1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
30-11-2023
Vārdadienas šodien: Andrejs, Andrievs, Andris

Izzina iespējas attīstīt savus talantus

12.septembrī jaunu sezonu atklāja Balvu Bērnu un jauniešu centrs (BBJC). Līdz ar iepriekšējos gados popularitāti ieguvušajiem pulciņiem, šajā mācību gadā bērniem un jauniešiem būs iespēja uzsākt vairākas jaunas nodarbošanās – sportiskas un veselību stiprinošas aktivitātes klubiņā “Veselā miesā, vesels gars”, iemēģināt roku grafikas mākslā pulciņā “Grafiskais zīmējums ikdienā”, kopā ar Eiropas brīvprātīgajām kļūt par dažādu tautu kultūru ekspertiem pulciņā “Kultūras kambaris”, kā arī uzzināt ko vairāk par modernajām tehnoloģijām pulciņā “Zinošs un drošs tehnoloģijās”. Kopā ar centra “Zinoo” atraktīvajām darbiniecēm no Cēsīm BBJC atvērto durvju dienas dalībnieki labprāt iejutās ķīmiķu lomā, gatavojot gudro plastilīnu, un pārtapa par raķešu zinātniekiem, darinot un palaižot gaisā raķetes. Šogad BBJC sāks darboties arī pašizaugsmes programma AWARD, ko vadīs Zaiga Kozlovska.

Atkal izposta bišu stropus

Jūlija sākumā rakstījām par lāču izpostītajiem bišu stropiem Balvu un Vecumu pagastos. Šādu gadījumu mūspusē kļūst arvien vairāk. Septembra sākumā ķepainis apciemoja arī Balvu novada Kubulu pagasta iedzīvotāja IVARA ŠMATA piederošos bišu stropus, no 12 bišu stropiem pilnībā iznīcinot piecus.

Glābj to, ko izpostījuši mantrači

Augusta pēdējā un septembra pirmajā nedēļā Viļakas novada Šķilbēnu pagasta Loginu senkapos bija manāma rosība. Šoreiz te nedarbojās mantrači vai kādi citi garnadži, bet notika profesionāli arheoloģiskie izrakumi. Arheologu un viņu brīvprātīgo palīgu darba rezultātā ne tikai sakārtoja pirms dažiem gadiem izpostītos senkapus, bet pēc atradumu izpētes Viļakas novada muzeja krājumi papildināsies ar jaunām liecībām par mūsu senču dzīvi gandrīz tūkstoš gadu senā pagātnē.

Pēc pieredzes uz Jelgavu

Otrdien Balvu reģiona 27 bibliotekāri devās kultūrvēsturisko studiju braucienā uz Jelgavu. “Pēc brauciena esam mazliet noguruši, bet laimīgi,” atzīst Balvu Centrālās bibliotēkas direktore Ruta Cibule. Viņa uzsver, ka bibliotekāram jābūt cilvēkam ar plašu redzesloku gan profesionālajos, gan lokālās kultūrvēstures jautājumos. Tāpēc katru gadu pieredzes braucienu apvieno ar lokālās kultūras iepazīšanu. Jelgavu šoreiz izvēlējās arī tā iemesla dēļ, ka tur strādā vairāki mūspuses bibliotekāru bērni. Piemēram, Haralds Bukšs un Klinta Kalnēja. Bibliotekāri apmeklēja Ziemassvētku kauju muzeju, kas ir nacionāla vērtība. “Tas bija ļoti interesanti un iespaidīgi. Cilvēki, kuri tur strādā, ir degoši ar sirdi un dvēseli par savu darbu. Viņi, jau sākot ar apģērbu, kurā ietērpies ekskursijas vadītājs, īsi un tēlaini uzzīmē bildi, ko aiznes līdz klausītājam. Cilvēks no muzeja iziet dziļi pārņemts,” saka R.Cibule. Tā kā braucienā devās gan pilsētu, gan pagastu bibliotekāri, tad izvēlējās apmeklēt arī Valgundes pagasta bibliotēku, kas ir brīnišķīgs piemērs, kā mazā platībā kompakti un glīti iekārtot telpu. Bibliotēku vadītāja pārdomāti strādā ar krājuma atklāsmi, kas lietotājiem palīdz viegli orientēties grāmatu piedāvājumā. Savukārt ekskursija Jelgavas pilī pārsteidza ar to, cik brīnišķīgi var savienot senatnīgo un mūsdienīgo. Galvenais brauciena mērķis, protams, bija Jelgavas bibliotēka, kur, izmantojot Jāņa Joņeva grāmatu “Jelgava 94”, interesanti un pamācoši ciemiņus iepazīstināja ar pilsētu un bibliotēku, radot sajūtu, ka esi saticis gandrīz visus Jelgavas iedzīvotājus. “Īpašs bija pats ēkas stāsts un Krišjāņa Barona zāle, kas ir vienīgā Latvijā. Pirmais Kr.Barona Dainu sējums iznācis Jelgavā. Pilsēta slavena arī ar to, ka no tās nākuši četri Valsts prezidenti. Apmeklējām arī Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni, bijām pie J.Čakstes pieminekļa. Vēlējāmies redzēt arī kaut ko no Jelgavas festivāliem, tāpēc aplūkojām smilšu skulptūras, ko bieži esam redzējuši tikai TV ekrānos un kas atgādināja Ēģiptes piramīdas. Latvija ir tik skaista un bagātīga, ka nebeidz pārsteigt,” pēc bibliotekāru brauciena secina Balvu Centrālās bibliotēkas direktore.

Talka Stiglavas gravā - attīra upi

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Viļakas novada pašvaldību 10.septembrī rīkoja talku dabas piemineklī “Stiglavas atsegumi”. Talcinieki turpināja pirms gada iesākto - Stiglavas upītes straujteču posmu atbrīvošanu no koku sagāzumiem un sanesumiem.

metrapole
vadi

Veiksmes prognoze


.