1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-06-2024
Vārdadienas šodien: Maiga, Milija

Ieklapē svētkus audumā

Vasaras saulgriežu laikā Latvijā, tostarp Balvu novadā, tiek piedāvāts bagātīgs pasākumu klāsts, kur katrs var izvēlēties sev tīkamākās norises svētku un īsāko gada nakšu baudīšanai. Sākot ar pirmsjāņu tirdziņiem, saulgriežu svinēšanu un ielīgošanas pasākumiem, turpinot ar dažādiem koncertiem, teātra izrādēm un Jāņu nakts zaļumballēm. Jāsecina, ka viena no pirmajām aktivitātēm mūspusē bija gan interesanta, gan savdabīga.

“Sieru, sieru, Jāņa māte!”

Šīs nedēļas izskaņā, kad visapkārt skanēs Līgo dziesmas, gandrīz ikkatrā mājā galdā cels sieru. Citviet tas būs pašu siets vai veikalā iegādāts, bet citviet – baltinavietes ANITAS KAŠAS roku darbs.

Atklāj renovēto Baltinavas muzeja ēku

Pagājušās darba nedēļas nogalē Baltinavas muzeja vadītāja Antra Keiša, uzrunājot klātesošos muzeja atvēršanas svētkos, uzsvēra, ka ir skaista diena, jo pēc ilgiem un gariem remontiem beidzot ir nonākts finiša taisnē: “Ir noslēdzies muzeja ēkas energoefektivitātes palielināšanas projekts.” Projekta kopējās izmaksas 720 422,55 eiro (Eiropas Reģionālās attīstības fonda 312 999,26 eiro finansējums un valsts budžeta dotācija 11 956,57  eiro).

Izliek apskatei mamuta ilkņa fragmentu

Balvu Novada muzejā apskatei izlikts mamuta ilkņa fragments, kas liecina, ka  tālā pagātnē šajos apvidos dzīvojuši mamuti. Meklējam atbildes, kur atrasts mamuta ilknis, un ko par to saka paleontologs.

Bruņojies ar zināšanām!

Aizvadītajā sestdienā četrpadsmit Latvijas pilsētās pirmo reizi notika informatīvā diena “Bruņojies ar zināšanām”, kurā ikviens iedzīvotājs varēja iegūt ne tikai noderīgu informāciju, bet arī apgūt rīcību krīzes situācijās praktiskās nodarbībās. Pasākums, kuru sadarbībā ar Zemessardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD) un pašvaldībām rīkoja Aizsardzības ministrija, notika arī pie Balvu Kultūras un atpūtas centra.

vadi

Veiksmes prognoze


.