1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
17-05-2024
Vārdadienas šodien: Salvis, Selva, Venta

Rakstos

Palielinās īpašnieku skaits

10.maijā SIA “ZAAO” sapulcē dalībnieki apstiprināja SIA “ZAAO” un SIA “AP Kaudzītes” reorganizāciju, – pēc apvienošanās ZAAO kapitāldaļu īpašnieku skaits palielināsies no 8 līdz 11 pašvaldībām, pievienojoties Alūksnes, Gulbenes un Madonas pašvaldībām. Tāpat tika apstiprināta 2023.gada peļņa 60 957 EUR apmērā, kas tiks atstāta nesadalīta, novirzot iegūtos finanšu līdzekļus uzņēmuma ilgtspējīgai attīstībai un turpmākiem investīciju projektiem. ZAAO ir publiski privāta 8 pašvaldību – Balvu, Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Valkas, Valmieras – kapitālsabiedrība.

“Vaduguns” īstenos divus projektus (2024.g.)

 

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) apstiprinājis konkursa rezultātus Mediju atbalsta fonda (MAF) programmas “Reģionālo, vietējo, diasporas mediju un sadarbības projektu atbalsta programma” konkursos. No Kultūras ministrijas budžeta piešķirtajiem līdzekļiem apstiprināti 59 projekti gandrīz 2 milj. EUR apmērā. Šogad konkursā bija vērojama liela konkurence, kopā saņemti 86 projektu pieteikumi, no kuriem apstiprināti 59 jeb 69%. “Vaduguns” īstenos divus projektus – “Ja vienas durvis aizveras, citas atveras?” un “Vai ir jāatkāpjas, ja pa logu rāpjas...”

 

Lauku labumu tirdziņš Balvos 11.05.2024.

 

11.maijā plkst. 9.00 Balvos, laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, notiks tradicionālais lauku labumu tirdziņš, kurā varēs iegādāties dažādus lauku labumus, mājražotāju gardumus un amatniecības izstrādājumus.

 

Skolēni var reģistrēties dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā

Ar 2.maiju Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsāka skolēnu elektronisko reģistrāciju dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā. Pieteikties vasaras darbam skolēni varēs, aizpildot pieteikuma anketu NVA tīmekļvietnes sadaļā “Darbs vasaras brīvlaikā”. Pieteikuma anketā skolēnam jānorāda savi personas dati, mācību iestāde, kurā tiek iegūta izglītība, klase vai kurss, kurā skolēns mācās, un kontaktinformācija saziņai ar NVA.  Ja rodas jautājumi, aicinām zvanīt uz NVA informatīvo tālruni 80200206.

Skolēniem piedāvāto brīvo darbavietu saraksts tiks publicēts, regulāri papildināts un aktualizēts NVA tīmekļvietnes sadaļā “Darbs vasaras brīvlaikā”. Skolēnam jāseko līdzi brīvo darbavietu sarakstam un, sazinoties ar darba devēju, jāpiesakās piemērotai vakancei.
Ja skolēns par nodarbinātību un tās ilgumu būs vienojies ar darba devēju, kurš attiecīgo vakanci ir pieteicis NVA, pirms darba uzsākšanas uz skolēna pieteikumā norādīto e-pasta adresi NVA darbinieks nosūtīs norīkojumu dalībai pasākumā, kā arī informāciju par darba uzsākšanas laiku un nosacījumiem, savukārt uz anketā norādīto tālruņa numuru skolēnam tiks nosūtīta īsziņa par norīkojumu. Skolēnu elektroniskā reģistrācija pasākumam turpināsies līdz 16.augustam, tādējādi visi skolēni, kuri vēlēsies reģistrēties, to varēs izdarīt. Taču reģistrācija dalībai pasākumā vēl negarantē iesaisti, jo valsts līdzfinansēto darbavietu skaits ir ierobežots, un darba devēji būs tie, kas izvēlēsies viņiem piemērotus darbiniekus no skolēnu vidus. Šogad skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai paredzētais finansējums ir 4 357 920 eiro, kas ir pietiekams, lai izveidotajās darbavietās nodarbinātu 10 376 skolēnus.
Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums norisināsies no 1.jūnija līdz 31.augustam. Piedalīties pasākumā aicināti skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēna nodarbinātības ilgums pasākumā var būt no divām nedēļām līdz diviem mēnešiem. Skolēna mēneša atalgojums par pilnu nostrādātu darba laiku būs ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru – 700 eiro pirms nodokļu nomaksas. Valsts līdzfinansētajās darbavietās arī šovasar varēs strādāt Ukrainas civiliedzīvotāju bērni. Skolēns vecumā no 15 līdz 17 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā. Skolēns vecumā no 18 līdz 20 gadiem tiek nodarbināts 8 stundas dienā, 40 stundas nedēļā. Skolēni netiek nodarbināti darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.
Detalizētāka informācija par NVA īstenoto aktīvo nodarbinātības pasākumu “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” pieejama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Darbs vasaras brīvlaikā”.

Strādā piecas dienas nedēļā

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Balvu klientu apkalpošanas centrā, Partizānu ielā 14, VSAA pakalpojumi pieejami darba laikā pirmdienās no plkst. 8.30 līdz 18.00, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no plkst. 8.30 līdz 17.00, piektdienās no plkst. 8.30 līdz 15.00. VSAA darbību neietekmē Balvu novada pašvaldības pāreja uz četru dienu darba nedēļu no 2024.gada 1.jūnija līdz 2024.gada 31.decembrim.

vadi

Veiksmes prognoze


.