1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
30-11-2023
Vārdadienas šodien: Andrejs, Andrievs, Andris

Spriežot par diviem, atgriežas pie izbrāķētā pirmā

28.septembrī pusotru stundu pirms Balvu novada domes sēdes, kas sākās pulksten 9, Krasta ielas iemītnieki izteica neizpratni domes vadībai un klātesošajiem deputātiem par ieceri blakus viņu mājām būvēt katastrofu pārvaldības centru, par ko viņi uzzinājuši iepriekšējās dienas vakarā. Jāpiebilst, ka 29.maijā līdzīgā sapulcē, tiesa, savlaikus izziņotā, pulcējās daudzdzīvokļu māju Ezera ielā 40 un 42 iedzīvotāji. Par to vairāk jaunākajā laikraksta "Vaduguns" numurā.

Krišjāņos iet pārgājienā un iepazīst putnus

Aktīvi ar dažādiem pasākumiem iesācies rudens Krišjāņu bibliotēkā, kur tikai trešo nedēļu par vadītāju strādā DAIGA ZELČA. Pārgājienā bērni un pieaugušie iesaistījās sagatavotajās aktivitātēs – meklēja koku lapas, lika pasaku puzles, veiksmīgi atbildēja uz viktorīnas jautājumiem, kas deva pārliecību, ka klātesošie pasakas pārzina ļoti labi. Pārgājiena dalībniekiem visvairāk, šķiet, patika bagātību meklēšana, jo komandas darbs un azarts spēlē ierāva visus bērnus. Pēc labi padarīta darba, kā izrādījās, nekas nevarēja būt garšīgāks par ugunskurā ceptām desiņām.

Sumina skolotājus

Aizvadītajā sestdienā Balvu Kultūras un atpūtas centrā uz skatuves kāpa 23 izglītības iestāžu pedagogi, kuri saņēma Gada skolotāja titulu. Interesanti, ka Skolotāju dienai veltītā pasākuma “Gada skolotājs” pirmsākumi datējami ar 1999.gadu, tātad pagājušā gadsimta beigām, un tā mērķis ir nemainīgs – godināt novada izcilākos skolotājus par ieguldījumu mūsu jaunās paaudzes izglītošanā un audzināšanā un stiprināt izglītības iestāžu un pedagoga profesijas prestižu un atpazīstamību sabiedrībā.

Vērtīgs kultūraugs, ko izmantot pilnībā

Ziņa, ka Tilžas pusē ģimene audzē kaņepes, jau aizskanējusi aiz Balvu novada robežām. Šī lauku nozare Latvijā vēl tikai attīstās, kaņepju audzētāju lauki vēl nelieli, taču uzņēmīgi ļaudis apgūst pieredzi, lai pārliecinātos, ka tas viņiem ir pa spēkam un dzīvo ar pārliecību, ka sējas kaņepju audzēšana iegūs plašumu un būs populāra. Uz šīs nozares nākotni cer arī Jānis Bunts Tilžā.

Kā grūti pāraudzināmos jauniešus integrēt sabiedrībā?

Balvos, Sociālā dienesta telpās, notika Valsts probācijas dienesta Latgales reģiona konsultatīvās padomes Austrumlatgales apakšpadomes sanāksme par tēmu “Probācijas novērošana un resursu apzināšana”.

 

metrapole
vadi

Veiksmes prognoze


.