1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
30-11-2023
Vārdadienas šodien: Andrejs, Andrievs, Andris

Žoga meistari, iespējams, mājos Tilžā

Pagājušās nedēļas nogalē bijušo Tilžas internātpamatskolu apmeklēja Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvji, lai lemtu par iespēju skolā izmitināt NBS speciālistus, kuri būvētu žogu uz Latvijas–Krievijas robežas. Lai arī ciemiņi komentāros bija skopi, nav noslēpums, ka jāizbūvē aptuveni 180 kilometri žoga.

“Vai Tu atceries to dienu?”

Aizvadītajā sestdienā Medņevas tautas namā sieviešu vokālais ansamblis “Melodija” 20 gadu jubilejas pasākumā “Vai Tu atceries to dienu?” atvēra gan vēstures lappuses, gan kopā ar ciemiņiem dāvāja emocionālu melodiju, ietērptu dzejas rindās. Ansambļa vadītāja Inita Raginska atklāja, ka 20 gados ansamblis dažādos pasākumos uzstājies 210 reizes.

 

Jāpagriež stundu atpakaļ (30.10.2023.)

 

Vasaras laiks Latvijā šogad beigsies šī gada 30.oktobrī plkst. 04.00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu atpakaļ.

 

Lai pašiem prieks un garāmbraucējiem

Braucot no Balviem uz Rēzekni vai Kapūni, cilvēki ievērojuši, ka ceļa labajā pusē, netālu aiz Balviem, novākts apaugums un skats kļuvis daudz glītāks un patīkamāks. Šādai rīcībai – sakopt apkārtni, lai prieks ne tikai pašiem, bet arī garāmbraucējiem patīkami paskatīties – vajadzētu mudināt visus zemes un ēku īpašniekus. “Kurš tā pūlējies noņemot apaugumu?” “Vaduguns”’ jautāja Balvu novada Balvu pagasta pārvaldes vadītājam ANDRIM ĶERĀNAM. “Tās ir privātīpašnieku zemes. Labi, ka viņi to apzinās un dara. Pagastā 95% zemes pieder privātīpašniekiem. Pašvaldības pārziņā ir tikai zeme ap tā saukto Naudaskalna ezeriņu, kur mēs arī pļaujam zāli un uzturam apkārtni. Vēl pašvaldībai ir kopjams aptuveni hektārs zemes ap veco ūdenstorni, kas ir zema vieta, pļava. Cilvēki vēl ir interesējušies, kas notiek ar veco padomju saimniecības kantora, ēdnīcas ēku. To nopirka pērn. Īpašnieki šeit vēlas ierīkot kokzāģētavu, ofisa ēku. Liekos gružus viņi izvāca, bet acīmredzot tālākiem remontdarbiem pagaidām trūkst līdzekļu,” informē pārvaldnieks.

 

Veidos datubāzi nemateriālajam mantojumam

Pēteris Mežulis 16.oktobrī bija ieradies Balvu Novada muzejā ar mērķi, sadarbojoties veidot datubāzi nemateriālajam mantojumam. Klausīties un uzzināt vairāk bija ieradušies bibliotekāri.

metrapole
vadi

Veiksmes prognoze


.