1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-10-2021
Vārdadienas šodien: Irīda, Īrisa

Rakstos

Izmaiņas deputātu komandā

20.oktobrī Balvu novada domes attālinātajā ārkārtas sēdē deputāti apstiprināja divus lēmumprojektus: noteikumus “Par Balvu novada Domes Atzinības raksta piešķiršanas kārtību” un izmaiņas Balvu novada domes pastāvīgo komiteju sastāvā. Veica izmaiņas Finanšu komitejas, Tautsaimniecības komitejas un Sociālās un veselības aprūpes jautājumu komitejas sastāvos - atbrīvoja Līnu Barovsku un ievēlēja Rugāju vidusskolas direktori Ivetu Arelkeviču, kura deputātes pienākumus veiks uz L.Barovskas deputāta pilnvaru nolikšanas laiku.

Aicina uz vebināriem

Ekonomikas ministrija un Attīstības finanšu institūcija “Altum” aicina piedalīties vebināros par daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes risinājumu izvēli, ēku drošību un būvniecības kvalitātes nodrošināšanu. Pirmais no vebināriem plānots 18.oktobrī plkst. 14.00. Vebinārā “Daudzdzīvokļu dzīvojamā māja. Pienākumi un finansējums” informēs par iespējamo atbalstu dzīvokļu īpašniekiem mājas atjaunošanai. Nākamais pasākums plānots 25.oktobrī, un tā tēma būs daudzdzīvokļu ēkas drošība.

Spriež par veloceliņa izbūvi

30.septembrī Balvu novada ārkārtas domes sēdē izskatīja deviņus darba kārtības jautājumus, tostarp deputāti atbalstīja lēmumu slēgt Sadarbības līgumu ar sabiedrību ar ierobežotu atbildību “Latvijas Valsts ceļi” par sadarbību gājēju/velosipēdistu celiņa Balvi- Kubuli izbūvi un uzturēšanu. Pašlaik norisinās projektēšanas darbi. Plānots, ka būvdarbi varētu uzsākties 2023.gadā.

Ģimenes valsts pabalsta izmaksa par izlaiduma klašu audzēkņiem, turpinot mācīties

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) informē, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem ģimenēm par bērniem, kuri jūnijā beiguši 9.klasi, ģimenes valsts pabalsta izmaksa tiek turpināta līdz 30.septembrim.

Ģimenes valsts pabalstu par bērnu, kas vecāks par 15 gadiem, piešķir un izmaksā, ja bērns mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē. Pabalstu izmaksā par periodu, kamēr bērns apmeklē izglītības iestādi, bet ne ilgāk kā līdz 20 gadu vecuma sasniegšanai vai laulības noslēgšanai.
Vispārējās izglītības iestādes audzēkņiem līdz 11.klasei ieskaitot, pabalsta izmaksu VSAA pārtrauc no 1.oktobra. Ja nākamajā mācību gadā bērns turpina mācīties vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē, VSAA, pamatojoties uz elektroniski saņemto informāciju no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), turpina izmaksāt pabalstu. Izziņa no mācību iestādes nav nepieciešama.
Piemēram: Anna šogad pabeidza 9.klasi un turpinās mācīties vidusskolā. VSAA pabalstu izmaksās līdz 30.septembrim un jaunā mācību gada sākumā, saņemot informāciju no IZM, ka Anna turpina mācīties vidusskolas 10. klasē, turpinās izmaksāt ģimenes valsts pabalstu. Pabalstu izmaksās arī tad, ja Anna turpinās mācības profesionālās izglītības iestādē.
Pēc vispārējās izglītības iestādes 12.klases absolvēšanas, neatkarīgi no jaunieša vecuma, pabalstu VSAA pārtrauc izmaksāt no 1.jūlija. Ja pēc 12.klases absolvēšanas jaunietis turpina izglītoties profesionālās izglītības iestādē un nav sasniedzis 20 gadu vecumu, tad VSAA, saņemot informāciju no IZM, piešķir pabalstu arī par vasaras mēnešiem (jūliju un augustu) un turpina to izmaksāt arī par jaunā mācību gada periodu, bet ne ilgāk kā līdz 20 gadu vecuma sasniegšanai.
Piemēram: Edgaram ir 19 gadi. Šogad pabeidza 12.klasi. Nākamajā mācību gadā plāno apgūt namdara profesiju profesionālās izglītības iestādē. VSAA ģimenes valsts pabalstu par Edgaru izmaksās līdz 30.jūnijam. Jaunā mācību gada sākumā, saņemot informāciju no IZM, ka Edgars mācās profesionālās izglītības iestādē,  VSAA piešķirs pabalstu par jūliju un augustu un turpinās to izmaksāt arī par jaunā mācību gada periodu, kamēr Edgars mācās, bet ne ilgāk kā līdz 20 gadu vecuma sasniegšanai.
Ja bērns mācās profesionālās izglītības iestādē, tad, tāpat kā vispārējās izglītības iestādes audzēkņiem, pabalstu izmaksā arī par vasaras mēnešiem, kamēr jaunietis turpina mācīties izglītības iestādē.
Piemēram: Jānis mācās profesionālās izglītības iestādē, apgūstot četru gadu izglītības programmu. Šogad pabeidza 1.kursu. VSAA ģimenes valsts pabalstu par Jāni izmaksās līdz 30.septembrim. Jaunā mācību gada sākumā, saņemot informāciju no IZM, ka Jānis turpina mācīties šīs izglītības iestādes 2.kursā, VSAA turpinās izmaksāt ģimenes valsts pabalstu.
Ja bērns mācās ārvalstīs, tad ģimenes valsts pabalsta pieprasītājam VSAA jāiesniedz ārvalsts izglītības iestādes izziņa. Tai jāsatur informācija, kas ļauj nepārprotami secināt, ka persona, kurai izziņa izsniegta, dokumentā norādītajā laikposmā mācās vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē.
Par bērnu ar invaliditāti ģimenes valsts pabalstu pēc bērna 15 gadu vecuma sasniegšanas turpina izmaksāt neatkarīgi no fakta, vai bērns mācās, vai nemācās. Pabalstu izmaksā ne ilgāk kā līdz dienai, kad bērns ar invaliditāti sasniedz 20 gadu vecumu.

Izsludināts konkurss jaunajam Balvu ģerbonim

Lai veicinātu Balvu novada atpazīstamību un vienotu vizuālā tēla veidošanu, kā arī Balvu novada iedzīvotāju piederības sajūtu novadam, novada pašvaldība organizē ideju konkursu “Par Balvu novada ģerboņa izveidi”. Līdz 1.oktobrim ikviena fiziska, juridiska persona vai personu grupas aicinātas iesūtīt idejas, kādam būtu jāizskatās jaunajam Balvu novada ģerbonim. Konkursa ideja jānoformē brīvā formā, neaizmirstot pievienot iesniedzēja vārdu, uzvārdu, e-pastu un telefona numuru. Konkursa piedāvājumu var iesniegt: elektroniski, nosūtot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; personīgi iesniedzot Balvu novada pašvaldībai vai nosūtot pa pastu.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai seniori ir tā vecuma grupa, kurai jāvakcinējas obligāti?