1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
28-09-2023
Vārdadienas šodien: Lana, Sergejs, Svetlana

Rakstos

Miķeļdiena Rugājos

30.septembrī no plkst. 9.00 aicinām uz Miķeļdienas andeli Rugāju tirgus laukumā (Kurmenes ielā 36). Aicināts piedalīties ikviens interesents ar visu, kas izaudzis dārzā un ir pašu ražots.

Izmaiņas sešos maršrutos

No šī gada 15.septembra veiktas izmaiņas sešos reģionālo autobusu maršrutos Balvu novadā: Balvi–Egļuciems–Tilža turpmāk otrdienās, trešdienās un ceturtdienās skolēnu brīvdienu laikā nebūs divu pēcpusdienas reisu no Balvu autoostas – plkst. 14.25 un plkst. 15.30; Balvi–Vectilža–Baltinava pirmdienās un piektdienās skolēnu brīvdienu laikā autobuss, kas plkst. 7.20 izbrauc no Balvu autoostas, kursēs tikai līdz Vectilžai (nebrauks uz Lutenāniem). Tāpat turpmāk maršrutā Balvi–Balvu stacija nebūs šādu reisu, kas līdz šim kursēja darba dienās: no Balvu autoostas plkst. 15.30 un plkst. 19.30, no Balvu stacijas plkst. 15.45 un plkst. 19.45. Maršrutā Viļaka–Vecumi–Lavošnieki tiek slēgti reisi, kas līdz šim tika izpildīti katra mēneša pirmajā svētdienā: no Viļakas autoostas plkst. 7.10 un plkst. 15.10, bet no Lavošniekiem plkst. 8.00 un plkst. 16.05. Maršrutā Balvi–Rubeņi–Balvi pirmdienās un piektdienās skolēnu brīvdienās autobuss vairs plkst. 8.15 neizbrauks reisā no Balvu autoostas, bet no Rubeņiem nebūs reisa plkst. 8.35. Turpmāk maršrutā Balvi–Bērzpils–Krišjāņi–Balvi netiks izpildīts svētdienu reiss plkst. 16.35 no Balvu autoostas.

Par bērnu interešu izglītību var atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli

Līdz ar jauno mācību gadu atsākas arī dažādi bērnu un jauniešu pulciņi un interešu nodarbības. Tie ir izdevumi, par kuriem, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, vecāki vai citi ģimenes locekļi var atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli. Tādēļ aicinām, maksājot par bērnu (līdz 18 gadiem) interešu izglītību, krāt un saglabāt maksājumus apliecinošos dokumentus – čekus, kvītis, internetbankas izdrukas u.tml.

Nodokļa atmaksa pienākas par tiem pulciņiem un nodarbībām, ko piedāvā izglītības iestāde, kā arī par pulciņiem, ko piedāvā cita juridiskā vai fiziskā persona, kas nav reģistrēta Izglītības iestāžu reģistrā, taču tai ir pašvaldības izsniegta speciāla licence pulciņa darbībai.
Informācija par to, vai konkrētā pulciņa organizētājs ir izglītības iestāde, ir pieejama Izglītības iestāžu reģistrā https://viis.gov.lv. Savukārt par pašvaldības izsniegtajām licencēm ir jāinteresējas attiecīgajā pašvaldībā, piemēram, Rīgas pašvaldības interešu izglītības programmu īstenotājiem izsniegtās licences ir pieejamas elektroniskā veidā portālā www.e-skola.lv .
Maksājumu apliecinošajam dokumentam obligāti ir jāliecina, ka maksājums veikts par bērnu (vārds, uzvārds, personas kods) un jānorāda arī saņemtā pakalpojuma veids (pulciņa nosaukums).
Gada ienākumu deklarācija kopā ar attaisnojuma dokumentiem ir jāiesniedz tam vecākam, kurš ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātājs un kura personas dati ir norādīti maksājumu apliecinošajā dokumentā, norēķinoties par interešu izglītību.
Attaisnotajos izdevumos par visu veidu izglītību (tajā skaitā interešu izglītību) un ārstnieciskajiem pakalpojumiem ietveramo izdevumu kopējā summa par vienu bērnu 2023.gadā ir 600 eiro. No nākamā gada marta, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju par 2023.gadu, no šīs summas varēs saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksu 20% apmērā. Ja gada laikā samaksātā summa par minētajiem izdevumiem būs lielāka par 600 eiro, izdevumu pārsnieguma daļa tiks pārcelta uz nākamajiem trim gadiem.
Taču visu 2023.gadu vēl var iesniegt gada ienākumu deklarāciju par iepriekšējiem trim gadiem, pievienojot tai attiecīgajā gadā veiktos maksājumus par izglītību (tajā skaitā bērnu interešu izglītību), ārstniecību un citiem attaisnotajiem izdevumiem. Plašāka informācija pieejama VID tīmekļvietnē sadaļā “Gada ienākumu deklarācija”.
Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni + 371 67120000, kā arī uzdot savus jautājumus rakstiski VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS), sadaļā “Sarakste ar VID”.  Svarīgi, ka, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni, ikviens var saņemt arī personificētu konsultāciju, ja vien zvanot pieslēdzas VID EDS un nosauc tur redzamo kodu.

Iegādāsies pusmiljonu vērtu elektroautobusu

Balvu novada pašvaldība iegādāsies bezemisiju elektroaubusu un pārvietojamās uzlādes iekārtu skolēnu pārvadājumiem (šobrīd skolēnu pārvadāšanā ekspluatējamais autobuss “Mercedes Benz Sprinter “ ir 20 gadus vecs). Plānotās izmaksas ir EUR 566 180, no tām Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansējums – EUR 470000, Balvu novada pašvaldības finansējums – EUR 96 180. Izmaksas kļūs zināmas pēc iepirkuma procedūras veikšanas.

Lauku labumu tirdziņš Balvos (9.09.2023.)

9.septembrī Balvos, laukumā pie Balvu Kultūras un atpūtas centra, notiks tradicionālais lauku labumu jeb zaļais tirdziņš.

vadi

Veiksmes prognoze


.