1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
22-10-2021
Vārdadienas šodien: Irīda, Īrisa

Rakstos

Vingrojam kopā, bet katrs savā istabā

Kā iesākt dienu možai, ar labu garastāvokli un enerģijas pilnai? Varbūt ieslēgt datoru un vingrot kopā ar kādu treneri? Par šādas nodarbes plusiem pārliecinājušās vismaz pāris simtu darbīgā vecuma sieviešu Latvijā, kuras ir iepazinušas Ināras Pomeres nodarbības Facebook grupā. Arī “Vaduguns” uzrunāja šo treneri, lai uzzinātu viņas pieredzi un ieteikumus, jo grupā darbojas arī mūsu novada dalībnieces.

* Raksta turpinājumu lasiet 12.oktobra laikrakstā.

Noslēdzies Ziemeļaustrumu čempionāts

10.septembrī noslēdzās Ziemeļaustrumu futbola čempionāts, kurā Balvu Sporta skolu pārstāvēja 9 komandas 8 vecuma grupās.
Kā stāsta treneris Ingus Zaharāns, jaunie futbolisti arī Covid-19 pandēmijas laikā spējuši sagatavoties, lai godam pārstāvētu savu pilsētu ārpus novada robežām. Trīs komandas uzvarēja savās vecuma grupās, divas ierindojās 2.vietā, bet četrām komandām šī bija lieliska sacensību pieredze, lai pilnveidotu spēlētprasmi. Vienīgā grupa, kurā nebija pārstāvēti Balvi, bija meiteņu grupa, taču treneris arī uz to, ka pie mums futbola laukumos dosies meitenes, skatās cerīgi. Balvu Sporta skolas jauniešu komandas turpina startēt Latvijas čempionāta U-13 un U-14 vecuma grupās, kur sezona turpināsies vēl līdz novembrim, ja vien nebūs jauni Covid-19 ierobežojumi. Sezonu turpina arī Balvu pieaugušo futbolistu komanda. Darbu sākuši 2016. un 2017.gadā dzimušie bērni, kuri gan sacensībās vēl nepiedalās, bet cītīgi mācās spēlēt futbolu, lai jau pirmajās sacensībās spētu parādīt maksimāli labu sniegumu.

U-12 futbolisti izcīna 1.vietu. Par Ingusa Zaharāna trenētās komandas labāko spēlētāju atzina Edgaru Boldānu, visa turnīra labāko vārtsargu - Viesturu Pipcānu, bet visa turnīra rezultatīvāko spēlētāju - Tomu Zvejnieku.

Uzvara arī U-15 grupas spēlētājiem. Labākais spēlētājs šajā komandā ir Danils Aleksejevs, visa turnīra labākais vārtsargs - Rainers Ušāns-Čips, bet visa turnīra rezultatīvākais spēlētājs - Deivijs Pušpurs. Komandu trenē Ingus Zaharāns, uzvara izcīnīta piecu komandu konkurencē.

Otrā vieta sešu komandu konkurencē. Trenera Jāņa Zakarīša U-10 komandā par labāko spēlētāju atzīts Ivo Frolovs, bet par visa turnīra labāko uzbrucēju - Viesturs Salmanis.

Piedalās Eiropas čempionātā svarcelšanā

 

Polijas pilsētā Cehanovā noslēdzies Eiropas čempionāts svarcelšanā jauniešiem un jaunietēm “U-15” un “U-17” vecuma grupās. No Balvu Sporta skolas sacensībās “U-17” vecuma grupā, svara kategorijā 55 kilogrami, startēja Sandija Keiša, izcīnot 11.vietu. “Lepojamies ar Sandiju, kura iznesusi Balvu novada un Balvu Sporta skolas vārdu ārpus Latvijas robežām!” par svarcēlājas sniegumu priecājas sporta skolas kolektīvs.

 

Rīkos treniņnometni

No 17. līdz 19. septembrim Šķilbēnu pagasta Balkanu kalnos notiks brīvdienu treniņnometne. “Būs lielisks režīms, uzturs, foršas vietas, kvalitatīvi skriešanas un spēka treniņi. Smelsimies enerģiju un attīstīsim sevi gan fiziski, gan garīgi,” saka “Skriešanas akadēmijas” vadītājs un treneris Salvis Gruševs.

Veterāni veiksmīgi startē Cēsīs

Cēsīs risinājās Latvijas pašvaldību sporta veterānu- senioru savienības 58.sporta spēles. Sacensības notika septiņos sporta veidos.
Balvu novada komanda piedalījās tikai vieglatlētikas sacensībās un septiņu sporta veterānu sastāvā ar 222 punktiem spēja izcīnīt 20.vietu. “Lai izcīnītu augstāku vietu kopvērtējumā, bija jāpiedalās praktiski visās vieglatlētikas disciplīnās. Savukārt tas nozīmē, ka komanda ir jānokomplektē ar daudz lielāku skaitu dalībnieku, jo viens dalībnieks drīkst startēt tikai trīs disciplīnās. Neskatoties uz to, ka Cēsīs periodiski smidzināja lietus, sportistu vidū valdīja satikšanās prieks un tieksme uzrādīt pēc iespējas augstvērtīgākus rezultātus savās disciplīnās, stingri ievērojot drošības pasākumus Covid-19 izplatības apstākļos,” komandas startus komentē Jānis Strapcāns. Augstvērtīgākos rezultātus no Balvu komandas sasniedza Egons Lācis, kurš vecuma grupā 40+ lodes grūšanā uzrādīja rezultātu 12,66m un šķēpa mešanā 40,38m, izcīnot abās disciplīnās 1.vietu. Šajā pašā vecuma grupā Andrim Strapcānam trešā vieta diska mešanā. Vecuma grupā 85+ Jānis Spridzāns, sacenšoties ar pieciem konkurentiem, spēja izcīnīt uzvaru lodes grūšanā, diska mešanā un šķēpa mešanā. Vecuma grupā 80+ Leontīnei Spridzānei šķēpa mešanā - 3.vieta, lodes grūšanā - 5.vieta. Vecuma grupā 65+ Jānis Strapcāns ar 10,52m pārspēja savus konkurentus lodes grūšanā, bet diska mešanā izcīnīja 3.vietu. Šajā pašā vecuma grupā Ērikam Apšeniekam divas bronzas medaļas - 400m un 800m skrējienos, bet 200m - 4.vieta. Vecuma grupā 55+ Andrim Spridzānam 1.vieta ar 33,05m diska mešanā, kā arī 2.vieta lodes grūšanā un šķēpa mešanā.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Vai seniori ir tā vecuma grupa, kurai jāvakcinējas obligāti?