1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
02-04-2020
Vārdadienas šodien: Imgarde, Irmgarde

Kas top bijušajā degvielas uzpildes stacijā?

Laikraksta “Vaduguns” redakcijā griezušies vairāki lasītāji, kuri jautā, kas top bijušajā degvielas uzpildes stacijā (uzreiz izbraucot no Balvu pilsētas, virzienā uz Viļakas pusi, labajā pusē)? Vairāk lasiet 28.februāra laikraksta 13.lpp!

“Rika ar garšu”

Pagājušajā sestdienā Balvu pamatskolas sporta zālē jauniešu deju kolektīvs “Rika” kopā ar mūspuses dejotājiem un ciemiņiem nosvinēja 15.dzimšanas dienu “Rika ar garšu”. Jubilejas koncerta vadītāji zināja teikt, ka nosaukums Rika ir kādai upei Balvu novadā: “Rika ir arī maizes rika. No rudzu maizes kolektīvs ir paņēmis pašu galveno – spēku!”

Ko nepazīstam, no tā arī baidāmies

Jau labu laiku uzmanības centrā ir Ķīna ar tās pilsētā Uhaņā sākušos ļauno vīrusu. Ik dienu tas aizved nāvē vismaz simts cilvēku, un tā izplatība skārusi arī Eiropu. Presē publicēta prognoze, ka, vīrusam izplatoties, tas varētu pārņemt vairāk nekā 60% pasaules. Izklausās baisi. Vai ārsti ir gatavi darbam, ja nu kas notiek tepat mums blakām, un ko darīt pašiem, lai aizsargātos?
Par šo tēmu laikraksts iztaujāja Lauku ģimenes ārstu asociācijas prezidenti, ģimenes ārsti Balvos Līgu Kozlovsku.

 

Muižā atkal skan “Balsis”

20.februārī Balvu muižu pieskandināja starpnovadu skolēnu vokālās mūzikas konkursa “Balsis” dalībnieku skanīgās dziesmas. Šoreiz gada laikā apgūto žūrijai demonstrēja astoņi vokālie ansambļi no Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadu skolām. Dziedošie kolektīvi cīnījās par iekļūšanu konkursa otrajā kārtā, kas 3.martā norisināsies Līvānos.

Mūspuses maska - labākā Latvijā

Pagājušās nedēļas nogalē Tilžas etnogrāfiskā ansambļa “Sagša” un Vectilžas folkloras kopas “Saime” masku grupa “Kaladnieki” piedalījās XXI Starptautiskajā masku tradīciju festivālā Līvānos, kur pulcējās folkloras grupas no sešām valstīm. Zīmīgi, ka individuālajā masku izrādīšanās vērtējumā, kas noritēja mūsdienīgu mūzikas ritmu pavadījumā, mūspuses kaladniekus pārstāvēja divas maskas: “Lapsa” (Sonora Logina) un “Siena guba” (Aina Zelča), turklāt “Siena guba” izpelnījās vislielākās ovācijas un ieguva 1.vietu.

vadi

Veiksmes prognoze


.