1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-10-2021
Vārdadienas šodien: Irīda, Īrisa

Rakstos

Sadursmes ar meža dzīvniekiem

12.septembrī pulksten 12.39 Kubulu pagastā 2000.gadā dzimis vīrietis ar automašīnu “Volvo V50” uzbrauca alnim, kurš pēkšņi šķērsoja ceļa braucamo daļu. Alnis gāja bojā.
18.septembrī, neilgi pēc pusnakts, 1986.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Land Rover” un notrieca mežacūku. Meža dzīvnieks gāja bojā.

Meklē dronu!

16.septembrī militārajās mācībās “Namejs 2021” tehnisku iemeslu dēļ maršrutā Rēzekne - Gulbene tika pazaudēts signāls ar bezpilota lidaparātu, kā rezultātā tā nolaišanās vieta vairs nav zināma. Drona pazīmes: pelēka krāsa, garums - 1,4 m, spārnu izvērsums - 2,8 m, svars - ap 6 kg. Zemessardze aicina ikvienu, kuram ir kāda informācija par iespējamo drona nolaišanās vietu vai ir zināma tā atrašanās vieta, informēt, zvanot pa tālr. nr. 29258278 vai 28655676.

Izkrāpj vairākus tūkstošus eiro

1.septembrī Balvu novadā Valsts policija reģistrējusi notikumu, ka no 1974.gadā dzimuša vīrieša izkrāpta nauda 4400 eiro apmērā. Šī naudas summa kā avansa maksājums tika pārskaitīta par traktoru “Belarus 820”, kas tika iegādāts internetā, bet pircējam traktors līdz šim tā arī nav piegādāts. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Ņemot vērā, ka atkārtojies krāpšanas gadījums, kurā pircējs iegādājās traktortehniku, bet to nav saņēmis, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un neiegādāties preci, kas pirms tam nav redzēta dzīvē. “Tāpat arī nevajadzētu veikt avansa maksājumus, pirms nav pārliecības par konkrētās preces esamību un to, vai tā tik tiešām atrodas pārdevēja īpašumā. Gadījumos, ja izkrāpti finanšu līdzekļi, aicinām nekavējoties sazināties ar savu banku, kā arī jāraksta iesniegums policijā: elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, iesniegumu sūtot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Plašāka informācija, kā ziņot policijai, atrodama Valsts policijas interneta mājaslapā www.vp.gov.lv. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē ‘Mana Drošība’,” informē Valsts policija.

Evakuē cilvēkus

4.septembrī pulksten 1.30 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz dzīvojamo māju Balvos, kur bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 3m2 platībā. Pirms Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ierašanās saviem spēkiem evakuējās pieci cilvēki, bet vēl trīs cilvēkus evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Pulksten 3.08 ugunsgrēks tika likvidēts.
Kopumā no pagājušās piektdienas pulksten 6.30 līdz šīs pirmdienas pulksten 6.30 VUGD Latgales reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus: septiņus - uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit - uz glābšanas darbiem, bet divi no izsaukumiem bija maldinoši.

Masveida policijas reidi – arī mūspusē

Ņemot vērā, ka pēdējā laikā palielinājies gadījumu skaits, kad autovadītāji sēžas pie transportlīdzekļu stūres alkohola reibumā, turpmāk Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Latgales reģionā rīkos zibakciju.

Proti, katru nedēļu notiks masveida reidi un tiks veiktas īpaši pastiprinātas pārbaudes, vai transportlīdzekļu vadītāji pie stūres nav sēdušies alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē. Protams, policisti, tāpat kā līdz šim, sekos līdzi arī tam, vai autovadītāji nepārsniedz atļauto braukšanas ātrumu un ievēro pārējos ceļu satiksmes noteikumus. Papildus likumsargi pievērsīs uzmanību arī mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku veiktajiem pārkāpumiem, vienlaikus skaidrojot riskus, kas rodas, ja kājāmgājēji, velosipēdisti, motociklu un arī skrejriteņu vadītāji neievēro ceļu satiksmes noteikumus un rada apdraudējumu ceļu satiksmes drošībai. “Aicinām vadītājus nebūt pārgalvīgiem, un, ja esat lietojuši alkoholu, nesēsties pie auto stūres. Tāpat arī atgādinām, ka ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāju, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību,” uzsver Valsts policija.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai seniori ir tā vecuma grupa, kurai jāvakcinējas obligāti?