1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
30-10-2020
Vārdadienas šodien: Ikars

Skaidrs, ka nekas nav skaidrs

Aplūkojot oficiālajā valsts mājaslapā Covid-19 publiskoto karti “Covid-19 Latvijas novados”, var secināt, ka mūspusē vienīgais novads, kurā nav reģistrēti saslimušie, ir Baltinavas novads. Dīvaini, bet Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātajā kartē (14 dienu kumulatīvais rādītājs atspoguļo personu skaitu, kurām pēdējās 14 dienās konstatēta Covid-19 infekcija) baltā jeb tīrā zona ir gan Baltinavas, gan Rugāju novados. Kopumā pašlaik inficēšanās ar Covid-19 konstatēta 86 Latvijas pašvaldībās.

Kam novados tērē dabas resursu nodokli?

Valsts noteikusi dabas resursu nodokli, kura mērķis ir veicināt dabas resursu ekonomiski efektīvu izmantošanu, ierobežojot vides piesārņošanu, finansiāli nodrošināt vides aizsardzības pasākumus. Ar 2020.gada 1.janvāri stājās spēkā grozījumi dabas resursu nodokļa likumā. Un viens no grozījumiem šogad skāra pašvaldības. Ienākumi no dabas resursu nodokļa tagad pārdalīti par labu valstij. Ja agrāk tas procentuāli bija 60% par labu pašvaldībām, bet 40% valstij, tad tagad ir otrādi. Dabas resursu nodokli maksā gan iedzīvotāji, gan uzņēmumi, tādēļ interesanti zināt, kur un kā (arī pašvaldības ir nodokļa maksātājas) pašvaldībās izmanto šo finansējumu.

Pieprasa neaiztikt novērošanas kameru

Rugāju novada pašvaldība vēršas pie iedzīvotājiem ar brīdinājumu: “Rugāju novada dome atgādina, ka arī Rugāju parka estrādē jau ilgāku laiku ir uzstādīta videonovērošanas kamera. Diemžēl jau vairākkārt kamera tikusi aiztikta un grozīta, kā rezultātā tā tiek bojāta. Ja šī darbība tiks atkārtota, iesaistītās personas sauks pie atbildības!”

 

Atjaunošanas darbi katoļu baznīcā tuvojas noslēgumam

Balvu Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā šoruden aktīvi notiek atjaunošanas darbi, ko veic SIA “Veskor”. Par to vairāk jaunākajā laikraksta "Vaduguns" numurā.

Kur ieguldīt lieku miljonu?

Pagājušajā nedēļā topošie un esošie uzņēmēji izmantoja iespēju papildināt zināšanas pieredzējušu lektoru vadībā. Piektdien Balvu Novada muzejā korporatīvo komunikāciju praktiķis ar divdesmit gadu pieredzi Ilmārs Jargans dalījās pieredzē, kā atrast savu nišu biznesā, ko grib pircējs, kā arī, piemēram, ko darīt, ja būtu lieks miljons?

 

vadi

Veiksmes prognoze


.