1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
09-07-2020
Vārdadienas šodien: Asna, Asne, Zaiga

Rakstos

Izsludina četrpadsmit likumus

22.jūnijā Valsts prezidents Egils Levits oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” papildu laidienā izsludināja Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likumu un vēl 12 citus likumus.

Jāņu rīta sagaidīšana kuplā draugu pulkā nav atļauta!

Ko drīkstēs un nedrīkstēs Līgo svētkos
Ārkārtējā situācija ir beigusies, bet ne ar to saistītie ierobežojumi, kas mums liks Jāņu rītu sagaidīt šaurā ģimenes lokā, norobežoties divvientulībā pie dabas krūts vai pat saldi čučot gultā. Tradicionālās Jāņu balles un lielie ugunskuri izpaliks! Publiskie pasākumi pandēmijas laikā atļauti tikai līdz pusnaktij un tos var atsākt tikai pusseptiņos no rīta.
Sagaidīt saullēktu un mazgāties rīta rasā nevarēsim bariņā, tas būs iespējams tikai savējo lokā vai cēlā vientulībā.

Vai par publisku pasākumu var uzskatīt, piemēram, viesu nama pirtiņu, ko noīrējusi svētku sagaidīšanai viena ģimene – septiņi cilvēki? Vai viņiem pusnaktī būs jāiet gulēt un viņi nevarēs sagaidīt saullēktu?
-Ministru kabineta noteikumi “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” nosaka, ka pasākums ir uzskatāms par privātu, ja tas privātā kārtā organizēts arī publiskās telpās vai vietās (2.3. pants). Ja pasākums tiek rīkots kā privāts vienas ģimenes pasākums un tajā piedalās vienas ģimenes 4-7 cilvēki, tas nav uzskatāms par publisku pasākumu un nav organizējams tikai laikā no 6.30 līdz 24.00. Ģimenes locekļi var kopā sagaidīt saullēktu.
Vai 20 cilvēku liela folkloras kopa drīkstēs Jāņu nakti pavadīt kāda pagasta lielas brīvdabas estrādes teritorijā?
-Līdz 30.jūnijam ārtelpās var tikt organizēti publiski pasākumi, kuru dalībnieku skaits nepārsniedz 300 personas, starp pasākuma dalībniekiem ievērojot divu metru distanci jeb paredzot 4m2 laukumu uz katru no pasākuma dalībniekiem. Pasākuma norises laiks ir no 6.30 līdz 24.00.
Kas jāņem vērā Līgo svinētājiem, ja viņi gribēs sagaidīt svētkus naktī un vērot saullēktu?
-Publiski pasākumi Līgo svinētājiem organizējami vien laikā no 6.30 līdz 24.00. Privātam pasākumam privātā teritorijā, piemēram, savās mājās vai dārzā, šādu nosacījumu nav. Tomēr cilvēkiem pašiem ir jāuzņemas atbildība par privātu pasākumu un jārespektē piesardzības pasākumi.

Samazina vai atbrīvo no nomas maksas

Balvu novada pašvaldība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar Covid-19 izplatību piešķīrusi nomas maksas samazinājumu vai atbrīvojumu šādiem komersantiem: SIA “Duets Za”; SIA “Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centrs”; Jeļenai Golovnevai. Tā kā mācības notika attālināti, uzņēmumi, kas sniedza ēdināšanas pakalpojumus Balvu novada pašvaldības izglītības iestādēs (SIA “Senda DZ”, SIA “Valdogs”), pilnā apmērā atbrīvoti no telpu nomas maksas un nomas maksas par virtuves iekārtu izmantošanu.

Saeima nobalso par novadu reformu

Saeima atbalstīja ilgi tapušo un pretrunīgi vērtēto administratīvi teritoriālo reformu, kas paredz no 2021.gada jūlija Latvijā pašvaldību skaitu samazināt no 119 līdz 42. Turpmāk būs 10 valstspilsētas, bet vietējām kopienām vietējo jautājumu risināšanai būs savi vēlētie pārstāvji jeb nulles līmeņa pašvaldības. Par administratīvi teritoriālās reformas likumu nobalsoja 58 deputāti, pret bija 12 (tostarp Andris Kazinovskis), atturējās 20 deputāti. Balvu novads, kā paredz reforma, atgriezīsies atpakaļ bijušā rajona robežās.

Tirdziņš pārcelts uz parku

13.jūnijā pilsētas parkā Balvos notiks tradicionālais lauku labumu jeb zaļais tirdziņš. Lai varētu ievērot valstī noteiktos sociālās distancēšanās un pulcēšanās noteikumus, tirdziņa norise pārcelta uz pilsētas parku, tādā veidā nodrošinot plašākas ejas gan starp pārdevējiem, gan pircējiem. Tirdziņa norises laiks nemainīgs – no plkst. 9.00.

vadi

Veiksmes prognoze


.