1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
16-04-2021
Vārdadienas šodien: Fanija, Vēsma

Pirmais novada mazulis - Alberts!

2020.gada pirmais mazulis Balvu slimnīcas dzemdību nodaļā pasaulē nāca 3.janvāra vakarā. Tā bija meitenīte, kura piedzima alūksnietei Aivitai Upītei. Savukārt pirmo Balvu novada bērniņu - puiku - sagaidījām 13.janvārī pulksten 14.30. Piedzimstot mazulis bija 3,950kg smags un 58cm garš. Laimīgajiem vecākiem - Alisei un Andrim Bačukiem - šis ir pirmais bērniņš. Turpinot ierasto tradīciju sumināt pirmo novada jaundzimušo un viņa vecākus, 15.janvāra rītā Balvu slimnīcas Dzemdību nodaļā ieradās Balvu novada domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs un novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Svetlana Romanovska. Izsniedzot dēla pirmo oficiālo dokumentu – Dzimšanas apliecību, dzimtsarakstu nodaļas vadītāja apliecināja, ka pirms dažām dienām Alise un Andris ieguvuši jaunu titulu un tiesības saukties pasaules skaistākajos vārdos – par mammu un tēti. Savukārt novada vadītājs, sniedzot dāvanu no pašvaldības, atzina, ka ir patiess prieks, ka šis brīdis ir noticis un Bačuku ģimene kļuvusi kuplāka: “Tagad jums uzlikts jauns papildus pienākums - ne tikai mīlestība vienam pret otru, bet arī pret jūsu dēliņu. Vēlam jums mīlestību, izturību un daudz laimes.” Jaunie vecāki atklāja, ka dēlu nolēmuši saukt senā un stiprā latviešu vārdā – par Albertu. “Gribējām gruntīgu vārdu un bijām izdomājuši vairākus vārda variantus, bet laikam mums visiem bija jāsatiekas, lai saprastu, ka Alberts būs tas īstais vārds mūsu dēlam. Turklāt tagad mums ģimenē visiem vārdi sākas ar burtu ‘A’,” skaidro Alise un Andris Bačuki.

Nesvinēja ne gadumiju, ne dzimšanas dienu

Cilvēki mēdz atklāt savas izjūtas – prieku, pārdzīvojumus, sāpes. Sevišķi asi tas izpaužas, dzīvojot vientulībā vai esot smagi slimam un nespējot darīt to, ko ļoti gribas. Tā noticis ar kādu mūsu laikraksta varoni, kurš jau kādu laiku dzīvo veselības un sociālo pakalpojumu centrā. Viņš lūdz sabiedrības uzmanību ar cerību, ka tas spēs mainīt viņa pašreizējos apstākļus. Jautājums nopietns: kā rīkoties situācijā, ja jādzīvo kopā vienā istabā ar gulošu un stenošu slimnieku, kuram turklāt nejauks raksturs, un tāda ikdiena grauj paša veselību? Problēma konkrētajā gadījumā atkailināta arī tādēļ, ka iestādes vadība to neuzskata par vērā ņemamu, un klientam dzīves situācija kļuvusi biedējoša. 

Rotaļu istaba ir tikai sākums

Pagājušo sestdien Viļakas pensionāru biedrības telpās uz pirmo tikšanos sanāca Viļakas novada īpašo bērnu vecāki ar savām atvasēm. Viņiem šis ir liels notikums, jo ar pašvaldības atbalstu beidzot rasta iespēja iekārtot atsevišķu rotaļu istabu, kurā turpmāk katru nedēļas nogali būs iespēja satikties un saturīgi pavadīt laiku.

Atklāj izstādi

Pagājušajā nedēļā Viļakas, Viduču, Žīguru, Rekavas un Baltinavas skolu audzēkņi devās “Brīvības cīņām pa pēdām”, lai apskatītu vietas, kur pirms 100 gadiem ar uzvaru izcīnītas lielākās kaujas Ziemeļlatgalē. Izzinošā ekskursija noslēdzās ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ceļojošās izstādes “Latvija brīvības cīņu laikā” atklāšanu.

Mērķis ir radīt skaistumu

Decembra beigās Lūznavas muižā atklāja mūsu novadnieka Ilmāra Medinieka pirmo personālizstādi “Meklējot līdzsvaru”, kurā līdz 23.janvārim apskatāmi no veciem kokmateriāliem tapuši mākslas darbi – mozaīkas, abstrakti attēli, kuros izmantota dabisko koka krāsu un faktūru saspēle, dekoratīvi koka rāmji, kā arī gleznas.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat lēmumu no 12.aprīļa uzsākt pedagogu vakcināciju?