1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
19-03-2019
Vārdadienas šodien: Jāzeps

Rakstos

Ieteicamās sējas dienas mazdārziņu īpašniekiem

Praktiska rakstura seminārā Kubulos dārzniecības “Neslinko” saimniece dalījās dažādu dārzeņu labas ražas ieguves pieredzē un atklāja pēc dārzniecības vērojumiem ieteicamākos sējas termiņus. Dārzeņus, kuriem uzturā lietojamais izaugs virs zemes, kā tomātus, gurķus, ķirbjus, melones, arbūzus, galviņkāpostus un citus, martā iesaka sēt šādos datumos: 18.martā no pulksten 7, 20.martā no pulksten 8 līdz 20, 21. - visu dienu, 27. - no pulksten 12, 28. - visu dienu, 29. - līdz pulksten 10.

Noslēdzies konkurss "Laukiem būt!"

 

Ar smiekliem, krietnu satraukumu un prieku par izdošanos noslēdzies konkursa “Laukiem būt!” pusfināls, kuru jau septīto gadu rīkoja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC). Tādējādi konkursa finālā 29.martā par naudas balvu sava biznesa idejas īstenošanai sacentīsies 16 jaunieši četrās dažādās kategorijās, tostarp biznesa plānu izvērtēšanas finālā iekļuva arī Emīls Jauntēvs no Balvu puses ar aitu cirpšanas un nagu griešanas pakalpojumu. Kopējais balvu fonds - 20 000 eiro.

 

Platību maksājumu kalendārs lauksaimniekiem

 

Pēdējais datums, līdz kuram uz lauka jābūt atstātiem nenopļautiem kultūraugiem vai neiestrādātiem rugājiem, noteikts 31.marts. Tas ir pēdējais datums, līdz kuram lauksaimniekam pēc ražas novākšanas jāsaglabā neiestrādātas kultūraugu pēcpļaujas atliekas - rugājus - vai to nenopļautas atliekas vismaz 10 ha platībā, lai saņemtu atbalstu “Rugāju lauks ziemas periodā”.
Līdz 1.aprīlim var veikt lauku bloku precizēšanu par sakoptajām platībām. Jāraksta iesniegums LAD, lai speciālists dodas pārbaudīt. Precizēšanas pieprasījumi jāiesniedz tikai tad, ja klients vēlas iekļaut lauku blokā jau sakoptu platību, pievienot jaunus ainavas elementus vai no lauku bloka izņemt neapsaimniekotu platību. Svarīgi arī atcerēties, ka lauku bloku precizēšanas pieprasījums nav iesniegums platību maksājumu saņemšanai.
Ar 10.aprīli sāksies vienoto iesniegumu pieņemšana šī gada platību maksājumiem, kā arī iesniegumu pieņemšana marķētās dīzeļdegvielas iegādei, kurai piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi (ADE). Iesniegumus varēs rakstīt līdz 22.maijam, pēc tam par katru nokavēto dienu piemēros sankcijas.
Turpmāk nebūs vairs mazāk labvēlīgo apvidu maksājuma, jo valdība pieņēmusi tādu lēmumu. Taču bioloģiskajiem ražotājiem, kuri uzņēmušies saistības, obligāti jānodrošina vajadzīgais lopu blīvums.

 

Dabas brīnumainais spēks

Priecājamies par šī gada ziemas brīnumiem un dabas palaidnībām: sniegs dārzos bija sasnidzis līdz pat ceļgaliem. Varētu domāt, ka zemenes, ķiploki, ogulāji un citas dārza kultūras labi pārziemos. Taču zinošais agronoms, bijušais augu aizsardzības līdzekļu speciālists Imants Kārkliņš aicina rūpīgāk ieskatīties dārzos. Lija lietus, sniga sniegs, daudzviet ogulājiem, ķiršiem, ābelēm, plūmēm un citiem stādiem dārziņā zari bija cieši noliekušies un prasīja saimnieka palīdzību. Atsevišķās vietās tie jau arī nolūzuši, kas liecina, ka smaguma bija par daudz. Patīkami bija redzēt darbīgus un zinošus cilvēkus, kuri centās dārza skaistumu saglābt, kā, piemēram, Balvos pie katoļu baznīcas atbrīvojot sniega smagumu no tūjām. Laukos cilvēka palīdzība noder tur, kur koka konstrukciju siltumnīcas ar stikla vai plēvju segumu. Jāpalīdz arī dīķos zivīm, lai pietiek skābekļa.

Aicina kļūt par saimniekiem

Borisa un Ināras Teterevu fonds turpina atbalsta programmu uzņēmīgajiem un rosīgajiem “Pats savam saimes galdam”. Fonds atbalsta darbīgu bezpeļņas organizāciju centienus iesaistīt grūtībās nonākušus, taču uzņēmīgus un rosīgus savas apkaimes iedzīvotājus darbos, kas uzlabo viņu dzīves apstākļus (idejas jāiesūta līdz 28.februārim, paredzētais finansējums - līdz EUR 1 500 vienam projektam).

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Otrdiena

Normāla otrdiena normāliem cilvēkiem, kad ar savām super idejām varat griezties pie cilvēka, kurš jums ir autoritāte. Iespējams, ka jūs atbalstīs un vēl ieteiks ko labu. Tomēr pie šī jaunā darba vai projekta vēl neķerieties. Izpētiet visus riskus, tad nākotnē panākumi neizpaliks. Ja runājam par veselību, tad daudziem šodien un rīt problēmas var sagādāt tāda kutelīga lieta kā vēdera izeja. Tad, ja nu mokies ar vēdera aizcietējumu, ēd ābolus, plūmes un vārītas bietes. Un paglaudi savu vēderiņu pulksteņa rādītāja virzienā pats (-i) vai arī uztici to savai mīļotajai personai (šinī gadījumā iespējams, ka sāks darboties ne tikai zarnu trakts, bet arī ...).

 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Vai novecojošu ģimenes ārstu vietā nāks jauni dakteri?

jā - 6.9%
nē - 3.4%
viss atkarīgs no piedāvājuma - 14.9%
drīz nebūs ne kam ārstēt, ne ko ārstēt - 20.7%
mani tas neinteresē - 54%

Balsis kopā: 87
Balsošana šajā aptaujā ir beigusies ir: Marts 19, 2019