1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
17-01-2018
Vārdadienas šodien: Antis, Antons

Vai tu vēl atceries?

12.janvāra pēcpusdienā Balvu Novada muzejā notika piemiņas pasākums 1991.gada barikāžu dalībniekiem. Kopš tā laika pagājuši jau 27 gadi, tāpēc tikšanās dalībnieku sarunās ik pa laikam uzvirmoja jautājums: “Vai tu vēl atceries?” Vēstures fakti liecina, ka toreiz apmēram pusmiljons Latvijas iedzīvotāju pameta savas mājas un devās uz Rīgu, lai būvētu barikādes, stāvētu pie stratēģiski svarīgiem objektiem.

Kā dižakmeni devās lūkot

Dodoties izbraucienos pa Latviju, ne tikai mūspusē, bet arī citviet valstī ceļa malās uzstādītas norādes, kas vēsta par netālu esošo dižakmeni. Dažkārt šādi vēsturiski un lieli akmeņi patiešām neliek vilties un pārsteidz ar saviem iespaidīgajiem izmēriem. Citkārt nākas sev uzdot jautājumu: “Vai tiešām tikai šis akmens pelnījis šādu ievērības statusu, jo, iespējams, ir laukakmeņi, kuri savus sugas brāļus pārspēj izmēros, bet jau daudzus gadu desmitus guļ vientulībā un bez pelnītās norādes ar uzrakstu “Dižakmens”.”

Izstādē “Latvijas gadsimts” piedalās arī Balvu un Viļakas muzeji

3.maijā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja telpās atklās valsts simtgadei veltītu izstādi “Latvijas gadsimts”. Tā būs lielākā muzeju kopizstāde pēc valsts neatkarības atjaunošanas. Tās veidošanā iesaistījušās 63 valstis, pašvaldību un privātie muzeji, tajā skaitā arī Balvu un Viļakas Novadu muzeji.

Vai gaidāms sprādziens? Abos galos...

7.janvārī Valsts meža dienesta darbinieks Kaspars Rakstiņš Bērzpilī iemūžināja ziemai neierastu ainu – tīrumā lepni pastaigājās stārķis. Bērzpils pagasta pārvaldniece Biruta Bogdane, taujāta, ko tas, viņasprāt, nozīmē, atjokoja, ka gaidāms demogrāfiskais sprādziens.

“Kad būs pieejama informācija par kursēšanas laikiem?”

Laikraksta “Vaduguns” redakcija atkārtoti saņēmusi vēstuli no Viļakas iedzīvotājiem, kuri aicina atbildīgos cilvēkus parūpēties par informācijas nodrošināšanu (pēc iespējas pilnīgāku) par autobusu kursēšanas laikiem Viļakas autoostā. Par to vairāk jaunākajā laikraksta "Vaduguns" numurā.

Laika prognoze

-4.9°C

Balvi

Nezināms
Humidity: 96%
Wind: DA at 0 kmh
Piektdiena-5°C/-2°C
Sestdiena-7°C/-3°C
Svētdiena-9°C/-4°C
Pirmdiena-9°C/-6°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Ceturtdiena

Neatsaucīgajā ceturtdienā jāizvairās no lielām ļaužu masām, jo apkārtējie gan tracinās, gan kaitinās, gan kāps uz varžacīm. Arī bodītēm, gan lielām, gan mazām, labāk mest līkumu, jo pirkumi neiepriecinās ne sirdi, ne naudasmaku. Arī uzsāktie darbi ies galīgi šķērsām, pa nagiem varēs dabūt gan no šefa, gan no elektrības. Viegli nebūs, bet gan izturēsim, jo rīt taču būs jauna diena...