1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-04-2019
Vārdadienas šodien: Georgs, Jurģis, Juris

Piedāvā apgūt plašu profesiju klāstu

Viena no Balvu Valsts ģimnāzijas projektu nedēļas aktivitātēm, kas nu jau kļuvusi par tradīciju, ir iespēja izpētīt augstāko un vidējo profesionālo izglītības iestāžu piedāvājumu izstādē “Skola 2019”. Šoreiz dalībnieku  skaits bija īpaši liels - izglītošanās iespējas demonstrēja 22 augstākās un profesionālās mācību iestādes. Arī mērķauditorija šoreiz bija plašāka, jo izstādi apmeklēja ne tikai vidusskolu, bet arī pamatskolu skolēni, kurus īpaši interesēja tehnikumu piedāvājums.

Sveču darbnīca Baltinavā

Jau tradicionāli februāris Latvijā ir Sveču mēnesis, bet 2.februāris – Sveču diena. Arī mūsu senči jau daudzu gadu desmitu senā vēsturē zinājuši un piekopuši sveču liešanas un dedzināšanas tradīcijas. Tās joprojām dzīvas un tiek nodotas no paaudzes paaudzē arī daudzviet mūspusē. Aizvadītajā piektdienā sveču darbnīca notika arī Baltinavas kultūras namā, kur kuplā pulkā pulcējās sākumskolas un pirmsskolas izglītības iestādes bērni, viņu audzinātājas un citi interesenti.

Lai slapji dibeni!

Svētdien kultūras centrs “Rekova” pirmo reizi dabas parkā “Balkani kalni” organizēja Ģimeņu sporta dienu, kurā valdīja jautrība un neizpalika ziemīgas un sportiskas aktivitātes. Balkanos sastaptā Balvu pamatskolas 2.a klases skolotāja Kristīne Jermacāne atklāja, ka šurp atbraukusi kopā ar skolēniem un viņu vecākiem. “Pērn un šogad visi gadalaiki ir kā pasaku grāmatās aprakstīti, tāpēc grēks būtu neizbaudīt arī ziemas priekus!” sprieda viņa.

Donoru centra izbraukums Viļakā

5.februārī  no plkst. 9.00 līdz 13.00  Valsts asinsdonoru centra izbraukums Viļakā, Viļakas novada bibliotēkas telpā (Tautas ielā 6).

Kas bez biksēm, tas bez bēdas!

Latgalieši jau izsenis pazīstami ar savu sirsnību un humora izjūtu. Tādēļ biedrības “Latgales Studentu centrs” jaunieši pirms dažiem gadiem uzsāka vākt mūsdienu mutvārdu folkloru, kā rezultātā nupat izdota jauna latgaliešu joku grāmata “Kas bez iuzu – tys bez bādys!”. Kabatas formāta krājumā apkopoti sulīgākie latgaliešu izteicieni, gudrības, vēlējumi, tosti un smieklīgi atgadījumi, arī fotogrāfijas ar asprātīgiem teicieniem, ilustrācijas un karikatūras. Turklāt humora pilnās grāmatas tapšanā piedalījās, ar savu mutvārdu folkloras bagātīgo pūru un zīmējumiem dalījās arī vairāki mūspuses iedzīvotāji. Savukārt jau rītdien “Latgales Studentu centrs” un Sīļukalna kultūras nams Riebiņu novadā aicina ikvienu interesentu uz ‘nenormāli nopietnu un briesmīgi glaunu pasākumu’ latgaliešu gaumē, kur līdz ar smieklīgām amatierteātru miniatūrām, konkursiem, jokiem, fotomirkļiem un muzikāliem priekšnesumiem notiks grāmatas prezentācija.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Otrdiena

Raibajā Jura dienā nebūs kad skumt, jo ‘Čika’ kungs no plkst. 14.44 līdz 24.00 liks kāju priekšā gan Brūnei, kuru gribēsi dzīt ganos, gan tiem, kuri vēlēsies mainīt dzīves vai darba vietu, gan sagādās citas kataklizmas saistītas ar uguni, ūdeni, elektrību, elektroniku un datortehniku, kā arī transporta līdzekļiem. Tāpēc šodien vadies pēc principa, kurš putniņš agri ceļas..., tas pabeidz visu līdz plkst. 14.44 un izvairās no ‘čika’ laika ķibelēm. Jo vēlāk uzsāktie darbi vai pasākumi būs kā mīcīšanās pa māliem. Vai tev to vajag?