1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
16-11-2018
Vārdadienas šodien: Aleksandrs, Doloresa

Balvenieši sašutuši – par atkritumiem jāmaksā pārāk daudz

Jūlija vidū Balvu novada pašvaldībā iepirkuma rezultātā mainījās atkritumu apsaimniekotāja firma un tika noslēgts jauns līgums ar SIA “Pilsētvides serviss”. Viens no galvenajiem argumentiem, kā pašvaldība pamatoja atkritumu apsaimniekotāju maiņu, bija “Pilsētvides servisa” piedāvātā cena, kas ir zemāka nekā iepriekšējam uzņēmumam “ZAOO”. Taču pirmie rēķini, ko novada daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji saņēma septembrī, liecina par ko citu. Dažu māju iedzīvotājiem tagad jāmaksā pat divas un trīs reizes vairāk!

Pliešovā augs jauni dižozoli

Atsaucoties uz Lielās talkas aicinājumu Vispasaules tīrības dienā Latvijā stādīt kokus, košumkrūmus un puķes, valsts iedzīvotāji, īpaši jaunā paaudze, ar prieku un entuziasmu piedalījās pasākumos, kas dara Latviju zaļāku un bagātāku. Turklāt šis ir Latvijas jubilejas gads, kurā pašvaldības aicināja visā Latvijā stādīt Laimes koku, veltot to Latvijas simtgadei.

Atbalsta un sekmē jauniešu medijpratību

28.septembrī Baltinavas vidusskolā notika starpnovadu seminārs “Atbalsts Latvijas jauniešu medijpratībai”, kurā piedalījās Balvu, Rugāju, Gulbenes, Viļakas un citu novadu skolotāji.

Par aktualitātēm informēja Izglītības attīstības centra vadītāja Iveta Vērse pastāstot, kā izstrādāt jauniešu medijpratības programmu un mācību materiālus, aprobēt tos un integrēt Latvijas vispārizglītojošo skolu mācību saturā, pilnveidojot pedagogu profesionālo kompetenci medijpratībā. Par medijpratības būtību un aktualitātēm runāja Ingūna Irbīte.

 

Pāvesta svētība saņemta

Pirmdien Aglonas bazilikā pulcējās tūkstošiem cilvēku, lai saņemtu svētību no Romas katoļu baznīcas galvas, Vatikāna vadītāja pāvesta Franciska.

Viņš Aglonā ieradās ar helikopteru un pirms nolaišanās divas reizes aplidoja apkārt Aglonas bazilikai pāri sakrālajam laukumam. Sagaidot pāvestu, vairāk nekā 40 tūkstoši cilvēku māja ar karodziņiem. Viņš kā dāvanu Svētajai Dievmātei Aglonas bazilikā pasniedza īpašu rožukroni jeb lūgšanu krelles. Savukārt Latvijas katoļu baznīcas pārstāvji pāvestam dāvināja svētgleznu. Pāvesta Franciska vadīto svēto Mises upuri Latvijas Televīzijā komentēja Balvu Romas katoļu draudzes prāvests Mārtiņš Klušs. “Zināju, ka tas būs jādara, tāpēc pamazām gatavojos – meklēju materiālus, pārskatīju pāvesta Franciska uzrunas audiences un ieskatījos viņa uzrakstītajos darbos. Protams, uztraukums bija. Tas bija citādi, nekā komentēt 14. un 15.augusta dievkalpojumus Aglonā. Iepriekšējā dienā televīzijā vēroju pāvesta Franciska vizīti Lietuvā, ieklausījos viņu komentāros,” stāsta prāvests Mārtiņš Klušs. Viņš atzīst, ka šī vizīte ir svarīgs brīdis katoliskajai baznīcai Latvijā. “Pāvests Francisks nāk, lai mūs apmeklētu, lai ar mums tiktos, lai mūs redzētu, lai ar mums runātu, lai iesaistītos mūsu dzīvēs, lai mūs iedrošinātu un atbalstītu ticībā. Mani uzrunāja pāvesta Franciska izteiktie vārdi Aglonā, ka mēs esam aicināti pieskarties citu ciešanām. Iesim pretī cilvēkiem, lai mierinātu un būtu viņiem līdzās! Nebaidīsimies pieredzēt maiguma spēku un būt iesaistītiem, nebaidīsimies, palīdzot citiem, sarežģīt savu dzīvi!” mudina prāvests Mārtiņš Klušs.

 

Vēl viens solis pretī ražotnei

Pirms gada septembrī lietišķā vizītē Viļakas novadu apmeklēja Latvijas kosmētikas ražotāju asociācijas (LAKRA) vadītāja Ieva Plaude-Rēlingere, kura pēdējos astoņus gadus saistīta ar Vāciju, Bavāriju, kur vada kosmētikas ražotni. Viņas vizītes mērķis bija apzināt situāciju un iedvesmot vietējos iedzīvotājus spert izšķirošo soli, jo tieši no viļacēnu iniciatīvas bija atkarīgs, cik drīzā laikā pierobežas pilsētā darbu varētu sākt jauna ražotne. Pavisam nesen kosmētikas fabrikas vadītāja Viļakā viesojās vēlreiz, un šoreiz I.Plaudes-Rēlingeres vizītes mērķis bija apskatīt iespējamās telpas jaunajai ražotnei.

Laika prognoze

4.3°C

Balvi

Apmācies
Humidity: 96%
Wind: ZZR at 14.5 kmh
Pirmdiena-4°C/1°C
Otrdiena-4°C/-1°C
Trešdiena-3°C/-1°C
Ceturtdiena-2°C/1°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Svētdiena

Ja vēlies, lai būtu patīkama svētku diena, tad šodien saki biežāk ‘mēs’, nevis ‘es’. Jo tieši egocentrisma izpausmes būs tas klupšanas akmens, aiz kura daudziem metīsies kājas. Tāpēc lai uz ilgu laiku nesabojātu savu imidžu un neiegūtu Napoleona slavu, šodien ieteicams būt vienkāršam un atrasties tuvāk tautai. Tā kā iestājās ‘Dižčika’ laiks, tad visiem svētku svinētājiem šodien jāuzmanās gan no alkohola, gan no pirotehnikas, gan dabas, gan cilvēku neadekvātas rīcības. Lai jauki svētki!