1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-08-2019
Vārdadienas šodien: Everts, Rudīte

Pēc piecdesmit gadiem… Tā pati pilsēta, datums un laiks…

Cilvēka dzīvē vienas no svarīgākajām lietām ir ticība, cerība un māka it visā saskatīt pozitīvo. To apliecina arī bijušie balvenieši, tagad Kokneses iedzīvotāji Zigrīda un Ēriks Garkakļi, kuri 9.martā Balvos svinēja savu Zelta kāzu jubileju. Lai arī kopš skaistā notikuma pagājis teju mēnesis, Zelta pāris atzīst, ka saviļņojums un piedzīvotās emocijas joprojām nerimst, jo svinības bija negaidīta un bezgala patīkama bērnu sarūpēta dāvana.

Iegūst Latvijas pilsonību

Pirms trīs gadiem rakstījām, ka pēc desmit gadu pārtraukuma atjaunotā naturalizācijas procesa tradīcija paredz, ka topošajiem pilsoņiem zvērests jānodod svinīgā ceremonijā. Tolaik par Latvijas Republikas pilsoni kļuva kupravietis Aleksandrs Čehira. Zīmīgi, ka arī šonedēļ Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļā par vienu Latvijas pilsoni bagātāks kļuva tieši Viļakas novads. Jaunā Latvijas Republikas pilsone Svetlana no Viļakas novada neslēpa apmulsumu, kad viņai par godu neizpalika ziedi, sirsnīgi vēlējumu vārdi, pat neliels koncertiņš. Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Šaicāne (foto - no kreisās) atzina, ka lepojas ar Svetlanu, piebilstot, ka arī viņas bērni lieliski pārvalda valsts valodu.

Jaunatne izvēlas mūsdienu ritmus

Piektdien, 23.martā, Balvu Valsts ģimnāzijā mūsdienu deju radošajā konkursā sacentās Balvu novada deju grupu dalībnieki. Neraugoties uz to, ka gripa un citas vīrusu saslimšanas bija krietni paretinājušas dalībnieku rindas, atlikušie dejotāji cīnījās, cik varēdami, lai iegūtu 1.pakāpes vērtējumu un 20.aprīlī dotos pierādīt savus talantus konkursa 2.kārtā Daugavpilī.

Lai dotu iespēju ligzdot, jāraksta iesniegums

Marta vidū saņēmām vēstuli no Viļakas iedzīvotājām, kurā pausts sašutums par stārķiem laupīto iespēju ligzdot vecajā dzīvesvietā – elektrības staba galā pie Baznīcas un Kļavu ielas krustojuma Viļakā. Atgriežoties dzimtenē, stārķus gaida pārsteigums, jo iepriekšējā mājvieta ir izpostīta. Iedzīvotāji izteica priekšlikumu piestiprināt elektrības vadus zemāk, lai ligzda tiem netraucētu. Viņi jūtas apbēdināti, jo tagad svēteļiem būs liegta iespēja ligzdot ierastajā vietā.

Skeptiskāks skatījums nekā ministram

Pagājušās nedēļas nogalē darba vizītē Balvos ieradās satiksmes ministrs Uldis Augulis, kurš mūspuses novadu vadītājus, kā arī Balvu novada pagastu pārvaldniekus informēja par ministrijas iecerēm. Ministrs uzsvēra, ka pērn secināts, ka 57,3% no valsts galvenajiem autoceļiem ir labā un ļoti labā stāvoklī: “Šogad pārsniegs 60% un tuvosimies 70%.”

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Ceturtdiena

Šī ceturtdiena piemērota materiālu un finansiālu lietu kārtošanai, arī šopingam. Tā kā 1.septembris vairs nav aiz kalniem, tad šodien var paveikties nopirkt savam skolniekam vai studentam labas, ērtas un stilīgas lietas, un pat ar tāāādu atlaidi. Ja kāds līdz septembrim grib mainīt skolu, darbu vai dzīves vietu, tad arī šādiem dzīves pavērsieniem īstā diena ir pienākusi. Veselības jomā šodien jāsaudzē skausts, balsene, mandeles, apakšžoklis, endokrīnā sistēma un barības vads. Ja varat paciesties, tad arī zobārsta apmeklējums būs mazāk sāpīgs un izdevies pēc 24.08.