1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
30-11-2023
Vārdadienas šodien: Andrejs, Andrievs, Andris

Latvijas, Latgales un sava pagasta patriots

Valsts svētku pasākumā par ieguldījumu skolu jaunatnes patriotiskajā un pilsoniskajā audzināšanā Balvu novada Atzinības rakstu saņems Jaunsardzes centra jaunsargu instruktors VALENTĪNS KEIŠS. Saruna ar jaunsargu instruktoru par darbu, pienākumiem un patriotismu.

Kalendārs jau top!

Nākamgad nemainīsies avīzes cena, turklāt gada sākumā katrs “Vaduguns” abonements saņems bezmaksas krāsaino sienas pārliekamo kalendāru “Vaduguns 2024”! Brošūras-kalendāra “Dažādas krāsas vieno pilsētmāsas” rakstu nosaukumi atgādinās un simbolizēs vienu no visu laiku izcilākajiem latviešu dzejniekiem Imantu Ziedoni, kurš atstājis mūsu nākotnei pamatīgu mantojumu, ko nevar izmērīt ne ar kādām bagātībām. Arī viņa citāti stiprina nacionālo kultūrtelpu latviešu valodā, tāpat arī to, ka mēs, tāpat kā vide, kurā dzīvojam, esam raibi: “..Visi mēs esam pudeles un kārbiņas, burkas un afišu stabi. Visus mūs aplīmēja, aplīmē un aplīmēs – sabiedriska paradumība...” Tāpat kalendārā atradīsiet Balvu pilsētas pilsētmāsas, kas šogad svin 95 gadu jubileju.

“Lai ātri ceļas, ilgi stāv!”

Pirms nedēļas Balvu Kultūras un atpūtas centrā godināja Balvu novada “Gada balva uzņēmējdarbībā 2022” laureātus. Novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, sveicot uzņēmējus, jokojot retoriski jautāja, kas ir labākie: “Tad, kad vakarā sieva pateica vīram, ka tu esi vislabākais, vīrs aizdomājās: “Ir iespēja ar kaut ko salīdzināt.” Mēs neesam pulcējušies, lai viens otru salīdzinātu. Mēs esam pulcējušies, lai pateiktu ‘Paldies’ uzņēmējiem, kā arī sievām un vīriem, kas viņus ir atbalstījuši.”

Balveniete nosvin simtgadi

Sestdien, 4.novembrī, pie jaukas privātmājas, kas atrodas pie Balvu pilsētas stadiona, piestāja novada vadītājs Sergejs Maksimovs ar kundzi Žannu, pilsētas pārvaldniece Maruta Castrova, lai skaistajā dzīves jubilejā apsveiktu balvenieti Olgu Baranovu. Taujāta, vai arī futbolu uzspēlē, simtgadniece atsmēja, piebilstot: “Lai sporto mazmazbērni.” Ar skumjām un asarām acīs viņa piebilda, ka mūžības ceļos ir pavadījusi savu meitu: “Mans lielākais lepnums ir mazbērni Mairita un Kaspars, mazmazbērni Rihards un Emīlija.”

Kur vēl caurspīdīgāk?

Oktobra nogalē Balvu novada domes sēdē deputāti akceptēja lēmumprojektu par izmaiņām Balvu novada Vēlēšanu komisijas sastāvā, ievēlot Ilonu Ločmeli par Balvu novada Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju ar 2023.gada 1.novembri.

metrapole
vadi

Veiksmes prognoze


.