1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
15-07-2024
Vārdadienas šodien: Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

Dāmas stūrē prieka tūrē

17.augustā Balvos pulcējās skaistā dzimuma pārstāves, lai ceturtajās auto orientēšanās sacensībās sievietēm “Prieka tūre” cīnītos par galveno balvu – SPA četrām personām Palangā. Šogad uzvaras laurus plūca komanda “Militārās dīvas” no Gulbenes. Tukumnieces  (foto), lai nokļūtu Balvos, turklāt pirmo reizi dzīvē, cēlās pulksten četros rītā. “Mēs ceram gūt pozitīvas emocijas. Gribas pārliecināties, ka latgalieši ir viesmīlīgi,” sprieda dāmas ar romantisku komandas nosaukumu “Draiskie ziediņi”. Tāpat viņas atklāja, ka atbraukušas ekskursijā, tādēļ izcīnītā vai neizcīnītā vieta nav svarīga (tukumnieces neiekļuva apbalvoto sarakstā).

Balvu novada priekšnieks izcīna Baltijas čempiona titulu

10. un 11.augustā Viļņā risinājās 6. Baltijas valstu atklātais čempionāts vieglatlētikā senioriem. No Latvijas dalību pieteikuši bija 107 sportisti, viņu vidū arī balvenieši Jānis Strapcāns un Balvu novada domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs. Aigars Pušpurs (no kreisās) šķēpa mešanā kļuva par Baltijas čempionu, bet arī citās disciplīnās gan Aigara, gan Jāņa Strapcāna sasniegumi  daudzu valstu sportistu vidū bija augsti.

Starp konkursa finālistiem ir arī Žīguru mežkopis

Latvijas Meža īpašnieku biedrības organizētā konkursa “Sakoptākais mežs” žūrija, izvērtējot visus konkursam iesniegtos pieteikumus, izvirzījusi sešus meža īpašumus, kas turpinās cīņu par titulu “Sakoptākais mežs”. Otrās kārtas ietvaros žūrijas locekļi dodas pie mežu īpašniekiem un skatās mežus klātienē. Šāds izbraukums aizvadītajā nedēļā notika Žīguros, tiekoties ar Aivaru Vanagu. Konkursa rezultātus gan paziņos tikai  gada nogalē – decembrī.

Steidz kult labības laukus

Augusts graudkopjiem ir ražas vākšanas laiks, kad gandrīz vai ik dienu kombaini izbrauc tīrumos. Priecē, ka graudu kvalitātei, kā stāsta zemnieki, laika apstākļi nav kaitējuši. Šķilbēnu pagasta zemnieku saimniecībā “Kotiņi” jau novākti 60% ziemāju un 10% vasarāju. No vasarājiem nokulti tikai zirņi. “Raža ir laba,” secina saimnieks ALDIS LOČMELIS. Uz jautājumu, kas nepieciešams, lai graudu birums priecētu, viņš uzsver saules un lietus pietiekamību, pareizu šķirnes izvēli un minerālmēslu devu, kā arī atbilstošu augsni ar tajā esošajām baktērijām. Ja graudu kultūrām to nodrošina, tad viss aug labi. Tas kārtējo reizi apliecina, ka graudu audzētājiem labas ražas iegūšanai nepieciešamas zināšanas.

 

Cer, ka apraide pierobežā uzlabosies

Nākamnedēļ, 20.augustā, Viļakas novada Medņevas pagasta Aizpurvē svinīgā pasākumā topošā Latvijas Valsts radio un televīzijas torņa pamatos iemūrēs kapsulu, kurā atradīsies vēstījums nākamajām paaudzēm, ko parakstījis Valsts prezidents Egils Levits, valsts akciju sabiedrības “Latvijas Valsts radio un televīzijas centra” valdes loceklis  Mariss Mežgals un Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs. Šonedēļ “Vaduguns” apmeklēja Aizpurvi, lai aprunātos ar pierobežas iedzīvotājiem, ko viņi redz un dzird, domā un saka par Latvijas televīzijas un radio apraidi pierobežā, tostarp arī par mobilajiem sakariem.

Juristi
vadi

Veiksmes prognoze


.