1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
08-04-2020
Vārdadienas šodien: Alla, Valērija, Žubīte

Rakstos

Robežsargi aiztur alžīriešus

29.martā Baltinavas novadā, veicot robežuzraudzības pasākumus, Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes Punduru robežapsardzības nodaļas amatpersonas aizturēja divus Alžīrijas pilsoņus.

Valsts robežsardzes pārstāve KRISTĪNE PĒTERSONE informē, ka abas personas ieceļoja Latvijas Republikā, nelikumīgi šķērsojot valsts robežu ārpus noteiktajām robežšķērsošanas vietām. Par šo noziedzīgo nodarījumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 284.panta otrās daļas – valsts robežas nelikumīga šķērsošana. Par šādu pārkāpumu Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu. “Valsts robežsardze atgādina, ka par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu un inficēšanu ar bīstamu infekcijas slimības izraisītāju Krimināllikumā ir paredzēta brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods,” uzsver K.Pētersone.
Valsts robežsardze jau iepriekš prognozēja, ka, stājoties spēkā personu un transportlīdzekļu pārvietošanās aizliegumam caur Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām, pieaugs nelikumīgas valsts robežas šķērsošanas un infekcijas pārnešanas risks pa zaļo robežu. Tāpat Valsts robežsardze aicina pierobežas teritoriju iedzīvotājus, lai pasargātu sevi un savus tuvākos no inficēšanās, informēt Valsts robežsardzes struktūrvienības par svešu personu ierašanos un uzturēšanos, nekontaktējoties ar šīm personām.

Rūpējas par darbinieku un klientu drošību

Valsts Probācijas dienesta Latgales reģionālās struktūrvienības Balvu nodaļas vadītājs, vadošais probācijas speciālists Juris Ragovskis informē, ka Valsts probācijas dienestā šobrīd tiek ievēroti visi piesardzības pasākumi, lai pasargātu gan darbiniekus, gan apmeklētājus no saslimšanas ar Covid-19. Visas tikšanās notiek pēc iepriekšēja pieraksta. “Vispirms sazināmies ar klientu telefoniski pajautājot, vai viņam nesen nav bijusi saskare ar kādu no ārzemēm atbraukušu cilvēku vai arī Covid-19 slimnieku. Pajautājam arī, kāda šim cilvēkam ir pašsajūta, vai nav slimības pazīmju – iesnu, klepus utt. Ja tādas ir, tikšanos atliekam uz vēlāku laiku,” skaidro J.Ragovskis. Viņš atklāj, ka lielākā darba daļa šobrīd balstās uz telefonisku saziņu ar klientiem. Savukārt tie, kuriem obligāti jāierodas dienesta telpās, ienākot sākumā tiek sūtīti uz labierīcībām nomazgāt rokas ar siltu ūdeni un ziepēm. Pēc tam klientam izsniedz vienreizlietojamo sejas masku, ko pēc izlietošanas izmet īpašā atkritumu tvertnē. Darbinieks sarunas laikā lieto respiratoru. J.Ragovskis informē, ka dienesta telpās pieejami arī dezinfekcijas līdzekļi rokām un virsmām. Savukārt pie ieejas durvīm VPD izvietota informācija ar tālruņu numuriem, uz kuriem zvanot, var sazināties ar dienesta darbiniekiem vai atstāt informāciju.

Ugunsgrēkā mājai iebrūk jumts

Pagājušajā sestdienā pulksten 21.56 ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu Viļakas novadā.

Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva dzīvojamā māja 80 m2 platībā. Turklāt ēkas jumts bija iebrucis. Pirms Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ierašanās no ēkas bija evakuējušies četri cilvēki, no kuriem divi bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsgrēku likvidēja svētdienas naktī pulksten 1.15.
Pēc redakcijas rīcībā esošās informācijas ugunsgrēks notika Vecumu pagastā. Aizvadītās nedēļas nogalē (no 27.marta pulksten 6.30 līdz 30.marta pulksten 6.30) VUGD Latgales reģiona brigāde saņēma 89 izsaukumus: 78 - uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus - uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinoši.

Informāciju nesniedz

22.martā Valsts policijas Latgales reģionā tika veiktas 43 pārbaudes par valdības noteikto ārkārtējās situācijas aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu saistībā ar COVID-19. Konstatēti divi pārkāpumi – lielākoties par pašizolēšanās prasību neievērošanu. Jautāta, vai kāds no šiem pārkāpumiem konstatēts arī mūspuses novados, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Lāsma Kursīte informēja,- lai neradītu cilvēkos paniku, detalizētāku informāciju par to, kur ir konstatēti pārkāpumi, Valsts policija nesniedz.
Jāpiebilst, ka panika var rasties arī gadījumos, ja sabiedrība dzīvo neziņā. Pēc redakcijas rīcībā esošās informācijas, mūspuses novados neviens no šādiem pārkāpumiem netika konstatēts.

Par pārkāpumiem – sūtiet e-pastus un zvaniet!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Balvu iecirknis informē, ka Valsts policijas e-pasta adrese informācijas sniegšanai par likumpārkāpumiem un tos izdarījušām personām ir Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Uz šo e-pasta adresi var sūtīt arī informāciju par tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri atgriežas mājās no ārzemēm un neievēro 14 dienu pašizolāciju saistībā ar koronavīrusu. Ieteikums pievienot fotogrāfijas par pašizolācijas neievērošanu, kā arī visu zināmo informāciju (vārds, uzvārds, dzīvesvieta, pārkāpuma vieta utt.). Savukārt Balvu iecirkņa sekretariāta e-pasta adrese ir Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Neatliekamos gadījumos jāzvana uz tālruņa numuru 110!

vadi

Veiksmes prognoze


.