1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
19-03-2019
Vārdadienas šodien: Jāzeps

Rakstos

Piesakies bezmaksas laulībām!

Tētis - tur, mamma – tur, un pa vidu es. Kā lai salīmē kopā šīs pusītes? Turpinot veiksmīgi iesākto tradīciju, arī šogad Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļa izsludina īpašu akciju.

Pateicoties šai iniciatīvai, 1.jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļā pāri, kuriem ir kopīgi bērni, varēs noslēgt laulību bez ceremonijas maksas, samaksājot tikai valsts nodevu 14 eiro apmērā.
Likums paredz, ka valsts nodeva par laulībām nav jāmaksā trūcīgām personām un arī invalīdiem, ja vismaz viens no tiem, kas stājas laulībā, ir invalīds. Tātad vienai lielai daļai cilvēku šajā dienā ir iespēja laulību noslēgt bez maksas, ietaupot 43 eiro.
Laulību pieteikuma pēdējais datums ir 30.aprīlis. Izmantojiet šo iespēju un atcerieties - viens uzvārds ģimenē ir drošība, stabilitāte un atbildība!

Aicina uz kongresu

22.martā plkst. 11.00 biedrība “Tautsaimnieks” rīkos uzņēmēju kongresu “Latgales attīstības perspektīvas”. Latgales vēstniecībā “GORS”, kur plānots diskutēt par darbaspēka nodokļiem, neapliekamā minimuma ietekmi uz iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzības mazināšanu.

Mainīsies pasta darba laiks Kubulos

Zemā pasta pakalpojumu pieprasījuma dēļ Kubulos ar 5.aprīli tiks mainīts pasta nodaļas darbības modelis un darba laiks, pielāgojot to iedzīvotāju reālajām vajadzībām. Turpmāk Kubulos visi pasta pakalpojumi katru darbdienu no plkst. 12.00 līdz 13.00 tiks nodrošināti līdzšinējās pasta pakalpojumu sniegšanas vietas adresē Balvu ielā 15 vai arī iedzīvotāji varēs izvēlēties tos saņemt pie pastnieka tieši savā dzīvesvietā.

Pieci mīti par e-adresi – kam taisnība?

No šī gada 1.janvāra Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem ir iespēja izmantot mūsdienīgu un ērtu rīku saziņai ar valsts iestādēm, proti, oficiālo elektronisko adresi jeb e-adresi, kas pieejama valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv. E-adresei jau pieslēgušās vairāk nekā 3000 personas.
E-adrese ikvienam pieejama bez maksas un iedzīvotājiem tās lietošana ir brīvprātīga. Lai novērstu iespējamus pārpratumus e-adrese lietošanā, kliedējam piecus izplatītākos mītus.

