1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
23-08-2019
Vārdadienas šodien: Bērtulis, Boļeslavs

Lai slapji dibeni!

Svētdien kultūras centrs “Rekova” pirmo reizi dabas parkā “Balkani kalni” organizēja Ģimeņu sporta dienu, kurā valdīja jautrība un neizpalika ziemīgas un sportiskas aktivitātes. Balkanos sastaptā Balvu pamatskolas 2.a klases skolotāja Kristīne Jermacāne atklāja, ka šurp atbraukusi kopā ar skolēniem un viņu vecākiem. “Pērn un šogad visi gadalaiki ir kā pasaku grāmatās aprakstīti, tāpēc grēks būtu neizbaudīt arī ziemas priekus!” sprieda viņa.

Donoru centra izbraukums Viļakā

5.februārī  no plkst. 9.00 līdz 13.00  Valsts asinsdonoru centra izbraukums Viļakā, Viļakas novada bibliotēkas telpā (Tautas ielā 6).

Kas bez biksēm, tas bez bēdas!

Latgalieši jau izsenis pazīstami ar savu sirsnību un humora izjūtu. Tādēļ biedrības “Latgales Studentu centrs” jaunieši pirms dažiem gadiem uzsāka vākt mūsdienu mutvārdu folkloru, kā rezultātā nupat izdota jauna latgaliešu joku grāmata “Kas bez iuzu – tys bez bādys!”. Kabatas formāta krājumā apkopoti sulīgākie latgaliešu izteicieni, gudrības, vēlējumi, tosti un smieklīgi atgadījumi, arī fotogrāfijas ar asprātīgiem teicieniem, ilustrācijas un karikatūras. Turklāt humora pilnās grāmatas tapšanā piedalījās, ar savu mutvārdu folkloras bagātīgo pūru un zīmējumiem dalījās arī vairāki mūspuses iedzīvotāji. Savukārt jau rītdien “Latgales Studentu centrs” un Sīļukalna kultūras nams Riebiņu novadā aicina ikvienu interesentu uz ‘nenormāli nopietnu un briesmīgi glaunu pasākumu’ latgaliešu gaumē, kur līdz ar smieklīgām amatierteātru miniatūrām, konkursiem, jokiem, fotomirkļiem un muzikāliem priekšnesumiem notiks grāmatas prezentācija.

Uzdāvina hokejistu ekipējumu

Šonedēļ Viļakas Valsts ģimnāzijā ciemojās rīdzinieks Renārs Arnicāns, kurš skolai uzdāvināja gan lietotu, gan jaunu hokejistu ekipējumu, tostarp ap 30 restaurētām hokeja nūjām. Zīmīgi, ka Renāru un viņa bērnības draugu Kasparu Kušķi uzskata ne vien par labākajiem hokeja nūju atjaunošanas meistariem gan kvantitātes, gan kvalitātes ziņā Latvijā, bet arī Baltijā.

Saimnieko drosmīgi un radoši

26.janvārī Preiļu novada kultūras namā biedrība “Asmu latgalīts” jau piekto reizi rīkoja Gada balvas pasniegšanas ceremoniju. Šogad apbalvošana bija astoņās nominācijās, kurās bija pieteikti arī vairāki Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novadu cilvēki. Nominācijā Latgales gada uzņēmējs “Par ieguldījumu Latgales tautsaimniecības izaugsmē” galveno balvu par 2018.gadu saņēma zemnieku saimniecības “Kotiņi” īpašnieks Aldis Ločmelis.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Sestdiena

Redzu, ka kāds vēl grib pabeigt remontu vai būvi līdz rudens aukstumiem. Tad nu šodien ir īstā diena, lai mainītu logus un durvis, krāsotu, līmētu tapetes un veiktu dažādus apdares darbus. Ilgi neprāto, bet dari, un viss tev izdosies! Naudas taupīšanas nolūkos tapešu līmēšanai vari angažēt savus skolniekus, kuriem turpinās brīvdienas, vai sarunāt savu draugu (draudzeni), kurš (-a) ir atvaļinājumā. Tie, kuri dzīvo ideāli izremontētos apartamentos, var pastrādāt ar dokumentiem. Arī šādi darbi šodien ritēs raiti, bez aizķeršanās. Lai visiem viss izdodas!