1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
30-11-2023
Vārdadienas šodien: Andrejs, Andrievs, Andris

Smaidīt vai pārdomāti krīzi gaidīt?

Ministru kabinets 12.oktobra ārkārtas sēdē pieņēma rīkojuma projektu “Par robežšķērsošanas vietu uz Latvijas Republikas – Krievijas Federācijas valsts robežas darbības apturēšanu”, kas ar šī gada 16.oktobri apturēja Vientuļu un Pededzes robežšķērsošanas vietu darbību. Savukārt 13.oktobrī Vientuļos darba vizītē ieradās Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs un valsts sekretāra vietnieks Jānis Bekmanis, Valsts robežsardzes un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji, kā arī ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos (UNHCR) Pārstāvniecības Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs biroja vadītāja vietniece Jolande Diteviga, lai pārrunātu radušos situāciju.

Tas ir ceļojums kopā ar autoru

11.oktobrī Balvu Centrālajā bibliotēkā notika pirmā saruna par dzimtas stiprajām grāmatām – “Manas dzimtas grāmatas” – kopā ar Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) prāvesta Mārtiņa Vaickovska ģimeni. “Šodien ir tieši tāda diena, kad gribas sēdēt istabā, dzert siltu tēju un lasīt grāmatu,” apsveicinoties ar pasākuma dalībniekiem, pajokoja Balvu evaņģēliski luteriskās draudzes prāvests. Jo... Jo ārā bija pelēcīgs un drūms rudens laiks.

Līdz simtam nedaudz pietrūkst

Aizvadītajā sestdienā gandrīz simts sportisti cīnījās par medaļām skrējienā un nūjošanā apkārt Balvu ezeram. Sacensību galvenais tiesnesis Kaspars Usāns pirms sacensībām atklāja, ka noskaņojums ir pozitīvs. “Skrējiens apkārt ezeram ir gandrīz 9,7 kilometrus garš,” viņš piebilda.

Iebraukšana maksā vienu dolāru, izbraukšana – divus

Pagājušajā nedēļā Balvos ciemojās žurnālists un fotogrāfs Atis Klimovičs. Karsto punktu reportieris ar 30 gadu stāžu, grāmatu “Personiskā Latvija” un “Kara reportieris ceļā” autors, uzrunājot Balvu Valsts ģimnāzijas audzēkņus, mudināja uzdot jautājumus, “lai tas nav tikai monologs”. 

Vēlas gan iegūt, gan ieguldīt

Eiropas brīvprātīgie, 18-gadīgā ŠARLOTA un 19-gadīgais ERIKS, kuri Balvos ieradās rudens sākumā, mazliet apraduši ar jaunajiem darba un dzīves apstākļiem, cer ne vien gūt šeit jaunu pieredzi un zināšanas, bet sniegt arī savu artavu vietējās jaunatnes izglītošanā. Viņi plāno rīkot dažādas radošas, izzinošas un sportiskas aktivitātes bērniem, kā arī apgūt latviešu valodu un mūsu tradīcijas.

metrapole
vadi

Veiksmes prognoze


.