanas vēlētos sagaidīt, smaidot atzina, ka dāvana ir draugi, vecāki, ciemiņi, “Pogu” pirmais, otrais, trešais, ceturtais un piektais sastāvs. “Tā ir mana vislabākā dāvana,” viņa atklāja.

Tie, kas padod roku paklupušajiem

“Mēs pildām vienu misiju – palīdzam cilvēkiem integrēties sabiedrībā un atbalstīt tos, kuri kļūdījušies savā pārmaiņu ceļā. Sabiedriskais darbs ir ļoti būtiska šī procesa sastāvdaļa, un bez jūsu atbalsta mēs to vienkārši nevarētu izpildīt. Piedāvājot darba iespēju, jūs palīdzat cilvēkam kaut kādā veidā pierādīt sevi un, kas ne mazāk svarīgi, iegūt arī jaunas prasmes,” pagājušo piektdien Balvu pagasta Tautas namā, atklājot sabiedrisko darbu devēju semināru, teica vadošā probācijas speciāliste, Balvu nodaļas vadītāja Rita Saleniece. Tikšanās ar sabiedriskā darba devējiem mērķis bija pārrunāt sabiedriskā darba, sodu izpildes aktualitātes un dalīties pieredzē.

Juristi
vadi

Veiksmes prognoze


.