1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
16-07-2024
Vārdadienas šodien: Estere, Hermīne

Plenērs “Valdis Bušs 2019” ir sācies

Turpinot 2017.gadā aizsākto tradīciju un par godu mākslinieka 95.gadskārtai Viļakas novada dome sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru no 15. līdz 27.jūlijam organizē starptautisko glezniecības plenēru “Valdis Bušs 2019”. Šogad plenērā piedalās mākslinieki Aivis Pīzelis (Latvija), Andrew Smith (Lielbritānija), Jus Rizal (Indonēzija), Melanie Ludwig (Austrija), Laila Seidel (Vācija) un Beate Gjersvold (Norvēģija). Divas radošās nedēļas noslēgsies ar izstādes atklāšanu Viļakas Kultūras un radošo industriju centrā 26.jūlijā.

Labiekārto Balvu ezera krastu

Abi ezeri - Balvu un Pērkonu, kas pieguļ pilsētai, gan speciālistu, gan iedzīvotāju acīs ir liela dabas bagātība, no kuras, to gudri apsaimniekojot, var gūt gan ienākumus, gan estētisku baudījumu. Pašvaldībai vērienīgiem labiekārtošanas darbiem trūkst līdzekļu, taču atsevišķi pasākumi, piemēram, ezera krastu labiekārtošana, pakāpeniski notiek.

Miera kapos uzstādīts jauns lielais krusts

Līdz šim Miera kapus Viļakā rotāja liels krusts ar Jēzus Kristus figūru. Jau kādu laiciņu krusta kapos nav. “Kur tas nozudis?” jautā lasītāji.

Iesvēta Rugāju baznīcu

Rugāju novadā aizvadītās brīvdienas bija spraigas un pasākumiem bagātas – nosvinēti novada svētki un skolas jubileja, un viens no lielākajiem notikumiem – iesvētīta jaunā katoļu baznīca. “Dievam šodien veltām mūsu roku darba augli, šo jaunuzcelto baznīcu, kur lūgsim Dievu, saņemsim Viņa palīdzību, žēlastības, pieņemsim svētos sakramentus. Cilvēks nāk uz baznīcu, lai pielūgtu Dievu, lai parādītu savu ticību Dievam un cilvēkiem, šeit nāk, lai attīrītu savu dvēseli Gandarīšanas sakramentā, ko mēs saucam par grēku sūdzēšanu, lai vienotos ar Dievu Vissvētākajā Sakramentā, pieņemot svēto Komūniju, kas ir mūžīgās dzīves aizsākums šeit, virs zemes,” skaidroja bīskaps J.Bulis. Šajā svētdienā jaunu baznīcu konsekrēs arī Zilupē, kas ir kā dvīņu māsa Rugājos uzceltajai, tikai atšķirība tā, ka Zilupes baznīcai ir uzbūvēts arī tornis.

Iznīcināts gandrīz viss

Rugāju novada Lazdukalna pagasta bioloģiskajā zemnieku saimniecībā “Mežmalas” saimnieko kupla daudzbērnu ģimene – kopā ar vecākiem VILNI BLEIDERU (attēlā) un LAILU USENIECI ikdienas gaitās dodas arī 20 gadus jaunie SALVIS un AIVIS, 15 gadus jaunais DAIRIS, 7 gadus jaunais LAURIS, tikai deviņus mēnešus jaunais ģimenes pastarītis NIKS, kā arī Viļņa 81 gadus vecā mamma BIRUTA. Līdz šim saimniecībā bija ieguldīts ne mazums pūļu. Tomēr padarītajiem darbiem treknu svītru pāri pārvilka aizvadītās sestdienas postošais virpuļviesulis, kas sagrāva un pārvērta gruvešos teju visu ģimenes saimniecību. “Tagad, cik nu vien tas iespējams, galvenais ātrāk savest kārtībā dzīvojamo māju, lai līdz ziemai ar bērniem būtu zem jumta. Šobrīd jumts sastiķēts, kā saka, vienam momentam, lai tas vispār turētos kopā. Pēc tam jāķeras klāt pie kūts, lai zem klajas debess nepaliktu arī lopi,” sašutuši par notikušo ir mājas saimnieki.
Viļņa un Lailas ģimene iespēju robežās aicina ikvienu sniegt materiālu palīdzību, lai atjaunotu nopostīto saimniecību (Lailas bankas konta nr. - LV16PARX0005471870003, tālr. nr. - 27867134). “Šobrīd katra palīdzības kripatiņa ir svarīga. Būsim ļoti pateicīgi par atbalstu,” uzsver daudzbērnu ģimene. Laikraksta “Vaduguns” kolektīvs pēc nepieciešamības atkārtoti aicina palīdzēt arī ikvienai citai virpuļviesulī cietušajai saimniecībai, par kurām jau rakstījām laikraksta pagājušajā numurā, tajā skaitā saimniecībām, kuras, iespējams, netika pieminētas publikācijā. Tāpat jāpiebilst, ka pēc postošās dabas stihijas saņēmām arī vairāku lasītāju telefona zvanus. Cilvēki jautā, vai vētrā cietušajām ģimenēm ir iespēja pārskaitīt naudu uz vienu kopējo bankas kontu. Rugāju novada domes priekšsēdētāja SANDRA KAPTEINE skaidro, ka ar šādu iniciatīvu noteikti var nākt klajā paši iedzīvotāji. Kas attiecas uz pašvaldības iespējām izveidot šādu kontu, S.Kapteine stāsta, ka pašvaldība pārvaldību pār to visdrīzāk neuzņemtos. Turklāt būtu arī sarežģīti pieņemt lēmumu par naudas sadali, proti, kurai no saimniecībām iedzīvotāju ziedotā nauda pienākas vairāk vai mazāk.

 

Juristi
vadi

Veiksmes prognoze


.