1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
12-08-2022
Vārdadienas šodien: Virma, Zelma, Zemgus

Viena saule, tās pašas debesis

Svētdien Tilžas Svētā Jāzepa Romas katoļu baznīcā valdīja īpaši svinīga aura. Kā nu ne, ja draudze svinēja baznīcas simtgadi, turklāt kopā ar Viņa Ekselenci Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskapu Jāni Buli, kurš vizitācijas laikā izbrīvēja mirkli arī sirsnīgai sarunai ar Ukrainas bēgļiem.

Sasaucas tilžēnieši

Ja aizvadītās nedēļas nogalē Balvos, kā smēja aktieri, visi bija “ķirsī”, turklāt četras dienas, tad Tilžā skaitīja ļaudis, kā arī neizpalika andelēšanās, radošās darbnīcas, sportiskās aktivitātes, sumināšana, pat komēdija. Tilžas Kultūras un vēstures nama vadītāja Daiga Lukjanova, taujāta, cik pirmklasniekus plānots sumināt, smaidot pavēstīja: “Pusvienpadsmit.” “Pag, tas ir laiks, kad svētkus oficiāli atklāsim. Pirmklasnieki ir deviņi, tostarp trīs ukraiņu bērni,” viņa aši piebilda.

Nenocietiniet savas sirdis!

Pagājušajā svētdienā Rugāju Romas katoļu baznīcā valdīja īpaša gaisotne, jo iesvētīja ne tikai jaunās ērģeles, bet uzstājās augstas raudzes mākslinieki Jānis Kurševs (tenors), Inga Šļubovska-Kankēviča (soprāns), Inga Sarkane (koncertmeistare), kā arī mūspuse zvaigznes - Viktors Bormanis un Rugāju jauktais koris “Vārpa” diriģentes Ingunas Blaumas vadībā.

Būvgruži vai vērtīgs objekts?

Jūlija nogalē Balvu novada domes sēdē lēmumprojekts par nekustamā īpašuma Partizānu ielā 5A iegādi raisīja deputātu diskusijas, proti, vai pašvaldība gatava iegādāties īpašumu Bolupes krastā, kuru balvenieši dēvē par veco slidotavu? Īpašnieks par īpašumu, kas, kā uzskata deputāts Aigars Pušpurs, ir tikai asfalts jeb būvgruži, prasa 5 500 eiro.

Aicina pārdēvēt ielu nosaukumus Balvos un Kupravā

Līdz ar vispārēju Krievijas iebrukumu Ukrainā, sabiedrībā aktualizējušies vairāki jautājumi, kā paust savu attieksmi pret kaimiņvalsts agresīvo rīcību. Iespējams, tam ir arī vēl citi iemesli, bet vismaz līdzšinējos vairāk nekā trīsdesmit Latvijas neatkarības gados daudzas tamlīdzīgas tēmas tik ļoti publiskajā telpā netika cilātas.

 

vadi

Veiksmes prognoze


.