1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-07-2024
Vārdadienas šodien: Magda, Magdalēna, Magone, Mērija

Apgalvo, ka ceļu policista rīcība nodarījusi zaudējumus

Ar laikraksta “Vaduguns” redakciju sazinājās zemnieku saimniecības “Vētras VV” īpašniece VELTA VILCIŅA no Rugāju novada Lazdukalna pagasta. Kundze neapmierināta ar Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Balvu iecirkņa Satiksmes uzraudzības rotas inspektora Edgara Tiltiņa rīcību, dēvējot to par konkrētajā situācijā nesamērīgu. Rezultātā, kā apgalvo sieviete, viņai nodarīti materiāli zaudējumi. “Rezultātā zemnieku saimniecībai un man nodarīti zaudējumi ir 1537,20 eiro. Kopā ar iespējamo morālo kompensāciju 5000 eiro apmērā tie ir 6537,20 eiro,” stāsta V.Vilciņa.

Plenērs “Valdis Bušs 2019” ir sācies

Turpinot 2017.gadā aizsākto tradīciju un par godu mākslinieka 95.gadskārtai Viļakas novada dome sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru no 15. līdz 27.jūlijam organizē starptautisko glezniecības plenēru “Valdis Bušs 2019”. Šogad plenērā piedalās mākslinieki Aivis Pīzelis (Latvija), Andrew Smith (Lielbritānija), Jus Rizal (Indonēzija), Melanie Ludwig (Austrija), Laila Seidel (Vācija) un Beate Gjersvold (Norvēģija). Divas radošās nedēļas noslēgsies ar izstādes atklāšanu Viļakas Kultūras un radošo industriju centrā 26.jūlijā.

Labiekārto Balvu ezera krastu

Abi ezeri - Balvu un Pērkonu, kas pieguļ pilsētai, gan speciālistu, gan iedzīvotāju acīs ir liela dabas bagātība, no kuras, to gudri apsaimniekojot, var gūt gan ienākumus, gan estētisku baudījumu. Pašvaldībai vērienīgiem labiekārtošanas darbiem trūkst līdzekļu, taču atsevišķi pasākumi, piemēram, ezera krastu labiekārtošana, pakāpeniski notiek.

Miera kapos uzstādīts jauns lielais krusts

Līdz šim Miera kapus Viļakā rotāja liels krusts ar Jēzus Kristus figūru. Jau kādu laiciņu krusta kapos nav. “Kur tas nozudis?” jautā lasītāji.

Iesvēta Rugāju baznīcu

Rugāju novadā aizvadītās brīvdienas bija spraigas un pasākumiem bagātas – nosvinēti novada svētki un skolas jubileja, un viens no lielākajiem notikumiem – iesvētīta jaunā katoļu baznīca. “Dievam šodien veltām mūsu roku darba augli, šo jaunuzcelto baznīcu, kur lūgsim Dievu, saņemsim Viņa palīdzību, žēlastības, pieņemsim svētos sakramentus. Cilvēks nāk uz baznīcu, lai pielūgtu Dievu, lai parādītu savu ticību Dievam un cilvēkiem, šeit nāk, lai attīrītu savu dvēseli Gandarīšanas sakramentā, ko mēs saucam par grēku sūdzēšanu, lai vienotos ar Dievu Vissvētākajā Sakramentā, pieņemot svēto Komūniju, kas ir mūžīgās dzīves aizsākums šeit, virs zemes,” skaidroja bīskaps J.Bulis. Šajā svētdienā jaunu baznīcu konsekrēs arī Zilupē, kas ir kā dvīņu māsa Rugājos uzceltajai, tikai atšķirība tā, ka Zilupes baznīcai ir uzbūvēts arī tornis.

Juristi
vadi

Veiksmes prognoze


.