1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
02-03-2021
Vārdadienas šodien: Laila, Lavīze, Luīze

Ceļā uz troni

Pagājušajā nedēļā Centrālā vēlēšanu komisija izsludināja 5.jūnija pašvaldības domes vēlēšanas, kas norisināsies sešās valstspilsētās un 35 novados. Lai arī deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana noritēs no 17.marta līdz 6.aprīlim, ir skaidrs, ka maisam gals ir vaļā. Visu četru mūspuses novadu vadītāji gatavi startēt vēlēšanās 5.jūnijā. Tiesa, konkurence nebūs maza, jo politiķu aptauja liecina, ka ceļā uz troni ir vismaz septiņi politiskie spēki.

Iegremdējas Balvu ezerā

19.janvārī pareizticīgo baznīca svinēja Kunga Kristīšanas svētkus. Tāpat šajā dienā Balvos neizpalika tradīcija doties uz Balvu ezeru, lai iegremdētos ledus aukstajā ūdenī, kas Kunga Kristīšanas svētkos dod svētību un veselību.

Slidotavas ir atļautas vai aizliegtas?

Daudzi Balvu iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc dažos novados ir pieejamas publiskās slidotavas un var slidot, bet Balvos līdz šim šādas iespējas nebija. Izrādās, valdības noteiktos aizliegumus, kas jāpilda ārkārtas situācijas laikā, katrs interpretē citādāk, atbilstoši savai situācijas izpratnei. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsver, ka Ministru kabineta rīkojumā par ārkārtējo situāciju slidotavas pielīdzinātas izklaides un labsajūtas pakalpojumiem, kas vismaz līdz 25.janvārim ir aizliegti. Turpretim Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamentā uzskata, ka aktivitātes āra slidotavās, ievērojot epidemioloģiskās prasības, esot atļautas.

Aizdedzina siena rulli

Balvu novada pašvaldības aģentūras “SAN-TEX” darbinieki bija parūpējušies par ikviena drošību, kurš vēlas izbaudīt ziemas priekus un noslidināties lejup no kalniņa (Balvu pilsētas parkā). Proti, kalniņa apakšā kā aizsargbarjera tika novietoti vairāki siena ruļļi, lai novērstu iespēju ieslidināties tieši upē. Tomēr, kā tas diemžēl nereti notiek Balvu pilsētā, kāds nolēma citu paveikto sabojāt. Divi ruļļi tika ievelti upē, vienu no tiem aizdedzinot. Jāpateicas “SAN-TEX” darbiniekiem, kuri uz notikušo ātri reaģēja, visu sakārtoja, bet atlikušo siena ruļļu rindu nostiprināja.

Barikādēm – 30!

Pagājuši jau trīsdesmit gadi kopš Latvijas Tautas frontes organizētā barikāžu laika, kurā piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji. Alkas pēc neatkarības un tautas ticība bija tā, kas janvāra barikāžu dienās liesmoja līdz ar spožajiem ugunskuriem. Pagājušajā nedēļā Stacijas pamatskolas 6.-9.klašu audzēkņi “Zoom” tiešsaistes mācību stundā “Barikādēm -30!” ieklausījās dokumentālajā filmā iemūžināto barikāžu dalībnieku atmiņu stāstos, kā arī uzdeva jautājumus mūspuses cilvēkiem, kuri pirms 30 gadiem kļuva par vēsturiskā notikuma aculieciniekiem. Iedegsim svecītes logos 20.janvārī, atceroties traģiskos notikumus, kad OMON iebruka Iekšlietu ministrijā un apšaudē Rīgā gāja bojā pieci cilvēki!

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai jāmaina sodu sistēma nepilngadīgajiem pārkāpējiem?

bez sodiem nevar - 19%
vajag vēl bargākus sodus - 23.8%
vaina jāmeklē ģimenē - 23.8%
nepilngadīgajiem jāpalīdz, nevis jāsoda - 23.8%
mani tas neskar - 9.5%

Balsis kopā: 21
Balsošana šajā aptaujā ir beigusies ir: Marts 2, 2021