1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
29-11-2022
Vārdadienas šodien: Andrejs, Andrievs, Andris

Rakstos

“Zaļās lapiņas” seminārs Balvos

SIA “Sertifikācijas un testēšanas centrs” aicina uz tikšanos bioloģiskos lauksaimniekus 10.novembrī Balvos, Brīvības ielā 46 a.  Tā pirmajā daļā notiks informatīva rakstura saruna par bioloģiskās lauksaimniecības sertifikātu ieguvi un problēmām, augu aizsardzības  līdzekļiem un citiem jautājumiem, bet otrajā daļā iepazīšanās ar  uzņēmuma SIA “Henome” veiksmes stāstu.

Jaunie lauksaimnieki var pieteikties atbalstam

No 7. oktobra līdz 7. novembrim jaunajiem saimniekiem ir iespēja iesniegt projektus pasākumā “Atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem uzņēmējdarbības uzsākšanai”. Atbalsta mērķis ir sekmēt gados jaunu cilvēku iesaistīšanos pastāvīgā lauksaimniecības darbībā un nodrošināt darbaspēka atjaunošanos un paaudžu nomaiņu lauksaimniecības sektorā. Šī ir iespēja saņemt vienreizēju maksājumu jaundibināta (vai pārņemta) lauksaimniecības uzņēmuma dibināšanai un attīstībai saskaņā ar iesniegto darījuma darbības plānu.
Sestās kārtas pieejamais publiskais finansējums ir 2,52 miljoni eiro. Finansējums sadalīts pēc reģionalizācijas principa. Ziemeļaustrumu reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē tas ir 240 tūkstoši eiro.

LAD no oktobra vidus izmaksās vienotā platību maksājuma avansu

No šī gada 16.oktobra LAD pakāpeniski uzsāks izmaksāt vienotā platību maksājuma (VPM) un bioloģiskās lauksaimniecības maksājuma avansus. VPM avanss tiks izmaksāts 70% apmērā no noteiktās likmes.

Bioloģiskās lauksaimniecības avansa maksājums ir 85% apmērā.
Par VPM un citu maksājumu provizoriskajām likmēm informācija pieejama dienesta mājaslapā ,izvēlnē “Platību maksājumi”.
Pārējie platību maksājumi tiks izmaksāti, sākot no 1.decembra.
LAD atgādina, ka tiem lauksaimniekiem, kuri vasarā ir saņēmuši VPM avansa maksājumu kā īstermiņa aizdevumu, no aprēķinātās kopējās atbalsta summas vispirms tiks ieturēts izmaksātais aizdevums.

Pasta pakalpojumi mūspusē

“Latvijas Pasts” atgādina par iespējām saņemt pasta pakalpojumus klienta dzīvesvietā vairākās Balvu novada teritorijās – Bērzkalnes, Briežuciema, Krišjāņu, Kubulu, Kupravas, Lazdukalna, Lazdulejas, Medņevas, Susāju, Tilžas, Vectilžas,Vecumu, Vīksnas un Žīguru iedzīvotāji var pieteikties pasta pakalpojumiem savā dzīvesvietā un ērti sev izdevīgā laikā tos saņemt, iepriekš sazinoties ar Latvijas Pasta Klientu centru pa tālruni: 27008001 vai 67008001. Saņemot aicinājumu par sūtījuma saņemšanu, šajās teritorijās dzīvojošie adresāti var pieteikt sūtījuma bezmaksas piegādi savā dzīvesvietā.

Pētīs augsni

Septembrī un oktobrī Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte veiks augsnes izpēti un konkrētu punktu apsekošanu 65 Latvijas pagastos, tostarp Balvu novada Bērzpils, Lazdukalna un Rugāju pagastos.

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat Latvijas autoceļu stāvokli ziemā?