1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
12-08-2022
Vārdadienas šodien: Elvīra, Rēzija, Velga

Caur kustībām iepazīst sevi un sadarbojas ar citiem

Jūlijā Viļakas brīvdabas estrādē  dejas māksliniece Lilija Lipora  interesentiem vadīja laikmetīgās dejas un kustību nodarbības. Viļakā tās notiek katru mēnesi pa divu dienu sesijām.

Kas ir lielais teātris?

Aizvadītās nedēļas nogalē četras dienas Balvos virmoja dažādas kaislības, kurās skatītāji izdzīvoja kopā ar aktieriem desmit izrādes. Balvu katoļu draudzes prāvests Mārtiņš Klušs, atklājot VI Starptautisko klasiskās dramaturģijas amatierteātru festivālu “Ķiršu dārzs 2022”, uzsvēra, ka Svētā Mise tiek upurēta visiem festivāla dalībniekiem, visiem tiem, kuri palīdz organizēt pasākumu. 

Ugunsdzēsēji sāk saņemt jaunus specializētos transportlīdzekļus

Pagājušā gada aprīlī rakstījām par daļēji novecojušo un nepietiekamo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) autoparku, kas ietekmē ugunsdzēsēju glābēju operativitāti un kopējo darba kvalitāti.

Uzņem viesus un svin Rugāju pagasta simtgadi

Jūlija nogalē svētkus svin Rugāju pagasts. Tie sākās  ar izstādi pagasta zālē “Rugāju pagasts 100 gados”, kurā interesenti varēja vērot notikumus un ļaudis laika griežos, bet noslēgsies Romas katoļu baznīcā 31. jūlijā ar labdarības koncertu “Šo nepabeigto pasauli”, kurā dziedās Jānis Kurševs un Inga Šļubovska-Kancēviča, piedaloties koncertmeistarei Ingai Sarkanei un Rugāju jauktajam korim “Vārpa”, ko diriģē Inguna Blauma. Ziedojumus izlietos baznīcas un tās teritorijas labiekārtošanai.  Rugāju parkā jau aizvadīts svētku ieskaņas koncerts Jolantas Gulbes-Paškevičas un Denisa Paškeviča sniegumā, kā arī deju festivāls "Ļustej šur, ļustej tur”, - izbraukuma koncerts bija arī Lazdukalna pagastā. Parkā daudzus priecēja interesantas sportiskas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem – piepūšamās atrakcijas “Vienradzis”, “Delfīns”, ūdens bumbas, netradicionālās sporta aktivitātes, kā arī galda spēles pieaugušajiem un aizraujoša lāzertaga spēle. Dejotājus zaļumballē lustēja grupa “Galaktika”, bet pirkt un pārdot gribētājus aicināja mājražotāju tirdziņš.

Caur ērkšķiem uz zvaigznēm

Pirms nedēļas Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas sēdē Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Iluta Jaunžeikare informatīvajā ziņojumā deputātiem pastāstīja, kā sokas ar Balvu novada simbolikas priekšlikuma virzīšanu. “Mums jāatrod simbols, kas mūs vieno!”, apkopojot informāciju, lasāms viņas sagatavotajā rakstā pašvaldības mājaslapā.
Pērnā gada 18.novembrī mūspusē svinīgi atklāja ceļa zīmes “Balvu novads/ Bolvu Nūvods”. Jāsecina, ka tolaik diskusijas vai aptaujas izpalika, ģerboņa vietā atstājot tukšumu. “Kāpēc tāda steiga? Kāpēc šo darbu nevarēja izdarīt vienlaikus?” jautāja lasītāji. Jāsecina, ka gads ir pagājis un tukšums joprojām sveicina novada ciemiņus. Tiesa, vakar Balvu novada domes sēdē ar desmit deputātu balsīm ‘par’ (atturējās: Ruta Cibule, Imants Slišāns un Jānis Vancāns) apstiprināja ģerboņa variantu – vilka galvu uz karmīnsarkanā fona. Pēc balsojuma novada vadītājs Sergejs Maksimovs uzsvēra, ka viņam pietiekoši asi nagi un stipri zobi, lai aizstāvētu iedzīvotāju intereses.

 

vadi

Veiksmes prognoze


.