1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
20-09-2019
Vārdadienas šodien: Vanda, Veneranda, Venija

Rakstos

Aizdegs vienotības ugunskuru

22.septembrī plkst. 19.30 laukumā pie Viļakas pilsētas estrādes aicināts ikviens interesents uz Baltu vienotības dienas uguņu sasaukšanos kopā ar etnogrāfisko ansambli “Atzele”.

NVA aicina pieteikties darba devējus

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) līdz šī gada 23.septembrim pieņem darba devēju pieteikumus vajadzīgo darbinieku pasākumā “Apmācība pie darba devēja”. Tā ir iespēja darba devējiem saņemt dotāciju, lai sagatavotu vajadzīgos speciālistus, izvēloties un apmācot NVA reģistrētos bezdarbniekus uzņēmuma vidē. Lai saņemtu atbalstu praktiskajai apmācībai, darba devējam jāpiedāvā nodarbinātība no jauna izveidotā darba vietā, vai darba vietai jābūt vakantai vismaz četrus mēnešus pirms praktiskās apmācības uzsākšanas. Savukārt pēc praktiskās apmācības pabeigšanas darba devējam jānodrošina bezdarbniekam iespēja vismaz trīs mēnešus turpināt darba tiesiskās attiecības.

Paraksta sešus miljonus vērtu projektu

Balvu novada pašvaldība parakstījusi līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Balvu novadā”. Tas paredz bijušajā Balvu gaļas kombināta teritorijā sakārtot degradēto teritoriju 7,61 ha platībā, izveidot industriālo teritoriju ar trīs ražotnēm, uzbūvēt septiņas ēkas, tostarp katlu māju un viesu mājas kompleksu, tādējādi radot 86 darba vietas. Projekta kopējās izmaksas EUR 6 169 868,22, īstenošanas laiks - līdz 2021.gada jūnijam.

Rudenī indeksēs pensijas

1.oktobrī notiks pensiju un atlīdzību indeksācija, palielinot pensijas un atlīdzības vai to daļu, kas nepārsniedz 420 eiro. Savukārt tām pensijām un atlīdzībām, kuras ir lielākas par 420 eiro, indeksēs daļu no piešķirtās summas – jau pieminētos 420 eiro.

Palielinājums būs atkarīgs gan no pensijas un atlīdzības apmēra, gan piemērojamā indeksa. Izņēmums ir politiski represētie, cilvēki ar I grupas invaliditāti un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, kuriem tiks indeksēts viss pensijas apmērs.
Šajā gadā izdienas, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma pensijām un atlīdzībām tiks piemērots indekss – 1,0719. Līdzīgi kā iepriekš, arī šogad vecuma pensiju indeksācijā tiks piemēroti dažādi indeksi, kas atkarīgi no cilvēka uzkrātā apdrošināšanas stāža.
Ja apdrošināšanas stāžs ir līdz 29 gadiem, tad pensiju indeksācijā bez faktiskā patēriņa cenu indeksa ņems vērā arī 50% no apdrošināšanas iemaksu algu summas reālā pieauguma procentiem; ja no 30 līdz 39 gadiem, kā arī, ja pensija piešķirta par darbu kaitīgos un smagos vai sevišķi kaitīgos un sevišķi smagos darba apstākļos – 60%; ja no 40 līdz 44 gadiem – 70%, bet 45 gadi un vairāk – 80%.
Tā cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir līdz 29 gadiem, vecuma pensijas pārskatīšanā piemēros indeksu 1,0719; ja apdrošināšanas stāžs ir no 30 līdz 39 gadiem – piemēros indeksu 1,0805; ja apdrošināšanas stāžs ir no 40 līdz 44 gadiem – indekss būs 1,0891. Savukārt, ja apdrošināšanas stāžs ir 45 un vairāk gadu – piemēros indeksu 1,0977.
Piemēram, ja vecuma pensijas piešķirtais apmērs ir 350 eiro, tad senioram ar apdrošināšanas stāžu līdz 29 gadiem no oktobra pensijas apmērs būs 375,17 eiro (par 25,17 eiro lielāks), ja no 30 līdz 39 gadiem – būs 378,18 eiro (par 28,18 eiro lielāks), ja no 40 līdz 44 gadiem – būs 381,19 eiro (par 31,19 eiro lielāks). Savukārt, ja apdrošināšanas stāžs ir 45 gadi un vairāk, tad pensija palielināsies līdz 384,20 eiro (par 34,20 eiro lielāks).
Šogad pirmo reizi oktobrī indeksēs arī piešķirtās piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijas par vienu apdrošināšanas stāža gadu, kas uzkrāts līdz 1995.gada 31.decembrim, piemērojot faktisko patēriņa cenu indeksu un 50% no apdrošināšanas iemaksu algu summas reālā pieauguma procentiem. Tas nozīmē, ka esošais piemaksas apmērs, kas šobrīd ir 1 eiro un 1,50 eiro par vienu apdrošināšanas stāža gadu, tiks pārskatīts, piemērojot indeksu 1,0719. Līdz ar to cilvēki, kas saņēma 1 eiro par katru stāža gadu, kas uzkrāts līdz 1995.gada beigām, turpmāk saņems 1,07 eiro, bet tie, kas saņēma 1,50 eiro – turpmāk saņems 1,61 eiro. Jāņem vērā, ka no kopējā pensijas un piemaksas apmēra var tikt ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas samazina izmaksājamo summu.
Pensionāriem pašiem nekas nav jādara – pensiju indeksāciju nodrošinās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra un tā notiek automātiski. Savu pensijas apmēru cilvēks var uzzināt portālā www.latvija.lv vai vēršoties jebkurā VSAA nodaļā klātienē.

Iespēja jaunajiem uzņēmējiem

18.septembrī plkst. 11.00 Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrā, Vidzemes ielā 2b, Balvos, notiks seminārs, kurā uzņēmējiem būs iespēja uzzināt par pieejamajām atbalsta programmām un instrumentiem biznesa attīstībai.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Pirmdiena

Paškontroles pirmdienā nestrēbsim karstu putru ne mājās, ne darbā. Būsim kritiski ne tikai pret apkārtējiem, bet, pirmkārt, pret sevi pašu. Otrkārt, sekosim gan tam, ko sakām, gan tam, ko ēdam. Šodien pusdienās izvēlamies kaut ko veselīgu, varbūt pat negaršīgu (bez sāls un garšvielām). Arī no kafijas, stipras tējas un alkohola labāk atteikties. Joprojām garastāvokļa uzlabošanai un labu lietu iegādei ieteicama iepirkšanās tūre vai nu pa vietējiem, vai tālākiem veikaliem vai tirgiem. Ja vēlaties mainīt imidžu, tad šodien fiksi pie stilista vai friziera! Jaunā matu krāsa vai griezums padarīs jūs par 10 gadiem jaunāku.


 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat priekšlikumu, ka no nākamā gada paredzēts samazināt bezdarbnieku pabalsta izmaksas termiņu un apmēru?