1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
29-11-2022
Vārdadienas šodien: Andrejs, Andrievs, Andris

Rakstos

Jānodrošina sniega notīrīšana ap auto

Balvu novada pašvaldība informē, ka atbilstoši saistošajiem noteikumiem “Par teritoriju kopšanu, ēku un būvju uzturēšanu Balvu novadā” mehānisko transportlīdzekļu īpašniekiem (turētājiem) pilsētās un ciemos jānodrošina sniega un nokritušo lapu notīrīšana 1,5 metru platā joslā ap transportlīdzekli, ja tas tiek turēts uz ceļa, ielas vai pagalmā un tur atrodas ilgāk par 48 stundām.

“Ja automašīna tiek turēta daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pagalmā, tad jānodrošina attiecīgās teritorijas attīrīšana no sniega un lapām ap transportlīdzekli tādā mērā, lai netiktu traucēta gājēju un transporta satiksme, kā arī ielu un piebraucamo ceļu kopšana ar ielu tīrīšanas tehniku. Par šo prasību neievērošanu Balvu novada pašvaldības policija ir kompetenta uzsākt administratīvā pārkāpuma procesu, piemērojot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskai personai no 10 līdz 500 eiro, bet juridiskai personai – no 10 līdz 1500 eiro. Jautājumu un neskaidrību gadījumā zvaniet Balvu novada pašvaldības policijai uz tālr.nr. 64520940 vai 29445114,” informē pašvaldība.

Akcija vardarbības mazināšanai

 

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 līdz 27.novembrim rīko informatīvo akciju “Pārtrauc klusēšanu!”. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību seksuālās vardarbības problēmai, aicinot nepieciešamības gadījumā saņemt psihoemocionālu un informatīvu atbalstu jautājumos, kas saistīti ar seksuālu vardarbību, kas vērsta pret bērnu.

 

22.novembrī pārbaudīs trauksmes sirēnas

 

 

22.novembrī no plkst. 10.00 līdz 10.20 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā pārbaudīs trauksmes sirēnas, iedarbinot tās uz trīs minūtēm, kā arī pārbaudīs starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, TV) noslēgto līgumu darbības izpildi.

 

 

Nāvējoši notriec velosipēdistu

Pagājušajā piektdienā ap pulksten 19.13 Balvu novada Šķilbēnu pagastā, uz ceļa Viļaka – Kārsava, vīrietis ar automašīnu “BMW 530” uzbrauca velosipēdistam, kurš no gūtajām traumām gāja bojā notikuma vietā. Uzsākts kriminālprocess un Valsts policija skaidro notikušā apstākļus. Jāpiebilst, ka nepilna mēneša laikā mūspusē šis jau ir otrs traģiskais ceļu satiksmes negadījums. Jau rakstījām, ka 12.oktobrī Vectilžas pagastā vīrietis, vadot automašīnu “Volkswagen Sharan”, uzbrauca 1970.gadā dzimušai gājējai, kura arī no gūtajām traumām notikuma vietā mira. Turklāt vainīgais no notikuma vietas aizbrauca prom, bet vēlāk automašīna tika atrasta mežā sadedzināta.

Nogādā atskurbtuvē

Šo trešdien Balvu pilsētas skvērā demontēja “Lielā Tēvijas kara partizāniem” veltīto pieminekli. Kā dienas laikā ziņoja mediji, process noritēja mierīgi un kārtību uzraudzīja policisti. Gluži bez starpgadījumiem gan neizpalika. Balvu novada pašvaldības policija laikrakstu “Vaduguns” informēja, ka kāds vīrietis, Balvu pilsētas iedzīvotājs, pauda nožēlu par pieminekļa nojaukšanu. Jāuzsver, ka vīrieša izteiktais protests un sava viedokļa paušana nebija iemesls tam, lai notikušajā iesaistītos likumsargi. Gluži vienkārši vīrietis sabiedriskā vietā atradās acīmredzamā alkohola reibumā un skaļi uzvedās, kā rezultātā tika nogādāts atskurbtuvē. Savukārt kopumā pieminekļa nojaukšana aizritēja ļoti mierīgi.

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Latvijas autoceļu stāvokli ziemā?