1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
07-07-2020
Vārdadienas šodien: Asna, Asne, Zaiga

Atklāj izstādi par robežsardzes vēsturi

11.februārī, Balvu pilsētas 92.dzimšanas dienā, Balvu Novada muzejā atklāja Valsts robežsardzes (VR) 100-gadei veltīto izstādi “Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale”, kas būs skatāma līdz 14.martam. Pēc svinīgiem apsveikuma vārdiem jubilejas reizē skolēni un citi klātesošie noklausījās Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas pārstāvju sagatavoto ieskatu šīs militārās struktūras vēsturē, kā arī uzzināja par dienesta priekšrocībām mūsdienās. Aplūkojuši vēsturiskos eksponātus, jaunieši ar neviltotu interesi noskatījās VR kinologu un viņu četrkājaino audzēkņu paraugdemonstrējumus muzeja ēkas pagalmā.

Pierobežā nomedī sešus vilkus

Uzkrītot sniegam, veiksmīgas vilku medības sestdien pierobežā izdevušās mūspuses medniekiem - medību kolektīva “Medņeva” teritorijā ielenkti un nomedīti seši plēsēji. Vilku medību tēmai pierobežā, kā arī baltajam alnim, kas manīts Viļakas pusē, aktīvi  pievērsušies arī sociālo tīklu lietotāji.

Jaunās ražas gaidās...

Svētdien Tilžā pulcējās folkloras kopas, etnogrāfiskie ansambļi un deju kolektīvi, lai dotos maskotā gājienā “Satikšanās senajā gadu mijā” pretim pavasarim. Jāsecina, ka Meteņu svinības mūspusē turpināsies līdz pat februāra beigām.

Sumina čaklākos, mērķtiecīgākos un aktīvākos

Piektdien, 7.februārī, Balvu muižā svinīgā atmosfērā pasākumā “Jauniešu gada balva 2019” apbalvoja pagājušā gada aktīvākos, čaklākos un talantīgākos jauniešus nominācijās “Gada jaunietis vai jauniešu grupa mākslā”, “Gada brīvprātīgais”, “Gada jaunietis skolā”, “Gada jaunietis pagastā”,  “Gada aktīvākā jauniešu grupa”. Nominācijas pasniedza divās vecuma grupās: 13 – 17 gadi un 18 – 25 gadi. Savu favorītu izvēlējās arī sociālā tīkla “Facebook”  lietotāju interneta balsojuma dalībnieki, kā arī bankas “Citadele” pārstāvji. Balvu pasniegšanas starplaikos klātesošos priecēja grupas “Santehniķi” un šova “X faktors” dalībnieka, alūksnieša Artūra Pūpola priekšnesumi.

Pierobežas joslas tuneļa portrets

Otrdien Liepnas tautas namā ikvienam interesentam bija iespēja noskatīties dokumentālo filmu “Valkātājs“, kas angļu valodā sauksies “Latvian coyote”. “Mēs ar Viktoru Freibergu ilgi meklējām angļu nosaukumu filmai, un izrādījās, ka šādi paši valkātāji, kādi ir latgaliešiem, Amerikā pie Amerikas un Meksikas robežas saucas koijoti,” paskaidroja režisors Ivars Zviedris. Zīmīgi, ka 7.februārī filma būs skatāma Upītē, turklāt būs iespēja satikt arī režisoru.

vadi

Veiksmes prognoze


.