1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
09-07-2020
Vārdadienas šodien: Asna, Asne, Zaiga

Rakstos

Valsts policijas kinologi aicina

 

Šajā karstajā laikā, tāpat kā cilvēkiem, arī suņiem ir nepieciešams regulāri veldzēt slāpes, dzerot ūdeni! Kamēr neatrodies mājās, atceries nodrošināt savu četrkājaino draugu ar ūdens rezervēm, tāpat, dodoties ārpus mājām, sagatavo ūdens pudeli un bļodiņu, no kuras sunim padzerties!
Neatstāj suni mašīnā, kaut arī tās var būt dažas minūtes, šis laiks sunim var būt nāvējošs! Karstā laikā automašīnas salons uzkarst, un suns var iet bojā no pārkaršanas! Automašīnas novietošana ēnā neatrisina problēmu, jo salonā veidojas siltumnīcas efekts!
Atceries, ka dzīvniekiem karstums ir daudz bīstamāks nekā cilvēkiem!

 

Vārna ķērca, vārna brēca, vārnai kāja iesprūdusi

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa informē par izsaukumiem, ko saņēmusi VUGD Latgales reģiona brigāde, tostarp, uz glābšanas darbiem.
Daugavpilī ugunsdzēsēji glābēji no septiņus metrus augsta koka nocēla kaķi, kurš tur atradās jau vairākas dienas, kā arī Viļakā atbrīvoja mājas jumtā iesprūdušu vārnas kāju.
VUGD Latgales reģiona brigādes Viļakas posteņa komandieris RAIVIS BONDARS pastāstīja, ka, saņemot izsaukumu, ugunsdzēsēji glābēji,ņemot līdzi roku rīkus, devās izsaukumā, lai atbrīvotu vārnu, kurai bija iesprūdusi kāja divstāvu daudzdzīvokļu mājas jumta korē. Putns tika atbrīvots un palaists brīvībā.

Bargāki sodi ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumos

Stājoties spēkā jaunajam Administratīvās atbildības likumam un grozījumiem Ceļu satiksmes likumā, ar 1.jūliju par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem daļā gadījumu soda naudās būs jāmaksā vairāk. Vissāpīgāk izmaiņas skars nelielus pārkāpumus izdarījušos, mopēdu vadītājus un šoferīšus alkohola reibumā. Par ļoti smagiem pārkāpumiem fiziskās personas varēs sodīt ar 2000 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu uz 5 gadiem, juridiskās personas – ar 7000 eiro naudas sodu.

Šis kodekss zaudēs spēku 30.jūnijā, dodot vietu Administratīvās atbildības likumam, kurā vairs nav aprakstīti ceļu pārkāpumi un par tiem piemērojamie sodi. Tie, sākot ar 1.jūliju, ir ietverti Ceļu satiksmes likumā, saskaņā ar kuru par šādu pārkāpumu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu transporta līdzekļa vadītājam divas naudas soda vienības (NSV). Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu viena NSV ir 5 eiro. Tiesa, tik niecīgs sods kā viena NSV Ceļu satiksmes likuma grozījumos, kas stāsies spēkā 1.jūlijā, nav paredzēts. Par nelieliem pārkāpumiem ir paredzēta iespēja piemērot uzreiz divas NSV jeb 10 eiro. Tas attiecas arī uz gājējiem, velosipēdu vadītājiem, kā arī pajūgu vadītājiem, jātniekiem un dzīvnieku dzinējiem, kurus līdz šim par noteiktu pārkāpumu izdarīšanu varēja sodīt ar 7 eiro soda naudu. Pēc 1.jūlija viņiem jārēķinās, ka par tādu pašu pārkāpumu draud 10 eiro liels naudas sods. Taču vislielākās sodu izmaiņas par pārkāpumiem ceļu satiksmē gaida mopēdu vadītājus. Vēl šobrīd to pārkāpumus lielākoties pielīdzināja velosipēdistu izdarītajiem pārkāpumiem, bet pēc 1.jūlija mopēdistus sodīs tikpat bargi kā automašīnu un motociklu vadītājus.

Sodus summēs
Latvijas administratīvo pārkāpumu kodekss, kas ir spēkā līdz 30. jūnijam, paredz, ka gadījumos, ja persona ir izdarījusi vairākus administratīvos pārkāpumus, kas konstatēti vienlaikus, un tos izskata viena un tā pati institūcija (amatpersona), administratīvais sods tiek uzlikts tās sankcijas ietvaros, kura ir paredzēta par smagāko pārkāpumu. Tiesa, šajā gadījumā pamatsodam var pievienot kādu no papildsodiem, kuri ir paredzēti pantos, kas nosaka atbildību par jebkuru no izdarītajiem pārkāpumiem. Taču jaunajā Administratīvās atbildības likumā ietverta norma, kas paredz: ja viena persona izdarījusi divus vai vairākus administratīvos pārkāpumus, administratīvo sodu piemēro par katru pārkāpumu atsevišķi, un, ja ar vienu un to pašu darbību izdarīti vairāki administratīvie pārkāpumi, administratīvo sodu piemēro par katru pārkāpumu.

Jauna norma - vadīšanas tiesību aizliegums
Ceļu satiksmes likuma grozījumos ir paredzēts, ka par pārkāpumiem, par kuriem vēl šobrīd draud transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšana, pēc 1.jūlija ir paredzēti divi soda veidi atkarībā no pārkāpuma smaguma - tiesību izmantošanas aizliegums un tiesību atņemšana. Tiesību atņemšana, kas nozīmē to pilnīgu atņemšanu un atkārtotu to iegūšanu pēc atņemšanas termiņa beigām, ir paredzēta tiem pārkāpumiem, par kuriem iepriekš atņemšanas termiņš bija lielāks par 12 mēnešiem, kā arī par visiem pārkāpumiem, kas saistīti ar transportlīdzekļu vadīšanu reibumā. Pārējos gadījumos ir paredzēts piemērot tiesību izmantošanas aizliegumu.

Latgalē gandrīz simts izsaukumi

No 19.jūnija līdz 25.jūnijam Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigāde saņēma 92 izsaukumus, tostarp Abrenes ielā Viļakā (dega elektrības instalācijas 0,01 kvadrātmetra platībā), Lazdukalna pagastā (dega traktors 10 kvadrātmetru platībā), Brīvības ielā Balvos (dega riepas 10 kvadrātmetru platībā) un Baltinavas novada Silagaiļos (dega sausā zāle 50 kvadrātmetru platībā).

Palīdz nelaimē nonākušam traktoristam

9.jūnijā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Balvu novada Kubulu pagastā, kur cilvēkam kāja bija iesprūdusi starp traktoru un piekabi. Cietušo atbrīvoja un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

vadi

Veiksmes prognoze


.