1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Lapa atjaunota:
24-03-2023
Vārdadienas šodien: Gustavs, Gusts, Tālrīts

Rakstos

Piedāvā rehabilitāciju darbspēju atgūšanai

Sociālās integrācijas valsts aģentūra aicina ikvienu personu, kas izgājusi medicīnisko rehabilitāciju stacionārā vai dienas stacionārā, interesēties par iespējām saņemt sociālās rehabilitācijas pakalpojumu. Šobrīd uz sociālo rehabilitāciju rindu nav un to var saņemt nekavējoties pēc pieteikšanās.
Sociālās rehabilitācijas pakalpojums palīdz atjaunot darbspējas un integrēties sabiedrībā pēc traumām, negadījumiem vai citām saslimšanām, kas ietekmē cilvēka spējas strādāt vai veikt ikdienas pienākumus.
Pakalpojums ietver valsts apmaksātu novērtēšanu un individuālā rehabilitācijas plāna sagatavošanu, kam seko konsultācijas un nodarbības grupā vai individuāli ar dažādiem speciālistiem, medicīniskā uzraudzība un aprūpe, ārstnieciskās procedūras, kā arī izglītojoši brīvā laika pavadīšanas pasākumi. Visas rehabilitācijas laikā klientiem tiek nodrošināta arī izmitināšana, ēdināšana un speciālistu atbalsts.
Par iespējām saņemt pakalpojumu personas tiek aicinātas interesēties medicīniskās rehabilitācijas laikā pie speciālistiem. Pēc medicīniskās rehabilitācijas pabeigšanas personas var pieteikties rehabilitācijas kursam ne vēlāk kā divu mēnešu laikā, iesniedzot dokumentus Sociālajā dienestā. Sociālās integrācijas valsts aģentūra izvērtē iesniegtos dokumentus un piešķir rehabilitācijas pakalpojumu.

Reģistrēts difterijas gadījums

Pēc trīs gadu pārtraukuma Slimību profilakses un kontroles centrs saņēmis informāciju par apstiprinātu difterijas gadījumu pagājušajā nedēļā un uzsācis epidemioloģisko izmeklēšanu. Laika periodā no 2009. līdz 2019.gadam Latvijā reģistrēti 119 difterijas gadījumi, deviņi no tiem jeb 7,6% beigušies letāli.

Atklāj svarīgu kampaņu

Latvijas Reto slimību alianse atklāj informatīvu kampaņu cilvēku ar retām slimībām atbalstam “Droši par veselību!”. Sākot ar februāri, mēneša garumā sabiedrību informēs par retajām slimībām un to aktualitāti Latvijā. Sākusies kampaņa “Droši par veselību!”. Iedzīvotājiem būs pieejami materiāli par pacientu tiesībām, kā arī iepazīstinās  ar reto slimību pacientu pieredzes stāstiem.
2022. gada nogalē Latvijas Reto slimību reģistrā bija 15001 iedzīvotājs ar 1473 dažādām reto slimību diagnozēm. Retās slimības ir dzīvību apdraudošas, hroniski novājinošas, reti sastopamas un ar augstu sarežģītības pakāpi. Eiropā slimību uzskata par retu, ja tā skar ne vairāk kā 1 no 2000 cilvēku. Neatkarīgi no slimības diagnozes un tās sastopamības biežuma, ikvienam ir tiesības uz atbalstu, vienlīdzīgu veselības aprūpi un pacientu tiesību ievērošanu, ir Reto slimību alianses  pārliecība. Kampaņas “Droši par veselību!” vēstneši ir Saeimas priekšsēdētāja kundze Kristīne Smiltēna, kinorežisors Jānis Streičs un vēl citi, paužot atbalstu  bērniem un pieaugušajiem ar retām saslimšanām.

Sievietes Sirds dienas

Lai pievērstu uzmanību sievietes sirds veselībai, izglītotu par izplatītākajiem riska faktoriem un iedvesmotu veselīgam dzīvesveidam, biedrība ParSirdi.lv sadarbībā ar Latvijas Kardiologu biedrību un Paula Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu februārī organizē izglītojošu un informatīvu akciju “Sievietes Sirds veselības dienas”.

Izbeidz pašvaldības līdzdalību

Domes sēdē nolēma izbeigt Balvu novada pašvaldības līdzdalību SIA “Viļakas Veselības aprūpes centrs” pēc SIA “Viļakas Veselības aprūpes centrs” un Nacionālā veselības dienesta līgumu termiņa beigām – 31.12.2024.

vadi

Veiksmes prognoze


.

Apmeklētāju aptauja

Kā vērtējat valdības atbalstītos grozījumus, lai samazinātu alkohola patēriņu sabiedrībā?