1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
24-03-2023
Vārdadienas šodien: Gustavs, Gusts, Tālrīts

Rakstos

Cieš cilvēks, cenšoties ugunsgrēku apdzēst saviem spēkiem

 

10.martā pulksten 14.56 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz Balvu novada Kubulu pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pagrabā, katlu telpā, dega malka un sadzīves mantas 20 kvadrātmetru platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās, cenšoties ugunsgrēku apdzēst saviem spēkiem, cieta cilvēks. Pulksten 17 ugunsgrēks tika likvidēts.

 

Balvos būvniecība nav plānota

Nodrošinājuma valsts aģentūras Iekšējās kontroles nodaļas eksperte komunikācijas jomā (sabiedrisko attiecību speciāliste) Vendija Pikše-Kučma informē, ka 7.martā Iekšlietu ministrija, Nodrošinājuma valsts aģentūra un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) parakstīja trīspusēju vienošanos par Atveseļošanas fonda investīciju projektu “Glābšanas dienestu kapacitātes stiprināšana, īpaši VUGD infrastruktūras un materiāltehniskās bāzes modernizācija” īstenošanu. Plānots uzbūvēt jaunus katastrofu pārvaldības centrus: Salacgrīvā, Līvānos, Madonā, Daugavpilī, Liepājā, Alsungā un Viļānos. Taujāta, kas plānots Balvos, eksperte “Vadugunij” paskaidroja, ka saistībā ar šo projektu Balvos nav plānots būvēt katastrofu pārvaldības centru: “Balvi ir sarakstā kā viena no nākamajām vietām, kur būvēt šos katastrofu pārvaldības centrus, bet šis saraksts vēl tiek papildināts un mainīts.”

Ugunsgrēkā Lazdukalna pagastā cieš cilvēks

 

23.februārī pulksten 21.48 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Balvu novada Lazdukalna pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega siena un griestu pārsegums 3 kvadrātmetru platībā un bēniņi – 5 kvadrātmeru platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kuru kaimiņi pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās izveda no ēkas. Darbs notikuma vietā noslēdzās pulksten 00.41.

 

Evakuē četrus cilvēkus

17.februāra pēcpusdienā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Balvu pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega krāsns un starpsiena 12 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās četri cilvēki.

Balvos būvēs katastrofu centru

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis pavēstījis, ka, lai uzlabotu dažādu atbildīgo dienestu darbu, kā arī iedzīvotājiem nepieciešamo pakalpojumu pieejamību, valsts budžetā tiek paredzēti līdzekļi 16 jaunu katastrofu pārvaldības centru, tostarp Balvos, izveidei visā Latvijā. Šajos centros vienuviet plānots izvietot gan ugunsdzēsības depo, gan Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta struktūrvienības.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat valdības atbalstītos grozījumus, lai samazinātu alkohola patēriņu sabiedrībā?