1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
18-01-2019
Vārdadienas šodien: Agne, Agnese, Agnija

Baiba Bukša - Latvijas čempione volejbolā

Latvijas čempionātos volejbolā kungiem un dāmām nesen risinājās izšķirošās cīņas par medaļām. Pēc 43 gadu pārtraukuma mūspuses volejbolistiem ir atkal savs Latvijas čempions, pareizāk - čempione. Rekaviete Baiba Bukša SK “Babīte” komandas sastāvā kļuvusi par Latvijas čempioni volejbolā dāmām. Analogu panākumu no mūsējiem spējis sasniegt tikai Jānis Strapcāns tālajā 1975.gadā Rīgas Politehniskā Institūta komandas sastāvā. Arvis Zelčs no Tilžas ir izcīnījis Latvijas čempionāta bronzas medaļu volejbola kluba “Biolars/Jelgava” komandas sastāvā.

Dāvanas Latvijai

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena Rugāju novada ļaudīm un ciemiņiem atmiņās paliks ar sirsnīgu Baltā galdauta svētku pasākumu “Dziesmā un dejā – mūsu stāsts par brīvību”, kā arī ar vismaz trīs pirmizrādēm: skolotājas, dzejnieces Margaritas Stradiņas grāmatas “Mirkļu puteņos” atvēršanas svētkiem, Kultūras nodaļas vadītājas Guntas Grigānes sapņa īstenošanos, izcepjot un klātesošos cienājot ar maizīti Latvijas kontūras formā, un pašizgatavoto dziesmu grāmatu “Izdziedam Latvijas simtgadi”.

 

Ceļojums vērtību pasaulē

26.aprīlī Balvos viesojās biedrība “Līdere”, kas apvieno Latvijas sievietes - uzņēmējas. Iniciatīvas “Līderes kods” mērķis ir noskaidrot sievietes - uzņēmējas spēka formulu, vērtību, dzīves un darba pamatvērtību kodu, un aktualizēt pamatvērtību nozīmi valsts un uzņēmējdarbības izaugsmē. Balvi ir jau sestais novads, kurā ciemojas biedrības “Līdere” sievietes.

Vai tualete domāta aplūkošanai?

Ne viens vien lasītājs izteicis izbrīnu, kādēļ jaunuzceltā sabiedriskā tualete, kas atrodas pie bērnu laukumā līdzās Balvu skvēram, strādā tikai no 9 rītā līdz 6 vakarā. “Kādēļ tāds absurds darba laiks? Vai tualete ir uzcelta, lai uz to skatītos kā uz pieminekli? Lai, nedod Dievs, kāds to nesabojā? Paskatieties, kas notiek aiz šīs tualetes - vakara stundās tai visapkārt ir noķēzīts, jo cilvēki tur netiek iekšā. Kurā pilsētā vēl tāds absurds ir redzēts?” jautāja kāda sašutusi sieviete.

Valsts svētkos atklās skvēru

Šodien Balvu Novada muzejā atklāj izstādi “Antons Rimovičs: Dievam un Cilvēkam”, bet Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā atklās arī Balvu miesta dibinātāja Antona Rimoviča nosauktajā vārdā jaunizveidoto skvēru Ezera ielā 22. Pagājušās nedēļas nogalē SIA “Tako SD” meistari Vitālijs Peļņa un Māris Alešķevičs uzsāka jaunā pieminekļa uzstādīšanu (foto), un, kā viņi solīja, intriga saglabāsies līdz pēdējam brīdim: “Tikai 4.maijā varēs baudīt galarezultātu.” Tēlnieks V.Peļņa mūspusē pazīstams arī kā pieminekļu, kas veltīti Latgales keramiķim Pēterim Ušpelim un literātam Antonam Slišānam, autors. Taujāts, kur gūst idejas, V.Peļņa atklāja, ka vīzijas autors piemineklim Balvos ir prāvests Mārtiņš Klušs. “Man tikai atlika padomāt par kompozīciju, krāsu salikumiem un citām specifiskām lietām.” Arī M.Alešķevičs lepojas, ka pielicis roku pieminekļa tapšanā. “Būs skaisti,” viņš nešaubās.

Laika prognoze

-7.7°C

Balvi

Pārsvarā mākoņains
Humidity: 95%
Wind: RZR at 3.2 kmh
Otrdiena-13°C/-13°C
Trešdiena-11°C/-6°C
Ceturtdiena-12°C/-7°C
Piektdiena-11°C/-9°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Pirmdiena

Mēness aptumsuma pirmdienā dažiem būs vērojams neliels prāta aptumsums (piedodiet, nekā personīga). Tāpēc svarīgas lietas: darījumus, sapulces, tikšanās, komandējumus un operācijas būtu vēlams atlikt uz pāris dienām. Nebrīnieties, ka daudzi būs nervozi, neizgulējušies un kašķīgi. Tāpēc iespējami dažādi „fors mažor” apstākļi: gan revolūcijas, gan terora akti, gan vulkāna izvirdumi vai pat tornado (tpu, tpu, nu cerēsim, ka tik traki nebūs). Tāpēc vismaz tu un es mēģināsim necelt vētru ūdens glāzē, darīt savu darāmo, nekontaktējoties ar cilvēkiem, kuri mūs kaitina un izsit no līdzsvara. Vai norunāts?

 

 

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Saeimā iesniegto iniciatīvu noteikt 32 darba stundas nedēļā?