1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
12-08-2022
Vārdadienas šodien: Virma, Zelma, Zemgus

Kļaviņu dzimtas vārds

Rugāju muzejā taps iekārtots speciāls piemiņas stūrītis Ņujorkas latvietim, onkologam un mūziķim Jānim Kļaviņam. Par nozīmīgiem pētījumiem onkoloģijā un ieguldījumu Latvijas medicīnas attīstībā viņam pasniegta  Paula Stradiņa balva. Viņš ir arī Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks. Rugājus apciemoja šīs pasaul-slavenās personības dēls un uzdāvināja tēvam piederošās lietas, kā arī viņam veltītu piemiņas plāksni.

Starts ir dots!

Ar sportiskiem vēlējumiem trešdien Balvu Valsts ģimnāzijas sporta laukumos sākās Balvu novada svētki, kas sestdien noslēgsies ar vakara koncertu “Par vasaru, puķēm un mīlestību” Balvu estrādē. Novada pilsētu un pagastu Sporta spēlēs ceļojošo kausu izcīnīja Ziemeļlatgales attālākais Krišjāņu pagasts, aiz sevis atstājot Balvu pilsētas pārvaldes un Bērzpils pagasta pārvaldes komandas.

Kur pazudis dīķis?

Netālu no Balviem, virzienā uz Viļakas pusi, pie pagrieziena uz Bērzkalni, kreisajā pusē atrodas dīķis, kas līdz šim bija pilns ar ūdeni. Tagad tajā ūdeni tikpat kā vairs nemana, tādēļ iedzīvotāji, kuri regulāri brauc pa blakus esošo Balvi – Viļaka lielceļu, jautā, kur dīķis pazudis?

Ar labām emocijām aizvadīts festivāls "Baltica 2022"

No 6. līdz 10. jūlijam notika starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”. Pēc diviem pandēmijas gadiem  cilvēkiem par festivālu bija liela interese, jo šādi notikumi  palīdz  labāk apzināt mūsu tradīcijas, valodu un dziesmas.

Rugāju pagasta lepnums

Rugājos svinēja skaistu dzīves gadskārtu, goda krēslā sēdinot Margaritu Stradiņu, kuru savējie un arī plašāka sabiedrība pazīst kā bijušo pedagoģi, Mazpulku organizācijas vadītāju, literāti, vienkārši sakot, aktīvisti, kurai vienmēr bijusi sava pārliecība, lai kādi laiki bijuši. Par mūža ieguldījumu Latvijas labā Margarita Stradiņa apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa Goda zīmi. Viņai apritējusi  95. mūža gadskārta. Jubilāre jutās pacilāta un, daloties atmiņās, viesu pulkam  pauda neviltotu sirsnību.

vadi

Veiksmes prognoze


.