1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
12-08-2022
Vārdadienas šodien: Virma, Zelma, Zemgus

Noslīkst cilvēks, deg dzīvoklis

Aizvadītajā sestdienā Baltinavas pagastā notika traģisks negadījums – no ūdenstilpes tika izcelts bojāgājis cilvēks, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Savukārt tajā pašā dienā pulksten 10.05 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Bērzpils ielu Balvos, kur ugunsgrēks bija izcēlies piecstāvu daudzdzīvokļu mājā - ceturtajā stāvā esošajā dzīvoklī (attēlā). Notikuma vieta konstatēts, ka deg ne tikai ceturtā, bet arī trešā un piektā stāva balkoni un atkritumi 22 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās evakuējās septiņi cilvēki, bet viens cilvēks nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pulksten 11.04 ugunsgrēks lokalizēts, bet pulksten 13.42 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Sirds pilna ar Latvijas ainavu

Ceturtdien, 21.jūlijā, ar izstādes atklāšanu Viļakas muzeja izstāžu zālē noslēdzās 6.starptautiskais glezniecības plenērs “Valdis Bušs - 2022”, ko ar Latgales kultūras programmas atbalstu rīkoja Balvu novada pašvaldība kopā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Šoreiz vietējie mākslas cienītāji novērtēja sešu daiļā dzimuma pārstāvju darbus, kuras pārstāvēja ne vien mūsu valsts un kaimiņzemju Lietuvas un Somijas, bet arī tādu tālu valstu kā Turcija, Dienvidkoreja un ASV, mākslinieku saimes.

Plūc uzvaras laurus

Sestdien un svētdien Tilžā norisinājās Balvu novada atklātais 2022.gada čempionāts šahā, kurā par godalgotām vietām cīnījās 39 sportisti. Ziemeļlatgales Sporta centra sporta darba organizators Jānis Melnis priecājās, ka ikgadējais šaha turnīrs jau sen ieguvis popularitāti ārpus novada robežām: “Šogad Tilžā cīnījās šahisti no Limbažiem, Olaines, Rīgas, Daugavpils, Rēzeknes, Maltas un pat Ukrainas.” Tilžēnietis Martijs Krakops, izcīnot pirmo vietu, kārtējo reizi apliecināja, ka mūspusē aug jaunie talanti. “Vadugunij” viņš domīgi atzina, ka jūtas normāli. Taujāts, kādām īpašībām jābūt labam šahistam, Martijs uzsvēra: “Jābūt gatavam mācīties ļoti ilgu laiku. Spēlēju jau piecus gadus.” Viņš visiem šahistiem pasaulē novēl veiksmi un vēlreiz, vēlreiz mācīties, kā palikt vēl labākiem.

 

Jaunais ceļš sāka brukt jau pēc pusgada

2020.gada jūlijā toreizējā Viļakas novada dome par kopējo summu 51 816,40 eiro noslēdza līgumu ar SIA “Zeļļi Z” no Kuldīgas par ceļa remontdarbiem (divkārtu virsmas apstrādi) Skolas ielai Žīguros. To, kādā kvalitātē tika paveikti uzņēmumam uzticētie remontdarbi, liecina šai publikācijai pievienotie fotoattēli. Proti, jau nākamā gada pavasarī, pēc ziemas mēnešiem, tika konstatēts, ka ceļš brūk kopā – uz tā ne tikai izveidojās un joprojām ir daudzas bedres, bet vietām ceļa virsmas segums burtiski kūst kā cukurs un kļūst šaurāks, līdz, šķiet, dažviet tas būs jau velojoslas platumā.

Panākumi mijās ar sarūgtinājumu

No Latvijas nūjošanas čempionāta pasaules posma Vecāķos Balvu treneres Intas Ozolas komanda “Nūjot prieks” 16 dalībnieku sastāvā pārveda bagātīgu medaļu ražu - septiņus kausus un 1.vietu komandu vērtējumā.

vadi

Veiksmes prognoze


.