1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
24-09-2021
Vārdadienas šodien: Agris, Agrita

Nebijis notikums Balvu novada vēsturē

Nebijis notikums Balvu novada vēsturē – Balvu novada pašvaldība saņēmusi balvenietes iesniegumu, kurā viņa nolēmusi pieteikt badastreiku. Plānots, ka streiks sāksies nākamo pirmdien, 27.septembrī pulksten 9.00 pie Balvu novada domes ēkas. Pati badastreika pieteicēja redakcijai jebkādus komentārus sniegt atteicās, taču pēc redakcijas rīcībā esošās informācijas tas balstīts uz sadzīviska rakstura nesaskaņām starp divām personām. Kā apliecina Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs: “Pikets, badastreiks ir brīvprātīga, demokrātiska personas izvēle vai nu ar mērķi pievērst uzmanību, vai, kā iesniedzēja raksta savā iesniegumā, panākt uzstādītās prasības, pašvaldības rīcību. Pēc mums pieejamās informācijas, mēs saskaramies ar divu personu attiecību risināšanu, kurās, pēc badastreika pieteicējas domām, otra persona veikusi prettiesiskas darbības viņas īpašumā. Šobrīd, iespējams, tas ir mēģinājums gan vienai, gan otrai pusei iesaistīt pašvaldību un tās iestādes savu interešu aizstāvēšanā. Administratīvo aktu apstrīdēšanas komisijā iesniegts dokuments, ko tuvākajā laikā izskatīsim likumīgā kārtībā un sniegsim atbildi. Būtībā tā ir viedokļu sadursme starp divām personām, kuru šobrīd likumīgā, demokrātiskā valstī noskaidro tiesa. Ja pašvaldība, tās iestāde vai darbinieks rīkojies bezatbildīgi vai prettiesiski, par to tā tiks sodīta. Vajadzības gadījumā pašvaldība un pašvaldības policija sniegs nepieciešamo atbalstu šāda protesta veida izpausmei. Viss tiks izdarīts likumā noteiktajā kārtībā.”

 

Ar helikopteru uz Rīgu nogādā pacientu

22.septembrī Balvos, tā dēvētās Vecās slidotavas laukumā, pie BMX trases, nosēšanos veica helikopters. Kā laikrakstam “Vaduguns” pastāstīja SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” izpilddirektore MARIKA JERMAŠEVIČA, ar helikopteru uz augstāka līmeņa medicīnas iestādi Rīgā tika aiztransportēts pacients, kurš guvis smagu traumu. Līdz šim pacients medicīnisko aprūpi saņēma Balvu slimnīcā, bet tagad šī cilvēka veselības stāvoklis ir stabilizēts. Notikuma vietā ieradās arī Balvu novada pašvaldības policija un Valsts policija. Balvu novada pašvaldības policijas priekšniece RITA KRAVALE informēja, ka likumsargu klātbūtne šādās reizēs nepieciešama, lai parūpētos par drošību, tajā skaitā par ceļu satiksmes organizēšanu, lai netiktu traucēts dienestu darbs.
Pēc redakcijas rīcībā esošās informācijas, smagu traumu guvušais pacients ir 1956.gadā dzimis vīrietis, kurš 21.augustā Balvu novada Bērzkalnes pagastā cieta ceļu satiksmes negadījumā - ar traktoru “John Deere” iebrauca grāvī. Kā tolaik informēja Valsts policija, vīrieti pēc notikušā ar gūtiem miesas bojājumiem nogādāja tuvākajā medicīnas iestādē.

 

Baltinavā filmē seriālu “Tas notika šeit…”

Septembra sākumā Baltinavas centrā, kā arī pagasta teritorijā trīs dienas bija manāma filmēšanas grupa. Baltinavā tapa dokumentālās filmas seriāls “Tas notika šeit…”.

Maijā Baltinavas novada domes vadību uzrunāja Anete Ruperte, Film Studio Mistrus Media producenta asistente, par iespēju filmēt Baltinavā trešās sezonas dokumentālās filmas seriālu “Tas notika šeit…”. Baltinavas novada vadība, iestāžu vadītāji, iedzīvotāji tikās ar filmēšanas komandu, izrunāja iespējas, kādas var piedāvāt Baltinavas novads, un saimnieciskos jautājumus. Filmēšanas grupa iepazinās ar vēstures liecībām, notikumiem, kas norisinājušies Baltinavā.

 

Mājās pārved kausu

“Pirmās īstās emocijas un apjausma, ka esmu ieguvusi 3.vietu, atnāca tikai divas dienas pēc sacensībām, kad noskatījos atsūtīto video no apbalvošanas ceremonijas. Tas bija brīdis, kad pati noticēju – tā tiešām ir realitāte. Es to izdarīju,” teic lazdulejiete Ina Aņisimova. 12.septembrī Ina piedalījās Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas rīkotajās starptautiskajās sacensībās Latvijas kauss “Rīgas pērle 2021”, no kurām kategorijā ‘bodifitness’ mājās pārbrauca ar kausu.

 

Nodeg saimniecības ēka. Pirms ziemas jāparūpējas par mājlopiem

12.septembrī ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Šķilbēnu pagastu, kur 300m2 platībā dega vienstāvu saimniecības ēka. Diemžēl tā pilnībā nodega, un tagad Porskovas ciemā esošo Mistra kalna māju saimniekiem AIVARAM un ELITAI BUKŠIEM galvenās rūpes ir sagādāt vismaz jumtu virs galvas viņu sešiem mājlopiem – četrām slaucamajām govīm un divām telītēm.

valmiera
vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai pašvaldībām jārīko atklāti konkursi iestāžu vadītāju amatiem?