1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
16-05-2022
Vārdadienas šodien: Dailis, Herberts, Umberts

Rakstos

Atjaunos ceļa segumu

Šonedēļ uz reģionālā autoceļa Balvi–Kapūne posmā no Balviem līdz Medņu ciemam (1,40–11,37 km) 10 km garajā seguma atjaunošanas posmā veiks izlīdzinošo frēzēšanu, profila labošanu un ieklās jaunu asfaltbetona dilumkārtu. Satiksmi būvdarbu posmā regulēs ar ceļa zīmēm un vadstatņiem, ir ieviesti trīs ar luksoforu regulēti posmi. Maksimālā ātruma ierobežojums visā būvdarbu posmā ir 70 km/h, darba zonā – 50 km/h. Paredzamais būvdarbu posma šķērsošanas laiks ir pusstunda.

Var pieteikties atbalstam jaunajiem lauksaimniekiem

 

9.maijā jaunie lauksaimnieki var sākt pieteikties atbalstam uzņēmējdarbības uzsākšanai. Pasākuma mērķis ir sekmēt gados jaunu cilvēku iesaistīšanos pastāvīgā lauksaimniecības darbībā un nodrošināt darbaspēka atjaunošanos un paaudžu nomaiņu, atbalstot gados jaunus cilvēkus, kas saimniecības vadītāja statusā pirmo reizi dibina ekonomiski dzīvotspējīgu saimniecību, lai ražotu lauksaimniecības produkciju vai savā īpašumā pārņemtu esošu saimniecību. Atbalsta veids ir vienreizējs maksājums jaundibināta (vai pārņemta) lauksaimniecības uzņēmuma dibināšanai un attīstībai saskaņā ar iesniegto darījuma darbības plānu. 5.kārtā pieejamais finansējums – ir 3 960 000 eiro. Ziemeļaustrumu reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē pieejamais atbalsts plānots 400 tūkstošu eiro apmērā.

 

Iesaistās dārzkopības projektos

Šogad dārzkopības darbus grūtībās nonākušajiem cilvēkiem palīdzēs veikt piecos gados lielākais nevalstisko organizāciju skaits. 23 organizācijas ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu vismaz 750 mājsaimniecībām Latvijas reģionos izsniegs sēklas, stādus un dārza piederumus, lai varētu pašu spēkiem izaudzēt pārtiku savam saimes galdam. Atbalstīto organizāciju vidū – Balvu Teritoriālā Invalīdu biedrība projekta darbos iesaistīs 20 Balvu novada mājsaimniecības.

Iespēja uzņēmējiem (aprīlī un maijā)

 

Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs 26.aprīlī Baltinavā, 2.maijā Kubulos, 17.maijā Viļakā un 27.maijā Rugājos no plkst. 10.00 līdz 11.30 aicina satikties uzņēmējus un pašvaldības pārstāvjus, lai uzsāktu dialogu gan par uzņēmējiem būtiskiem attīstības jautājumiem, gan par Balvu novada kopējo izaugsmi.
Plānotā programma: skaitļi un fakti par Balvu novada uzņēmējiem un nozarēm; prezentācija par pašvaldības īstenotajiem uzņēmējdarbības infrastruktūras projektiem; novada uzņēmēju iesaistīšanās pašvaldības iepirkumos; dalībnieku pieteikšanās uzņēmēju konsultatīvajai padomei.

 

Klātienes seminārs Balvos

Balvos, Brīvības ielā 46a, 28.aprīlī noritēs saistošs seminārs, lai lauksaimniekus informētu par aktualitātēm. Piedalīsies Ziemeļaustrumu reģionālās lauksaimniecības pārvaldes vadītāja E.Mozule, pārvaldes vadošie darbinieki S.Daudziņa, I.Ločmele, V.Siliņš, kā arī I.Freivalde no institūcijas ALTUM.

Semināra sākums pulksten 11, tā darbs plānots trīs stundu garumā.
Savukārt 12.maijā paredzēts seminārs mazo lauku saimniecību un jauno lauksaimnieku investīciju projektu piesaistīšanai un projektu sagatavošanas nosacījumu izvērtēšanai.

Juristi
vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Balvu novada domes deputātu lēmumu uzņēmumu "Balvu Enerģija" pilnībā pārņemt pašvaldības īpašumā?