1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
20-08-2019
Vārdadienas šodien: Bernhards, Boriss

Iekļūst nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā

6.aprīlī pirmo reizi pasniegti apliecinājumi par nemateriālā kultūras mantojuma vērtību iekļaušanu Latvijas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Divus apliecinājumus saņēmusi arī Balvu novada pašvaldība.

Latvijas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā 2017.gadā iekļautās vērtības no Balvu novada ir dziedāšana ar pusbalsu un psalmu dziedāšana Ziemeļlatgalē.

 

Dāvanā Latvijai - 100 darba stundas

5.aprīlī Viļakas Valsts ģimnāzijā (VVĢ), Balvu Valsts ģimnāzijā (BVĢ) un Balvu Profesionālajā un vispārizglītojošajā vidusskolā (BPVV) viesojās Latvijas Sarkanā Krusta jaunatnes vadītāja Līva Kozlovska un LSK Starptautisko un sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Solvita Bespalova, aicinot jauniešus iesaistīties šajā organizācijā, kā arī dāvināt Latvijai simtgadē 100 labus darbus.

Satiec savu darba devēju!

Vienlaikus ar nemateriālās kultūras mantojuma pasākumiem “Satiec savu meistaru!”, uzņēmējdarbības  centrā Balvos notika akcija - seminārs “Satiec savu darba devēju!”, ko organizēja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Balvu filiāle, Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs un Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs. Darba meklētājiem un darba devējiem šajā pasākumā bija iespējams aci pret aci izrunāt sev interesējošus jautājumus.

Kad solis kļūst īsāks

Vēl šī gada novembrī ģimenes ārste Lauma Purviņa, kura medicīnai veltījusi gandrīz 40 dzīves gadus, saņēma Viļakas novada pašvaldības Atzinības rakstu par apzinīgu, pašaizliedzīgu un profesionālu darbu novada iedzīvotāju veselības saglabāšanā, bet jau Lieldienu priekšvakarā, nostrādājusi pēdējo darba dienu, viņa teica ardievas savai profesijai, lai dotos pelnītā atpūtā. Kāpēc šāds lēmums? Izrādās, zināma loma bijusi izdegšanas sindromam un pārslodzei.

Papildus līdzekļus meliorācijai nepiešķir

Lietavu izraisītie plūdi pērn pierādīja, ka bez vainas nav arī meliorācijas sistēma. Ekstremālā situācijā tā nespēja uzņemt un novadīt liekos ūdeņus, jo padomju laika meliorācijas sistēma ir novecojusi, daudzviet pat sagruvusi. Vai plūdi bijuši mācība, lai meliorācijai atjaunotajā Latvijas valstī veltītu vairāk uzmanības, bet galvenais - vairāk līdzekļu?

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Otrdiena

Neitrāla otrdiena neitrālām nodarbēm, kad saudzējam gan nervu sistēmu, gan galvu. Īpašu uzmanību pievēršot acīm, turklāt īpaši, ja darbojaties pie datora. Vairākas reizes dienā ieteicams šāds vingrinājums: ar plaukstām aizveram acis, atbrīvojam ķermeni un 10-20 sekundes pasēžam ar aizvērtām acīm. Ja sāk sāpēt galva, uzreiz neķerieties pie spēcīgām pretsāpju zālēm. Ja pie rokas ir citrons, tad izdzeriet citronūdeni un ar tā miziņu parīvējiet deniņus. Saka, ka palīdzot. Varbūt ir vērts pamēģināt?