1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
16-07-2024
Vārdadienas šodien: Aleksejs, Aleksis

Punktu virtene debesīs. Kas tas ir?

Aizvadītajās dienās vairāki mūspuses iedzīvotāji debesīs pamanīja virteni, kas izskatījās kā kustīgu zvaigžņu rinda. “Sēžu mājās, skatos debesīs un pirmo reizi redzu tādu fenomenu! Palika pat neomulīgi... Vienādā attālumā viens pēc otra virs mūsu galvām lido gara satelītu kolonna. Sajūta nepatīkama un dīvaina. Kas notiek debesīs?” sociālajā tīklā “Facebook” pagājušās trešdienas vēlā vakarā rakstīja kāda balveniete.

Ziedlapiņas izplaucē pat sirsniņas

Maijā viņas siltumnīcas parasti slīgst daudzkrāsainu ziedu skavās, liekot apbrīnot puķu dažādību un pievilcību. Vai šopavasar būtu kas mainījies, ja pār pasauli valda vīrusa pandēmija? Braucām lūkot, ko dara puķu un citu dēstu audzētāja Biruta Circene Balvu novada  Gobusalā.

Sauļoties nebūs laika!

Iebraucot Tilžā no Balvu puses, ābeļdārzs abpus ceļam raisa pumpurus, bet vēl nezied. Ir pavēsi, apmācies. Pēc garajām valsts svētku brīvdienām, 5.maijā, “Vaduguns” tiekas ar Tilžas pagasta zemnieku VILNI DZENI. Ir sējas laiks! Zemnieku saimniecībā “Ābelītes 2002” šī gada pavasara sēju cer pabeigt tuvākajā laikā, bet pirmo auzu hektāru te iesēja jau 7.aprīlī. “Auzas nelīda laukā no zemes ļoti ilgi un dikti,- nedēļas trīs, domāju, ka būs jāpārsēj. Auzām saknītes bija sadzītas, bet asniņi no zemes nespraucās. Augiem vajadzīgs siltums un mitrums, bet katrs gads un katrs pavasaris ir savādāks,” secina zemnieks ar pieredzi un stāžu.

Ģimenes acu priekšā nodeg māja

 

Skaudra situācija piemeklējusi kādu kuplu Medņevas pagasta Vidučos dzīvojošu ģimeni. Naktī no 26. uz 27.aprīli viņu dzīvojamajā mājā izcēlās plašs ugunsgrēks, kas iznīcināja gadiem uzkrāto iedzīvi, atstājot vien lielu kaudzi krāsmatu. Pēc notikušās nelaimes visi mitinās kur nu kurais. Mājas saimnieks Ādolfs un viņa meita Irēna, kuriem abiem ir invaliditātes grupa, apmetušies turpat esošajā vasaras virtuvītē, Ādolfa meita Alda ar vīru Māri naktis pārlaiž pirtiņā, bet viņu dēla Artūra otrā pusīte Inese un abu trīs bērni šobrīd dzīvo Ineses mammas mājās Medņevas pagasta Slotukalnā. Notikušais ir milzīgs trieciens visiem, taču, neskatoties ne uz ko, ģimene ir apņēmības pilna māju atjaunot.

 

Visi, kuri vēlas palīdzēt nelaimē nonākušajai ģimenei, var ziedot:

LV81UNLA0091022438270, Inesei Mednei (mob.26301884)

 

Piedalies akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!”

Šajā visiem tik sarežģītajā, trauksmes un pārdomu pilnajā laikā “BILŽU BIROJS” aicina saglabāt možu garu, nedaudz izkrāsot savu ikdienu, piedaloties akcijā “ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti!” un kļūstot par mūzikas un mākslas festivāla “BILDES 2020” neklātienes dalībnieku.

Mūsdienās cilvēki aizvien vairāk par saziņas avotu izmanto internetu un sociālos tīklus, bet nekas nevar būt personiskāks par pastkastītē saņemtu, ar roku rakstītu vēstuli vai atklātni, ko uz mājām atgādājis pastnieks. Pastkastīti ik dienu uzlūkojam, arī gaidot savus iecienītos preses izdevumus. Varētu teikt, ka pastkastīte ir mājvieta ziņām, pārsteigumiem, labām domām, vēlējumiem un sapņiem.
Tāpēc palūkosimies, kādas ir mūsu pastkastītes – vai tās eņģes, krampīšus vēl nav pamatīgi saēdis laika zobs? Varbūt pašā pastkastītē jau kādu laiku iemājojusi rūsa? Vai daudzu gadu lietus un sniegi nav līdz nepazīšanai pārvērtuši vectēva darināto koka pastkastīti? Iespējams, ceļmalas pastkastīte klusi skumst pēc svaigas krāsas kārtas un nelielas pielabošanas… bet tikko veikalā pirktā, jaunā pastkastīte priecātos par nelielu, bet īpašu akcentu.
Paliekot mājās un sakopjot tās apkārtni un dārzus, ņemsim rokās ne tikai grābekļus un lāpstas, bet arī otas un krāsu bundžas un radoši atjaunosim un mākslinieciskosim savas pastkastītes!
Sarīkosim pavasara talku un mākslas dienas savā pagalmā! Atjaunosim novecojušās vai darināsim jaunas, funkcionālas pastkastītes no mājās pieejamiem materiāliem!

