1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-06-2024
Vārdadienas šodien: Maiga, Milija

Ierodas rokdarbnieces no Islandes

6.jūnijā Balvu Novada muzejā ieradās adītājas no Islandes, kuras apceļo Latgali, lai meistardarbnīcās bagātinātos no mūspuses adītājām. Viņas pastrādāja Baltinavas muzejā un arī Balvos ciemiņus sagaidīja ar cimdu kolekciju no krājuma, kā arī rokdarbnieču pulciņa “Mežģis” darbiem.

Aizrūcina divdesmito “Motociklu vasaru”

8.jūnijā Balvos uz motokluba “Spieķi vējā” rīkoto divdesmito jubilejas pasākumu ieradās tuvi un tāli ciemiņi – gan motoklubi no Latvijas, Igaunijas, gan vienkārši interesenti, kuriem patīk daudzās aktivitātes, mūzika, dejas un satikšanās. Braucēju parādi ar kluba prezidentu Andi Grāvīti vadībā Balvu iedzīvotāji sagaidīja un pavadīja ar smaidiem, līksmiem un emocionāliem saucieniem un roku mājieniem. Pasākuma norises vietā turpinājās atrakcijas, “Spieķu vējā” sveikšana, – ciemiņi ar dāvanām rokās, gaidot brīdi, lai godinātu klubu, uz skatuves stāvēja pat garā rindā, turklāt katram bija kāds jauks vēlējums. Iestājoties tumsai, klātesošos priecēja un sildīja Māra Pitkeviča veidotais ugunskurs, pusnaktī gaisā iezaigojās salūts.

Dzīvo, lai brauktu; brauc, lai dzīvotu

8.jūnijā Balvu pilsētas ielas pierūcinās spēkrati, svinot motokluba “Spieķi vējā” 20 gadu jubileju. Nesen kluba prezidents Andis Grāvītis “Vadugunij” pavēstīja, ka, visticamāk, festivāls “Motociklu vasara” šādā formātā būs pēdējais. “Jā, no saviem vārdiem neatkāpjos. Jau sen sevī nospriedu, ka 20 gadi varētu būt atskaites punkts, līdz kuram nepieciešams visu intensīvi darīt...,” viņš apstiprināja pirms motociklistu brālības svētkiem.

 

Sirsnīgā pasākumā kavējas atmiņās

1.jūnijs ir ne tikai Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, bet arī īpašs datums Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļai. Pirms 40 gadiem 1.jūnijā Balvos tika atklāts jaunais Ģimenes rituālu nams, un tas bija īpašs notikums ne tikai Balvos, bet visā Latvijā, jo tajā laikā dzimtsarakstu nodaļām speciālas ēkas necēla – Balvi bija izredzētie. Kā šajos 40 gados mainījusies ēka, kādus stāstus tā piedzīvojusi, – to 1.jūnija sestdienā, daloties atmiņu stāstos, atcerējās tie, kuri bijuši un ir neatņemama Balvu dzimtsarakstu nodaļas sastāvdaļa.

Skolai Vārnienes krastos Rugājos – 120

Šogad skolai Rugājos paliek 120 pastāvēšanas gadi, un jau rīt, 8.jūnijā, tur notiks svinīgs pasākums. “Tu stalta stāvi Vārnienītes krastā, / Sauc tevi vārdā balto bērzu birzs. / Pa liepu ceļu nākam mēs pie tevis, / Un dzirdam – skan jau dzidrais skolas zvans,” klātesošie dziedās skolas himna ar nu jau mūžībā aizgājušo savas vietas patriotu – Margaritas Stradiņas vārdiem un Pētera Sudarova mūziku. Skolas vēsturē jau notikuši 74 izlaidumi, vidusskolu pabeiguši 1237 absolventi. Skola ir vieta, kur pavadīti skaistie bērnības un trauksmainie pusaudžu gadi, kur sapņoti sapņi, izdomāti  mērķi, iegūti mīļi draugi, tāpēc katrs, kas šeit mācījies, to var saukt par savu skolu.

vadi

Veiksmes prognoze


.