1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
08-04-2020
Vārdadienas šodien: Alla, Valērija, Žubīte

Mūspuses maska - labākā Latvijā

Pagājušās nedēļas nogalē Tilžas etnogrāfiskā ansambļa “Sagša” un Vectilžas folkloras kopas “Saime” masku grupa “Kaladnieki” piedalījās XXI Starptautiskajā masku tradīciju festivālā Līvānos, kur pulcējās folkloras grupas no sešām valstīm. Zīmīgi, ka individuālajā masku izrādīšanās vērtējumā, kas noritēja mūsdienīgu mūzikas ritmu pavadījumā, mūspuses kaladniekus pārstāvēja divas maskas: “Lapsa” (Sonora Logina) un “Siena guba” (Aina Zelča), turklāt “Siena guba” izpelnījās vislielākās ovācijas un ieguva 1.vietu.

Olimpisko sudrabu nomaina pret zeltu

Sestdiena, 15.februāris, bija vēsturiska diena visai Latvijai, bobsleja līdzjutējiem, bobsleja puišiem, viņu ģimenēm, draugiem, radiem, paziņām un kuplajam fanu pulkam. Latvijas bobsleja pilots Oskars Melbārdis ar savu komandu - Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu - beidzot Siguldā saņēma 2014. gada Soču olimpisko spēļu zelta medaļas četrinieku ekipāžām, bet Melbārdim un Dreiškenam tika arī bronzas godalgas divniekiem. Vēl jo īpašāks šis brīdis bija mūspuses cilvēkiem un sporta entuziastiem, jo viens no olimpiskā zelta medaļniekiem - stūmējs Arvis Vilkaste - ir mūsējais!

No Londonas uz Lazduleju

Statistika ir nepielūdzama – nācās secināt, apkopojot dzimtsarakstu nodaļu sniegtos datus par aizvadītajā gadā reģistrētajiem jaundzimušajiem, kā arī mirušo un laulību skaitu mūsu četros novados. Diemžēl jāsecina, ka cilvēku laukos kļūst aizvien mazāk - dzimušo joprojām ir mazāk nekā mirušo, tāpat jaunie pāri pēc kāzām nereti dodas prom no laukiem un savus bērnus laiž pasaulē lielpilsētās vai pat pārceļas uz dzīvi ārzemēs. 2019.gadā bijušā Balvu rajona teritorijā bija divi pagasti, kuros visa gada laikā reģistrēts tikai viens jaundzimušais. Kā tad klājas pērn vienīgajiem Lazdulejas un Kupravas pagastā dzimušajiem puisēniem un viņu vecākiem, lūkojām skaidrot, dodoties pie viņiem ciemos.

2019.gada 1.septembrī pulksten 16.00 Balvu slimnīcas dzemdību nodaļā pasaulē nāca burvīgs puisēns. Piedzimstot viņš svēra 3,200kg un bija 56cm garš. Jaundzimušā vecākiem – lazdulejietei Diānai Keišai un viņas vīram Zahiram Babaram no Pakistānas šis ir pirmais bērniņš. Viņš ir arī vienīgais bērns, kurš 2019.gadā reģistrēts Lazdulejas pagastā.

“Tas ir ļoti skaisti!”

Pagājušās nedēļas nogalē Balvu Centrālajā bibliotēkā pulcējās mākslas skolas pedagogi, audzēkņi, kā arī ciemiņi, lai priecātos par kārtējo mākslas skolas radošā kolektīva izstādes “Kopā” atklāšanu. Izstādes “Daba. Tuvplāns. Interpretācija” organizatore Līga Bule atgādināja, ka pirms gada šo tēmu izvēlējās mākslas skolas absolventi.

Baltinavā mainās ģimenes ārsti

Aizvadītajā nedēļā pēdējā darba diena bija dakterei Mārai Pilānei, vienīgajai ģimenes ārstei Baltinavas novadā. Prakse turpinās darboties, to pārņem cits ģimenes ārsts - Dace Ivanova no Tilžas. Taču šis risinājums nebūt nenāca viegli.

vadi

Veiksmes prognoze


.