1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
21-09-2020
Vārdadienas šodien: Mariss, Matīss, Modris

Rakstos

“Novada garša” mūspusē

19.septembrī ikviens bez iepriekšējas pieteikšanās var ciemoties pie saimniekiem Zemgalē, Kurzemē un Latgalē. Mūspusē ciemiņus gaidīs Arnitas Melbergas labsajūtu darbnīcā Balvos, “Kolnasātā” Bērzpilī (mājas alus), zemnieku saimniecībā “Ezerlīči” (ziemciešu stādi, medus un tā produkcija, rokdarbi) Tilžas pagastā, Ilonas Seņkas zemnieku saimniecībā “Dižarāji” Bērzpilī, zemnieku saimniecībā “Kotiņi” Šķilbēnu pagastā.

Labāk lauzt vai griezt?

Dārzkopības institūta speciālists Edgars Rubauskis, viesojoties z/s “Ievulejas” Viļakas novadā, dārzkopjiem un citiem interesentiem skaidroja, ka tagad ir īstais laiks lauzt augļu kokiem liekos zarus. Turklāt lauzt ir drošāk nekā griezt ar šķērēm. “Ja grieztu, tad pirms katra nākamā koka šķēres vajadzētu dezinficēt. Zarus lauzt vajadzētu sausā laikā, jo sausā brūcē nemetas slimības. Saule ir labākais dezinfekcijas līdzeklis,” atzina E.Rubauskis.

Plāno ieviest īstermiņa kartes

Valdība 18.augustā apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par ūdenstilpju un rūpnieciskās zvejas tiesību izmantošanas kārtību. Grozījumi noteikumos ļaus ieviest divus jaunus makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu veidus - vienas dienas kartes (cena 1,50 eiro) un viena mēneša kartes (cena 5 eiro), kā arī veikt jau esošo karšu veidu cenu noapaļošanu (gada kartes cenas noapaļošana no 14,23 uz 15 eiro un trīs mēnešu kartes cenas noapaļošana no 7,11 uz 7,50 eiro). Noteikumu projektā esošo makšķerēšanas karšu cenas izmaiņas stāsies spēkā 2021.gada 1.janvārī.

Remontdarbi Balvu un Rugāju pusē

VAS “Latvijas Valsts ceļi” informē, ka Balvu un Rugāju novados uz autoceļa Gulbene-Balvi-Viļaka-Krievijas robeža (Vientuļi), posmā no Viļakas līdz valsts robežai (63,07. - 69,18.km), un uz autoceļa Kārsava-Tilža-Dubļukalns, posmā no Sudarbes līdz Dubļukalnam (38,35. - 47,23.km), notiek seguma atjaunošanas darbi.
Abos posmos ieviesti ātruma ierobežojumi 70 un 50 km/h. Uz ceļa Kārsava-Tilža-Dubļukalns - arī viens līdz divi ar luksoforiem regulēti posmi. Šajos autoceļu posmos paredzēts iesēdumu remonts un profila labošana, asfalta virskārtas ieklāšana visā remonta posmā uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) un virsmas apstrāde uz autoceļa Kārsava-Tilža-Dubļukalns. Uz abiem šiem ceļiem strādā SIA “8 CBR” par kopējo līgumcenu nepilni 1,67 miljoni eiro (ar PVN). Darbus plānots pabeigt līdz oktobrim.

Pagarina zālāju nopļaušanas termiņu (2020.g.)

 

Ņemot vērā strauji mainīgos laika apstākļus, arī šogad Zemkopības ministrija ir paredzējusi iespēju lauksaimniekiem, kuri izmanto zālājus lopbarības vajadzībām, līdz 15.septembrim nopļaut un novākt tos zālājus, kurus biežo nokrišņu un lielā mitruma dēļ nebūs iespējams nopļaut un novākt līdz 15.augustam.

 

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat iniciatīvu ieviest valsts apmaksātu zobārstniecību bērniem akūtās situācijās?