Mīts: e-adrese ir tikai kārtējais e-pasts
Patiesība: e-adreses risinājumu var pielīdzināt jau ierastajai internetbankai – slēgtā vidē, vienotajā valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv ikvienam e-adreses lietotājam pieejams personalizēts un drošs konts, kas nodrošina oficiālo ziņojumu sūtīšanu, saņemšanu un glabāšanu. Izveidojot e-adresi, lietotājs saņems visas tās ziņas no valsts un pašvaldību iestādēm, kuras agrāk tika sūtītas pa pastu uz deklarēto adresi.
E-adrese paredzēta valsts saziņai ar iedzīvotājiem un uzņēmējiem, nevis sarakstei divu privātpersonu starpā. Atšķirībā no sarakstes e-pastā, nepastāv arī nevēlama satura (mēstuļu) pārsūtīšana un saņemšana. Tiesa, jūsu ērtībai, izveidojot e-adresi, jums ir iespēja norādīt savu e-pasta adresi, uz kuru saņemsiet informāciju par saņemtajiem ziņojumiem e-adresē.
Mīts: lai piekļūtu savai e-adresei, jābūt derīgai pasei
Patiesība: lai izveidotu e-adresi, ir nepieciešama personas apliecība jeb eID karte ar aktivizētu e-parakstu. Tādi dati kā pases numurs, izdošanas laiks un termiņš e-adreses izveidošanas procesā nav iesaistīti.
E-adresei ir noteiktas augstas drošības prasības, un tai piekļūt portālā Latvija.lv var ar noteikta līmeņa (valsts garantētiem) elektroniskās identitātes līdzekļiem. Šobrīd tie ir personas apliecība (eID karte), mobilā lietotne eParakstsmobile vai eParaksts karte juridiskām personām.
Mīts: drīzumā e-adreses lietošana visiem būs obligāta un nelietošanas gadījumā var draudēt sods
Patiesība: e-adreses izmantošana ir obligāta visām valsts un pašvaldību iestādēm, bet no šā gada 1. februāra tā jālieto arī rezerves karavīriem. No 2020.gada sākuma e-adrese saziņai ar valsti būs obligāti jāizmanto uzņēmējiem.
Iedzīvotājiem e-adreses lietošana ir brīvprātīga un to jebkurā laikā var izveidot portālā Latvija.lv, tāpat iedzīvotājiem ir iespēja to “deaktivizēt” jeb atteikties no e-adreses lietošanas.
Šobrīd e-adresei jau pieslēgušās 2600 valsts un pašvaldību iestādes un vairāk nekā 3000 personas.
Mīts: par e-adreses lietošanu jāmaksā abonēšanas maksa
Patiesība: e-adreses izveidošana un lietošana ir bez maksas. Vienreizēja maksa ir jāmaksā par personas apliecības jeb eID kartes saņemšanu (valsts nodeva, kuru jāmaksā, piesakot dokumentu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē). Savukārt eID kartē iekļautais e-paraksts tiek nodrošināts neierobežotu reižu skaitu un ir bez maksas. Tāpat maksa netiek piemērota, izmantojot mobilās aplikācijas eParakstsmobile risinājumu.
Mīts: digitālo pastkastīti var izveidot tikai Latvijā dzīvojošas personas
Patiesība: e-adrese ir pieejama jebkurai personai, kurai ir Latvijā piešķirtais personas kods un kura ir sasniegusi 14 gadu vecumu, tātad arī tiem, kuri dzīvo ārvalstīs. Proti, savu e-adresi var izveidot, atrodoties jebkurā pasaules vietā, kur vien pieejams internets. Kā jau iepriekš norādīts, e-adreses izveidošanai nepieciešama eID karte ar aktivizētu e-parakstu vai mobilā telefona lietotne eParakstsmobile.
E-adrese risinājums ir ļoti ērts iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kuri ilgstoši uzturas ārzemēs mācību, darba vai citu iemeslu dēļ. Izmantojot e-adresi, nav jāuztraucas par vēstules pazušanu, piemēram, ja Latvijas pilsonis sūta iesniegumu valsts iestādei Latvijā no savas dzīvesvietas citā Eiropas valstī. 

Lauku labumu tirdziņš Balvos 9.martā

9.martā Balvos, laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, notiks tradicionālais lauku labumu tirdziņš, kurā varēs iegādāties dažādus lauku labumus un amatniecības izstrādājumus no zemniekiem, mājražotājiem un amatniekiem.

Laika prognoze

Balvi

Humidity:
Wind: at
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
vadi

Veiksmes prognoze

Otrdiena

Normāla otrdiena normāliem cilvēkiem, kad ar savām super idejām varat griezties pie cilvēka, kurš jums ir autoritāte. Iespējams, ka jūs atbalstīs un vēl ieteiks ko labu. Tomēr pie šī jaunā darba vai projekta vēl neķerieties. Izpētiet visus riskus, tad nākotnē panākumi neizpaliks. Ja runājam par veselību, tad daudziem šodien un rīt problēmas var sagādāt tāda kutelīga lieta kā vēdera izeja. Tad, ja nu mokies ar vēdera aizcietējumu, ēd ābolus, plūmes un vārītas bietes. Un paglaudi savu vēderiņu pulksteņa rādītāja virzienā pats (-i) vai arī uztici to savai mīļotajai personai (šinī gadījumā iespējams, ka sāks darboties ne tikai zarnu trakts, bet arī ...).

 

 

 

 

Apmeklētāju aptauja

Vai novecojošu ģimenes ārstu vietā nāks jauni dakteri?

jā - 6.9%
nē - 3.4%
viss atkarīgs no piedāvājuma - 14.9%
drīz nebūs ne kam ārstēt, ne ko ārstēt - 20.7%
mani tas neinteresē - 54%

Balsis kopā: 87
Balsošana šajā aptaujā ir beigusies ir: Marts 19, 2019