1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
09-07-2020
Vārdadienas šodien: Asna, Asne, Zaiga

Rakstos

"Atklāj Novada garšu!"

Lai iepazīstinātu sabiedrību ar to, kādi ir Latvijas vietējie ražotāji un kādus produktus viņi piedāvā, kā arī veicinātu vietējās produkcijas noietu, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra rīkotais pasākums “Novada Garša” šovasar aicina piedalīties ceļošanas akcijā “Atklāj Novada Garšu!” Daudzveidīgo saimnieku iepazīšanai visā Latvijā izveidoti četri maršruti – Zemgalē, Vidzemē, Latgalē un Kurzemē, kuros piedalīsies gandrīz 50 saimniecības/uzņēmumi. Kopīgi ar ģimeni vai draugiem izbraukt šos maršrutus varēs no jūlija līdz oktobrim.

Aicina ziņot par beigtām mežacūkām

Lai samazinātu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību dabā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina ikvienu, kurš atradis beigtu meža- cūku, ziņot par to pašvaldībai vai dienestam, saņemot 23 eiro. No 1.jūlija persona, kura būs sniegusi informāciju un uzrādījusi precīzu beigtās mežacūkas atrašanās vietu, varēs saņemt samaksu, kas tiks veikta ar pārskaitījumu nākamā mēneša laikā.

Būvēs industriālās teritorijas Bērzkalnē un Krišjāņos

SIA “LVS Building” drīzumā uzsāks būvdarbus Bērzkalnes pagasta īpašumā “Veldrītes”, kur tiks izbūvēta infrastruktūra, kas paredzēta koka pārstrādei, un Krišjāņu pagastā, kur paredzēts būvēt komersantiem iznomājamu infrastruktūru (kravu pārkraušanas laukums, angārs), kas orientēta uz dažādu pakalpojumu sniegšanu tuvākajā apkārtnē esošajām zemnieku saimniecībām un SIA. Darbi jāpabeidz līdz 2021.gada 2.martam. Projektā plānots radīt vismaz 12 jaunas darbavietas, nodrošināt, ka labumu gūs vismaz 6 komersanti, kā arī piesaistīt investīcijas vismaz EUR 720 674 apmērā.

Lauku labumu tirdziņš Balvos 13.jūnijā

13.jūnijā Balvos, laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, notiks tradicionālais lauku labumu tirdziņš, kurā varēs iegādāties dažādus lauku labumus un amatniecības izstrādājumus no zemniekiem, mājražotājiem un amatniekiem.

Sakārto ceļu

Viļakas novada Šķilbēnu pagastā veikta ceļa “Upīte - Nikolajevka” pārbūve. Marta un aprīļa mēnesī sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Liepas Z” veica būvdarbus objektā 0,45 km garumā, novācot apaugumu, tīrot grāvjus, iebūvējot caurtekas, uzvedot, izlīdzinot un blietējot granti. Kā informē projektu vadītāja Vineta Zeltkalne, īpaši rūpīgi nostrādāti caurteku gali, lai spēcīga lietus gadījumā nenotiktu izskalojumi. Maija sākumā veiktie būvdarbi nodoti un pieņemti ekspluatācijā. Šķilbēnu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Mežals tos vērtē atzinīgi un piebilst, ka vēlētos lielāku finansējumu Viļakas novadam, jo tad būtu iespējams izbūvēt garākus ceļa posmus. Kopējā izmaksu summa projektam, ieskaitot būvuzraudzību, autoruzraudzību, būvprojekta izstrādi, PVN un būvdarbus, ir 36120,44 eiro, tajā skaitā publiskais finansējums 30451,64 eiro.

vadi

Veiksmes prognoze


.