1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-09-2018
Vārdadienas šodien: Gundars, Knuts, Kurts

Papildus līdzekļus meliorācijai nepiešķir

Lietavu izraisītie plūdi pērn pierādīja, ka bez vainas nav arī meliorācijas sistēma. Ekstremālā situācijā tā nespēja uzņemt un novadīt liekos ūdeņus, jo padomju laika meliorācijas sistēma ir novecojusi, daudzviet pat sagruvusi. Vai plūdi bijuši mācība, lai meliorācijai atjaunotajā Latvijas valstī veltītu vairāk uzmanības, bet galvenais - vairāk līdzekļu?

Pēc piecdesmit gadiem… Tā pati pilsēta, datums un laiks…

Cilvēka dzīvē vienas no svarīgākajām lietām ir ticība, cerība un māka it visā saskatīt pozitīvo. To apliecina arī bijušie balvenieši, tagad Kokneses iedzīvotāji Zigrīda un Ēriks Garkakļi, kuri 9.martā Balvos svinēja savu Zelta kāzu jubileju. Lai arī kopš skaistā notikuma pagājis teju mēnesis, Zelta pāris atzīst, ka saviļņojums un piedzīvotās emocijas joprojām nerimst, jo svinības bija negaidīta un bezgala patīkama bērnu sarūpēta dāvana.

Iegūst Latvijas pilsonību

Pirms trīs gadiem rakstījām, ka pēc desmit gadu pārtraukuma atjaunotā naturalizācijas procesa tradīcija paredz, ka topošajiem pilsoņiem zvērests jānodod svinīgā ceremonijā. Tolaik par Latvijas Republikas pilsoni kļuva kupravietis Aleksandrs Čehira. Zīmīgi, ka arī šonedēļ Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļā par vienu Latvijas pilsoni bagātāks kļuva tieši Viļakas novads. Jaunā Latvijas Republikas pilsone Svetlana no Viļakas novada neslēpa apmulsumu, kad viņai par godu neizpalika ziedi, sirsnīgi vēlējumu vārdi, pat neliels koncertiņš. Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Šaicāne (foto - no kreisās) atzina, ka lepojas ar Svetlanu, piebilstot, ka arī viņas bērni lieliski pārvalda valsts valodu.

Jaunatne izvēlas mūsdienu ritmus

Piektdien, 23.martā, Balvu Valsts ģimnāzijā mūsdienu deju radošajā konkursā sacentās Balvu novada deju grupu dalībnieki. Neraugoties uz to, ka gripa un citas vīrusu saslimšanas bija krietni paretinājušas dalībnieku rindas, atlikušie dejotāji cīnījās, cik varēdami, lai iegūtu 1.pakāpes vērtējumu un 20.aprīlī dotos pierādīt savus talantus konkursa 2.kārtā Daugavpilī.

Lai dotu iespēju ligzdot, jāraksta iesniegums

Marta vidū saņēmām vēstuli no Viļakas iedzīvotājām, kurā pausts sašutums par stārķiem laupīto iespēju ligzdot vecajā dzīvesvietā – elektrības staba galā pie Baznīcas un Kļavu ielas krustojuma Viļakā. Atgriežoties dzimtenē, stārķus gaida pārsteigums, jo iepriekšējā mājvieta ir izpostīta. Iedzīvotāji izteica priekšlikumu piestiprināt elektrības vadus zemāk, lai ligzda tiem netraucētu. Viņi jūtas apbēdināti, jo tagad svēteļiem būs liegta iespēja ligzdot ierastajā vietā.

Laika prognoze

3.9°C

Balvi

Skaidrs
Humidity: 87%
Wind: RDR at 8 kmh
Ceturtdiena8°C/14°C
Piektdiena1°C/12°C
Sestdiena3°C/10°C
Svētdiena7°C/11°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Trešdiena

Galvoju, ka Tev būs super diena, kad nebūs nekā neiespējama gan darba, gan mīlas frontē. Ar mazu piebildi: ja nebūsi agresīvs kā auns vai ietiepīgs kā ēzelis. Centies būt draudzīgs, darbīgs un izpalīdzīgs. Un atpakaļ saņemsi to pašu, kādu dāvaniņu naudā, graudā vai baudā. Šodien nav ieteicamas medicīniskas manipulācijas galvas zonā: smadzenes, nervu sistēma, LOR orgāni, acis, mēle, zobi un zods. Protams, kā parasti, saskaņojot ar mediķiem.