Akcijas ietvaros privāto pastkastīšu īpašnieki kopā ar bērniem un citiem ģimenes locekļiem tiek aicināti radoši izdaiļot savas piemājas pastkastītes, padarīt tās krāsainas un īpašas, lai atjaunotā pastkastīte kļūtu par mājas vizītkarti un arī par oriģinālu vides objektu. Apgleznot savas pastkastītes aicināti arī uzņēmumi, izglītības iestādes, bibliotēkas un nevalstiskās organizācijas.
Ideju par pastkastīšu mākslinieciskošanu, domājot par vēstuļu sūtīšanas un saņemšanas burvību, festivāla “BILDES” dalībnieki (mūziķi, mākslinieki, fotogrāfi, žurnālisti u.c., kā arī viņu bērni) īstenoja pērn, kad piešķīra tām jaunu, neierastu veidolu.
Akcijas izaicinājums Jums – dariet kā mēs, dariet labāk par mums!

Pastkastītes mākslinieciskošanai var izmantot jebkādus materiālus un tehnisko izpildījumu – gleznošanu, kalšanu, kokgrebumu veidošanu, šūšanu, klūgu pīšanu, kolāžu veidošanu, ploterēšanu, datorsalikumu izmantošanu vai pat pavisam jaunu īpašu autortehniku. Lai sagatavotu ilgnoturīgus darbus, jāatceras, ka ikdienā pastkastīte būs pakļauta laikapstākļu ietekmei, tāpēc ieteicams izvēlēties āra darbiem piemērotas un noturīgas krāsas un materiālus.
Lai piedalītos akcijā, darba autors vai tā pārstāvis ar īpašnieka piekrišanu pastkastīti nofotografē labā kvalitātē (divas fotogrāfijas – viena tuvplānā, otra – reālajā vidē) un līdz 2020. gada 10. septembrim nosūta uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , vēstulē norādot darba autora/-u vārdu, uzvārdu, vecumu, pilnu pastkastītes atrašanās vietas adresi, darba nosaukumu un īsu stāstu par pastkastītes mākslinieciskošanas ideju.
Mākslas darbu autori aicināti publicēt savas apgleznotās pastkastītes un to tapšanas gaitu sociālajos tīklos Facebook, Instagram, Draugiem.lv, izmantojot tēmturus #Pastkastites un #paliecmājās un pievienojot/ietagojot @FestivalsBildes, lai “BILŽU BIROJS” varētu sekot līdzi un dalīties ar šiem ierakstiem savos sociālajos tīklos.
Interesantāko darbu autori saņems “BILŽU BIROJA” un VAS “Latvijas Pasts” pateicības rakstus un pārsteiguma balvas.
Nolikums un cita informācija par akciju “BILŽU” mājaslapā – www.bildes.lv. Jautājumu gadījumā zvanīt (tālr.: 29282866 - Tija) vai rakstīt (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ).

Aicinām jūs visus sākt darboties jau tagad – saulainajā pavasarī!
Ceram, ka ar plašu pastkastīšu galeriju Latvijas laukos un pilsētās šajā rudenī sagaidīsim Latvijas senākā mūzikas un mākslas festivāla „BILDES” 35 gadu jubileju.
Radīsim prieku paši sev, kaimiņiem un garāmgājējiem! Aicināsim akcijai pievienoties arī draugus, radus, darba kolēģus un skolasbiedrus!
Lai PRIEKS vairo PRIEKU!
TIKAI TĀ!

Akcija tapusi sadarbībā ar VAS “Latvijas Pasts”. Informatīvi atbalsta: “Vaduguns” un citi reģionālie laikraksti, Latvijas Radio 2, Latvijas Pašvaldību Savienība, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Latvijas Nacionālā bibliotēka, portāli LA.lv, Santa.lv, Inbox.lv, Pilsēta24.lv, Draugiem.lv, 1188.lv, E-klase.lv u.c.

 

Juristi
vadi

Veiksmes prognoze


.