1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
20-08-2019
Vārdadienas šodien: Bernhards, Boriss

Valsts svētkos atklās skvēru

Šodien Balvu Novada muzejā atklāj izstādi “Antons Rimovičs: Dievam un Cilvēkam”, bet Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā atklās arī Balvu miesta dibinātāja Antona Rimoviča nosauktajā vārdā jaunizveidoto skvēru Ezera ielā 22. Pagājušās nedēļas nogalē SIA “Tako SD” meistari Vitālijs Peļņa un Māris Alešķevičs uzsāka jaunā pieminekļa uzstādīšanu (foto), un, kā viņi solīja, intriga saglabāsies līdz pēdējam brīdim: “Tikai 4.maijā varēs baudīt galarezultātu.” Tēlnieks V.Peļņa mūspusē pazīstams arī kā pieminekļu, kas veltīti Latgales keramiķim Pēterim Ušpelim un literātam Antonam Slišānam, autors. Taujāts, kur gūst idejas, V.Peļņa atklāja, ka vīzijas autors piemineklim Balvos ir prāvests Mārtiņš Klušs. “Man tikai atlika padomāt par kompozīciju, krāsu salikumiem un citām specifiskām lietām.” Arī M.Alešķevičs lepojas, ka pielicis roku pieminekļa tapšanā. “Būs skaisti,” viņš nešaubās.

Nomedījamo dzīvnieku uzskaite Austrumlatgales virsmežniecībā

Pirmdien no rīta Naudaskalnā, pie bijušā veikala, bija redzams daudz automašīnu un cilvēku, tostarp arī Valsts meža dienesta Balvu mežniecības darbinieku. Visi mežinieki bija ģērbušies ūdens necaurlaidīgos apģērbos, garos gumijas zābakos, bruņojušies ar navigācijas ierīcēm, mačetēm, atgādinot izdzīvotājus no televīzijas šoviem. Šonedēļ Balvu mežniecībā noslēdzās nomedījamo meža dzīvnieku uzskaites eksperiments Valsts meža dienesta Austrumlatgales virsmežniecības teritorijā.

Sveicam Latgolas dīnā!

1917.goda 26.-27.aprelī Latgolas kongresā Rēzeknē delegati pījēme viesturisku lāmumu - atsadaleit nu Vitebskas guberņas, Latgolas latvīšim apsavīnojūt ar Vydzemes i Kurzemes latvīšim i līkūt pamatu Latvejas vaļsts izveidei. Tūlaik pījimtajā rezolucejā tyka pastreipuots, ka Latgola patur pylnas pašnūteikšonuos tīseibas volūdas, ticeibas, bazneicas, školu i saimesteibas, kai ari zemes jautuojumā. Piec symts godu 2017.goda 5.-6.majā, 4.pasauļa latgalīšu saītā Rēzeknē pījēme rezoluceju ar mierki nūdrūšynuot latgalīšu volūdas i kulturas kai latvīšu nacejas boguoteibas saglobuošonu, aizsardzeibu i atteisteibu. Saīta daleibnīki vīnovuos, ka tuoļuok viesturiskuo Latgolas kongresa atcerei 27.apreļs ir svynama kai Latgolas dīna.

Prāto jau sesto gadu

Trešdien Kubulu kultūras namā valdīja jauka un vienlaikus spraiga atmosfēra, jo pie dažnedažādu uzdevumu izpildes ķērās Balvu un Rugāju novadu 9 pirmsskolas izglītības iestāžu komandas.

Vice Misters lauku un ģimenes vidē

Šķiet, kopš Balvos notika konkurss “Mis un Misters Balvi 2017”, jau pagājis ļoti daudz laika vai arī tāpēc, ka ledu un sniegu nomainījuši pirmie zaļie asni un kokos riešas pumpuri. Īstenībā nav pagājis nemaz tik daudz laika - vien nepilni divi mēneši. “Pēc konkursa mēs, visi tā dalībnieki, vēl neesam pat sapulcējušies un izrunājuši, uz kurieni dosimies, jo kā vienu no sponsoru balvām saņēmām ceļojumu,” sarunā atzina titula “Vice Misters 2017” un “Vaduguns” lasītāju simpātijas balvu ieguvējs, jaunais zemnieks JĀNIS ŽĪGURS. Nesen “Vaduguns” ciemojās pie Jāņa un viņa vecākiem laukos, Balvu novada Bērzpilī.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Otrdiena

Neitrāla otrdiena neitrālām nodarbēm, kad saudzējam gan nervu sistēmu, gan galvu. Īpašu uzmanību pievēršot acīm, turklāt īpaši, ja darbojaties pie datora. Vairākas reizes dienā ieteicams šāds vingrinājums: ar plaukstām aizveram acis, atbrīvojam ķermeni un 10-20 sekundes pasēžam ar aizvērtām acīm. Ja sāk sāpēt galva, uzreiz neķerieties pie spēcīgām pretsāpju zālēm. Ja pie rokas ir citrons, tad izdzeriet citronūdeni un ar tā miziņu parīvējiet deniņus. Saka, ka palīdzot. Varbūt ir vērts pamēģināt?