1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
19-06-2024
Vārdadienas šodien: Nils, Viktors

“Šeit kā Čečenijā…”

Šīs publikācijas virsraksts nav žurnālista izdomājums. Šos vārdus teic viena no Kupravas ciema ilggadējām iedzīvotājām, kura piebilst: “Kas tik uz šejieni nebrauc. Neesat jau vienīgie! Kā nāk vasara, tā fotografē un fotografē…”
Publikāciju par pašos Latvijas austrumos esošo ciemu patiešām netrūkst, un kā tik Kuprava nav dēvēta – spoku un postažas pilsēta, iespaidīgākais graustu ciems Latvijā un iznīcības vieta ar pagātnes rētām, no kurienes nekavējoties jādodas prom. Katrā no šiem vārdiem ir liela daļa patiesības. Bet, lai izstāstītu Kupravas stāstu, to var darīt caur vietējo iedzīvotāju gariem dzīvesstāstiem vai gremdējoties atmiņās par Kupravas milzīgo rūpniecības kompleksu, kas padomju laikos bija atzīts par Vissavienības celtni. Par ciemu, kur dzīvība burtiskā nozīmē izdziest, var pastāstīt arī fotoreportāžā, parādot Kupravu tādu, kāda tā ir šodien.

 

Uzvaras laurus plūc “Moseņis”

Sestdien Balvu sākumskolas sporta zālē sieviešu komandu 2024.gada sezonas Balvu novada atklātā čempionāta basketbola finālspēlē uzvaras laurus plūca “Moseņis” no Rēzeknes. Ziemeļlatgales Sporta centra vadītājs Arnis Voika un sacensību galvenais tiesnesis Jānis Rakstiņš neslēpa gandarījumu, ka pēc aptuveni divdesmit gadu pārtraukuma neizbijās no izaicinājuma noorganizēt čempionātu, kura laukumā devās daiļā dzimuma sportistes, tostarp divas Balvu komandas.

Jāspēj pielāgoties pārmaiņām

2.maijā apritēs gads, kopš Balvu Kultūras un atpūtas centra (KAC) direktores amatā stājusies DITA NIPERE. Aicinājām viņu pastāstīt, kas paveikts šī gada laikā un kādas izmaiņas gaidāmas, strādājot ierobežota finansējuma apstākļos.

Sirdīs – mīlestība un prieks

Aizvadītajā piektdienā Lazdukalna saietu namā uz tradicionālo Eglaines pamatskolas pasākumu pulcējās bērni ar īpašām vajadzībām no vairākām mūsu un kaimiņu novadu izglītības iestādēm.

Uzņem pirmo ķīniešu delegāciju

Balvu novada zemnieku saimniecībā “Kotiņi” tūristu grupas ir ikdiena, taču par ikdienišķu nebūt nevar nosaukt delegāciju no Ķīnas, kas pagājušonedēļ izmantoja iespēju apskatīt vienu no mūspuses lielākajām saimniecībām. Z/s “Kotiņi” projektu koordinators Rolands Keišs pastāstīja, ka ciemiņu vidū bija dažādu nozaru biznesa pārstāvji no Ķīnas, tajā skaitā arī agrikultūras industrijas līderis.

vadi

Veiksmes prognoze


.